Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by bb_roberta

buna tuturor mamicilor si bebelusilor vostri! Sunt o mamica ce va urmareste din umbra de aproape un anisor, cam de cand scumpul meu globulet era in burtica...si va spun din suflet ca nu o data m-ati ajutat sa ies din situatii care nu ma lasau sa dorm noaptea.Pentru inceput, ca sa nu va plictisesc va spun ca suntem Mihaela si Roberta, cea din urma si cea mai importanta nascuta pe 24 decembrie 2007. Va multumim tare mult ca ne primiti printre voi si ne cerem scuze anticipat daca vom posta prin locuri nepotrivite pentru inceput si speram sa ne indrumati, iar daca va putem ajuta si noi, o vom face cu mare drag.

Mihaela si BB Roberta



Bine ati venit, mami Mihaela si bebe Roberta!

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Si din partea mea, fiti bine venite, Mihaela si Roberta!


Jasmin, ma uitam la ceas din 10 in 10 minute si cand am ajuns acasa am luat-o in brate si am plans...parca m-am simtit vinovata ca m-am distrat fara ea...



Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

Buna seara fetelor !!! sunt si eu noua pe la voi in

Va dau si eu datele mele ptr. a ma trece pe listutza:
Simona DN.22.05.1978,mamica din 12.12.2007 lui Tobia nascut prin cezariana programata la 41 sapt.(nu am avut nici o contractie) la ora 16.45 cu 5000 gr. si 54 cm lungime, la spitalul Carlo Poma din Mantova.
Merci anticipat si multi .


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

Va multumim tare mult pentru mesaje....maine ne ducem sa facem vaccinul de 2 luni...e adevarat k la 2 luni jumate....sunt pregatita sa imi iau suturile de la dr pt k am intarziat...speram sa fie bine k facem Pentaximul si Emgerix B. Va pupam pe toti si toate si maine va povestim daca am fost cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by oana8188

quote:
Originally posted by g24hit

si Iulia a slabit 20g si nu mananca bine,am incercat sa bag a 5-a masa dar n-am reusit.

un si





Eu parca am mai zis ca reusesc sa i dau 5 mese in conditiile in care, pe la 11, 11 si jum noaptea, ii dau prin somn un bibe; daca nu i-as da asa n-ar avea decat 4 mese; ziua, oricat as incerca, nu papa decat cand vrea ea; daca incerc sa ii dau si ea nu vrea, imi scoate tetina afara cu limbuta, iar daca insist, se pune pe urlat; asa ca..... ce sa iti zic.... daca bebe ia in greutate si doarme bine nu stiu daca are rost sa il fortezi sa intre "in randul lumii"

Oana de Ana Alexandra




as fi facut si eu la fel dar ea a avut ultima masa la 21...asa ca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

Hai k am uitat ce era mai important pentru inceput....trecerea in listuta...Roberta-Maria s-a nascut pe 24 dec 2007 la cfr2...cezariana programata...prof tanase, dr miciner, dr ana maria nastase, scor Ap. 9, 4.600kg, 47,5 cm,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by Victo

eni, cate probe de kk ai dus la copro? 3 din 3 zile diferite?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



doar una, dar daca va fi ceva ,o sa mai duc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by popbianca
]g24hit,si atatea ore ai tinut-o in brate?? cum ai rezistat?oare va mai dormi la noapte micuta?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



am tinut-o,cand am pus-o jos chiar amortisem....a dormit pana la 7.20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Amy26
fetelor,voi cand iesiti cu bb in wrap la plimbare...aveti parte de privirile curioase ale oamenilor?
pe mine ma enerveaza la culme curiozitatea si mai ales susotelile lor



Eu chiar ma intorc inspre ei,ca sa vada mai bine.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Aaaa...si dimineata am fost cu copiii la impartasit,iar pe Amira am luat-o in wrap. Va dati seama cum se uitau babele la noi. Ce si-or fi zis? "Bietul copil,bine macar ca a avut ma-sa bani macar de-o bucata de panza"

Mami Mihaela,bine ati venit!

BB,imi pare rau pentru decizia pe care ai luat-o.Nu putem sa avem chiar toate aceeasi parere,sa fim pe aceeasi lungime de unda. Dar macar mai aflam un alt punct de vedere,chiar daca noi vom face tot asa cum ne duce pe noi capul. Sper ca o sa-ti treaca repede.


Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput