Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

un singur lucru as vrea sa va rog si eu.... nu mai folositi cuvantul dresaj.... !! e groaznic si nu as vrea sa imi imaginez un catel cand pun copilul pe olita... In rest fiecare cu opinia lui.Sincer asta a fost lucrul care ma deranjat cel mai mult ... In rest nu e nici o problema ca v-ati spus parerea.... e chiar in regula...
Cuvantul asta l-am gasit si eu in revistele de specialitate si ma deranja inca dinainte sa am copil... mi se parea destul de rautacios...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ank,e adevarat ca zgaraie la ureche cuvantul asta,dar daca ne uitam in dictionar vedem ca nu e un cuvant legat numai de animalute. A dresa=a invata, a deprinde o persoana sa se comporte intr-un anumit fel, stabilit de mai inainte de altii. Fetele nu cred ca au spus-o cu rea intentie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, eu sper sa nu pleci, ca mie-mi place tare de tine si de bubulina!
Si daca de vina e comentariul meu, atunci mai bine nuziceam nimic! Numai ca am crezut ca parerile din toate directiile sunt binevenite, ca de aia e un forum. Se vede ca zicala: "daca tacei, filozof ramaneai" e adevarata.
Iar cuvantul dresaj l-am folosit cu siguranta fara o oarecare conotatie pozitiva/negativa, ci drept pura descriere a trebei in sine, dupa cum a scirs si Miha.

No, ramanem cu parerile noastre in bancuta noastra, dar sa vad, despre ce mai vorbimatunci aici?

BB, daca din cauza mea ai plecat, atunci prefer sa ma retrag eu, si sa vii tu inapoi (facem o rocada), ca si-asa nu prea am timp de scris, au schimbat legile si trebuie sa-mi inscriu copila la scoala acum pentru anul scolar 09/10, in loc de la anul, si anume intr-o luna deja, ceea ce abia am aflat.
Deci pune-te pe aflat ce si cum, de vizitat scoli, de gandit si cantarit... Off, asta-mi mai lipsea acum! Deci BB, zau ca n-ai de ce sa fii suparata, hai si scrie, ca tu erai asa activa si ar fi tare pacat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha... nu contest ce inseamna cuvantul... si nu am nimic cu fetele ... dar ma zgarie acest cuvant....Dupa ce am citi postarile m-am uitat la Raul si am avut o senzatie de tristete... Poate ca e o reactie infantila... dar asta am simtit atunci

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ee ...uite ca daca e si adina aici ... vreau sa stie ca nu am nimic personal cu ea sau jasmin... si partea cu rautatea cuvantului ... era adresata revistelor ... care o tin sus si tare cu dresajul

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Buna seara!In primul rand salut nou-venitele:Mihaela cu Roberta respectiv Simona cu Tobia(tu n-ai mai fost pe aici? la un mom.dat mi-aduc aminte ca mai exista un bebe Tobia...este acelasi?)Am fost la voi acolo la Lago di Garda odata ...a fost foarte fain -mi-aduc aminte cu placere

bbyasmi sper sa-ti reconsideri pozitia si sa revii,sa fii activa pe forum; chiar imi facea placere sa te vad seara(noaptea)p-aci ,sa aflu cum si ce a mai facut micuta ta precoce,sincer sper sa te razgandesti!
Roxxi80 pupici micului crestin!stii cum e ...pofta vine mancand...asa si cheful!Si Ana ,dupa noaptea cu botezul,si-a dereglat programul,dar revenirea la normal a durat 1 saptamana
Ellis,ferice de tine...la noi nici iesirea la cumparaturi nu e intotdeauna reusita,si orice pers.infara de mama si tata trebuie sa stea la distanta -nu o pot lua in brate ca face un scandaaaall!Ea inca nu a petrecut noapte altundeva decat acasa la ea in patut;mi-e si frica sa incerc
Ank83,dorim sanatate lui Raul !admir dr.,ca nu a sarit la antibiotice ca a mea ...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Adinag,sper sa nu te retragi nici tu...parerile tuturor conteaza aici,iar ale tale sunt importante pt. ca sunt diferite de cele mai multe ori pt ca la voi e alt sistem (unul care a mai progresat fata de cel romanesc )in ceea ce priveste cresterea si conditia copilului

daca va incepe micuta scoala o sa-ti fie mai usor sau mai greu,vorbind de timp,mai mult liber sau mai ocupata?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

wow wow woow....
pe langa faptul ca sunteti active v-ati si inflacarat bine...

haideti cavine io cu si facem pace....

Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Intradevar ,si mie mi se pare cam tare cuv.dresaj...poate "a obisnui"e mai light(mai ales ca eu am si avut 2 caini

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Ma pregatesc pt.diversificare si uitandu-ma prin rafturi am obs. ca Nestle au doar produse de la 6 luni-deci nu se pot fol mai devreme?milupa parca au expres de la 4,e vreo diferenta?adica 6 luni la Nestle e sau nu echivalent cu 4 luni de la milupa?

Stiti careva ceva despre asta?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput