Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by pussi

buna dimineata,

vreti proaspata?





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Da, saru'mana

Buna dimineata.
La 6.00 Andrei avea chef de joaca si gangurit dar nu singur ci cu spectatori Asa ca numa buna cafeluta aia

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Pussi frumoase fete ai mai M-am indragostit de pozele cu sepcuta roz

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

buna si de la noi.Raul are febra de ieri, 38.4... suntem pe nurofen, am vorbit ieri cu neonatoloaga... a zis ca 48 de ore are voie sa faca febra... dupa intervenim mai puternic daca nu trece.Deci maine la 11 avem 48 de ore....sper sa ii treaca sa nu luam antibiotic... Are putin rosu in gat.Mi-a zis sa nu il fortez sa pape daca nu vrea... dar sa incerc sa ii dau cat mai multe lichide.
Dupa ce primeste nurofen-ul ii scade febra... dar dupa cateva ore urca inapoi.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

buna dimineata si de la noi... aici e o zi kkcioasa, care imbie la somn, asa ca stam in pat.

Alina, vazut tortul, mancat (din ochi)... fff bun, hmm si cu fructe...

Aralia si Ank, sa fie intr-un ceas bun distractia cu fetele... Dar nu v-a fost dor de puiuti?

Ank, imi pare rau de febra... sa-l lasi pe Raul imbracat lejer, nu infofolit... poti incerca si comprese reci pe frunte. Bine ca febra nu e mare.

Adina, si mie mi-ar prinde bine sa merg la coafor, dar nu stiu cum sa fac ca bebe nu ma lasa...

Softurela, asa cum zic si fetele, si mie mi se pare tare placut sa alaptez... sunt atat de fericita in acele momente... chiar ma gandesc cat de trista o sa ma simt cand o sa renunt la alaptat si imi dau seama ca nu mai e mult pana atunci. Of, bebe creste atat de repede...daca as putea opri timpul...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Jasmin imi e dor de el de fiecare data cand plec si pentru 10 min si cand doarme in cealalta camera... dar ...trebuie sa imi trasez niste granite

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna si de la noi

eu am intrat doar sa va salut si sa va spun ca o perioada nu voi intra. nu s-a intamplat nimik rau, pur si simplu simt ca trebuie sa iau o pauza, ca nu mai "apartin" aici....
va doresc numai bine, bebei sanatosi si frumosi!! voi mai fi si eu pe aici "in umbra" din cand in cand!!!

restul fetelor cu care am tinut legatura pe mess vorbim in continuare!!

va pupam pe toti si eu si Iasmi!!!

o primavara frumoasa!!

intr-o zi vom reveni!!


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Aici e o zi SUPERRRRBA ! Sophia e la plimbare cu taica-su, curatenia e pe terminate si dupa ce zilele trecute suspinam dupa putin timp pentru mine, acum stau si ma uit in jur si zau ca n-am ce face !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si noi am fost la plimbare..bebe doarme..ne pregatim si noi sa pranzim...apoi joaca de dupa-amiaza.
mi/a cam marait copilul azi afara, cred ca i/a fost ca;ld, ca se tot foia. asa ca de maine schimbam haina cu una mai subtire.

aa..si ieri si azi pana acum a mancat bine bb...si eu am chefuit de 8 marte cu mamicile de cluj..copilu a stat f cuminte...5 ore intre mese...nu a plans..a dormit, s/a jucat..ingeras..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, va urez multa sanatate. Sper din toata inima sa nu fie nevoie de antibiotice. Alternativa nu ti-a dat?
Mihuta, si aici e o zi super. Azi a luat pentru prima data wrapul sotul meu si a fost foarte bine. Dar nu cred ca mai cedez data viitoare.
E ciudat sa ai timp si pentru tine, nu? :) Nici nu mai stii ce sa faci. Situatia e cu totul alta, nu prea mai concepem timpul nostru fara ei.
Eu inca nu stiu ce sa fac in restul zilei. Ori curatenie, ori plimbare in continuare...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

buna tuturor mamicilor si bebelusilor vostri! Sunt o mamica ce va urmareste din umbra de aproape un anisor, cam de cand scumpul meu globulet era in burtica...si va spun din suflet ca nu o data m-ati ajutat sa ies din situatii care nu ma lasau sa dorm noaptea.Pentru inceput, ca sa nu va plictisesc va spun ca suntem Mihaela si Roberta, cea din urma si cea mai importanta nascuta pe 24 decembrie 2007. Va multumim tare mult ca ne primiti printre voi si ne cerem scuze anticipat daca vom posta prin locuri nepotrivite pentru inceput si speram sa ne indrumati, iar daca va putem ajuta si noi, o vom face cu mare drag.

Mihaela si BB Roberta

Mergi la inceput