Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Miha, eu cred ca ne omoara Stefania!!!
Tortul meu e de crema de zahar ars. Tu mi-ai dat ideea! Saptamana trecuta cred. :) Eu pun si un strat de nuca intre blat si crema. Iese delicios.



Poate nu,daca-i trimitem si ei o feliuta!
Bine de retinut ideea cu stratul de nuca.
Eu am facut Amandina.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, ma bucur mult ca sunteti bine. Pari mai relaxata. O sa recupereze rapid si Floris. :) Si Mariei ii place sa stea la san, dar parca mie imi place si mai mult sa o tin!
Eu sunt din Valcea, sub Carpati (Oltenia). Din zona de munte.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Mai, Miha, m-ai omorat! M-am uitat pe pozele tale, pe prea multe daca ma intrebi!! Gatesti suuuper. Cred ca pun eu mana pe tine inaintea Stefaniei.

Gata, am fugit langa Maria. A, dupa doua nopti in care a dormit singurica ne-am intors langa ea. Desi ea n-avea nici o problema (doarme toata noaptea), eu nu am putut sa mai stau departe. Patutul ei e lipit de al nostru, chiar langa mine. Asa am impresia ca dormim impreuna.

Va pup, somn usor!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Eu azi am sarbatorit cu gagicile la restaurant ( o gashca nebuna de 20 de femei de toate varstele ) si am lasat fata cu taticul. Care s-a descurcat admirabil, nu mi-a dat nici un telefon..
N-am gatit nimic, azi chiar am huzurit!
Maine iau fata si ma duc la mama, face mucenici fierti si intotdeauna pe 9 Martie eu nu mananc altceva toata ziua. Imi plac la nebunie!
Va si va doresc o noapte linistita, eu acum trebuie sa dau bibe de la miezul noptii!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Aaaaaaaa, am uitat sa va zic ca va urasc cu bunatatile voastre, Alina si Miha!
Eu gatesc bun de felul meu, dar niciodata mancarea mea nu arata bine...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna seara mamici LA MULTI ANI sa fiti sanatoase si iubite si sa va bucurati de viata alaturi de cei dragi!
am intrat si eu putin ca simteam ca inebunesc(inca mai simt asta).am o stare tare depresiva zi,vorba SILVIEI trebuie ocolit butoiul dar eu stau chiar pe marginea lui.
va pupacesc si va doresc sa aveti parte numai de bucurii asa cum meritati dragi MAMICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Irina, hai capul sus, si maine e o zi, si va fi una mi buna!

Miha, nu sunt trista, ca n-am de ce! Nefiind nimeni sarbatorit de 8 Martie aici, daca n-as fi pe forum nici nu m-as gandi ca e o zi "deosebita"...

Alina, in general sunt destul de relaxata, azi de fapt a fost o zi ca la nebuni. Jasmina a dormit prea putin asta noapte si atunci nu ai cu cine te intelege asa dupa ora 16... devine tare rautacioasa si plangacioasa, nimic nu-i mai convine! Dar n-am ce-i face, nici nu-i pot accepta toate mofturile (si asa cica eu sunt prea permisiva ;-)

Sincer m-am cam saturat sa fiu tot singura cu copiii seara, dar ce sa fac, doar stiam de la inceput care-i situatia, daca "m-am angajt", asta e :-)) Chiar asa incordata par a fi? Cred ca sunt numai tare obosita, si vreau de jumatate de an sa ajung la frizer si nu mai reusesc. Asa ca ieri am hotarat ca macar culoarea o voi reinoi, mai demult imi faceam mereu singura. Si cu toate ca amluat aceeasi culoare, probabil din cauza schimbarilor hormonale, nu a prins si arat de plans :-))

Ah, si in fiecare zi aman sa ma las de dulciuri, dar n-am avut ce face si m-am uitat la albumul Mihai, si chiar m-am suparat. Ca acum vreau sa ma apuc si eu de facut ceva, ca parca asta-mi mai trebuie!
N-am avut ce face si am incercat azi sa intru intr-o pereche de pantaloni pre-sarcina, nici n-am reusit sa-i trag sus!

Si acum imi dau seama, cu kg puse si inainte de sarcina, am cu 20kg mai mult ca acum 2,5 ani!!!

Si acum sa-mi explice cineva de ce NU sunt in butoi, ca nu ma mai inteleg nici eu

Si se vede ca sunt ff obosita, ca vorbesc aici de una singura, si nici eu nu stiu bine ce vreau sa zic, deci va pup si va doresc o noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

helooo si de la mine.Acum m-am intors de la chefuit.Am fost impreuna cu vreo 10 "gagici" fara picior de barbat dupa noi..... si sustin inca o data ,cum se distreaza femeile... nu o vor face niciodata barbatii Va pupacesc pe toate si ... la multi ani inca o data.
Chiar simteam nevoia de o iesire dinasta... Doamneeee ce bine a picat 8 MARTIE

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Cat despre scutece si olita.... Offff parerile sunt din nou atat de impartiteeeee ... am vazut deja prea multe mamici care credeau in faza cu dresajul si care s-au jurat ca la bebe 2 nu vor mai face aceeasi greseala... si ca din toata povestea asta nu a ramas decat o mare mare teorie pentru ele... deci fiecare face cum crede de cuviinta cum a citit si cum a vazut

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata,

vreti proaspata?





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput