Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by softurela
Copilasii lor la cate ore papau la san ziua si noaptea si ce cantitati? Vorbesc de un bebe de 3 luni. As mai putea sa revin sa hranesc la san, ea pare dispusa sa-l accepte, dar nu stiu daca se merita.



De regula Amira mea papa la 3 ore in timpul zilei,uneori mai putin,depinde de stare si de toane. Ultima masa o are la 21.00 dupa baita si doarme pana dimineata la 7-8.
Acuma,despre faptul ca se merita sau nu,nu stiu ce sa-ti zic,fiecare si le stie pe-ale lui.Nu stiu imprejurarile pentru care ai fost fortata sa apelezi la biberon,dar eu n-as renunta la placerea de a o tine la san si de a ne privi adanc in ochi. Si cand tine sanul cu amandoua manutele si isi baga nasucul in el imi e draga de nu mai pot.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

BB, de ce te grabesti asa sa o ajuti pe Iasmi sa creasca? Si-asa in ultimul timp copiii se maturizeaza mult prea repede si preiau griji care nu ar trebui sa-i atinga. Daca anatomic vorbind ei nu sunt pregatiti, poate nici noi nu ar trebui sa-i ajutam.
Jasmin, tortul a iesit foarte bun. Uite aici daca vrei sa arunci un ochi. :) Cea de deasupra e o floricica.
Adina, ce frumos ca ai primit martisor! Eu azi am facut si mucenici, nu stiu daca de ei ti-e dor. Eu ii astept cu nerabdare in fiecare an. In zona mea se fierb cu nuca, scortisoara, vanilie si rom.
Mama ta vine in Romania mai des?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Softurela, si eu zic sa revii daca mai poti. Mie a inceput sa mi se para alaptatul o experienta din ce in ce mai frumoasa. Nici nu-mi inchipuiam la inceput... cu atata drag o tin la san cand e obosita seara! Asa se alina cel mai bine, adoarme cand nu poate altfel, ii trec toate durerile si e momentul nostru cel mai intim. Mi se pare remediul universal. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

La subiectul "olita" eu nu ma bag



Nici eu!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by slimatei

www.youtube.com/watch?v=b6tohgU2dWM" target="_blank">pentru voi!



Multumim!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Asta seara am primit o vizita a cuiva cu un bb de 8 luni. Maria a fost extaziata, chiuia si icnea de fericire, dadea din manute si gangurea. Nu a avut parte de replica pe masura, dar vizita asta cred ca a fost un stres extraordinar pentru ea. Stres in sensul supraexcitarii.
A strigat cred ca vreo ora dupa aceea, nu era plans, nu era urlat, era ceva de speriat si atat. Nu a vrut nici sa suga, nu voia nimic. Am pus-o in patut fara pampers si i-am cantat pana s-a relaxat cat de cat, apoi am reusit sa o iau in brate si sa ii dau sa pape, iar in cele din urma a adormit. S-a mai trezit odata, a mai stat la san vreo jumatate de ora si a adormit de tot acum.

Oare cand o sa fie pregatiti sa interactioneze cu alti oameni? Credeam ca 4 luni sunt de-ajuns...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari
Jasmin, tortul a iesit foarte bun. Uite aici daca vrei sa arunci un ochi. :) Cea de deasupra e o floricica.



Foarte frumos tortul.si apetisant!
Si eu am facut azi niste floricele

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Vasari


Adina, ce frumos ca ai primit martisor! Eu azi am facut si mucenici, nu stiu daca de ei ti-e dor. Eu ii astept cu nerabdare in fiecare an. In zona mea se fierb cu nuca, scortisoara, vanilie si rom.
Mama ta vine in Romania mai des?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Ce tort fain!!!
Mama nu merge des in RO, tata mergea pana acum de doua ori pe an, mai are de mers acum dupa Paste (cand e Pastele ortodox?). Insa dupa, nu cred ca vor mai merge asa des. Oricum mama merge de maxim o data pe an.
Mucenici trebuie sa reunosc ca n-ammancat in viata mea, dar miar fi pofta!
Se fac si in regiunea mea (tu de unde esti?), insa este un obicei ortodox, iar mama fiind catolica n-a facut niciodata. Poate am mancat micuta fiind undeva, la vreo matusa, dar nu stiu acum. Cum si cand se fac? Poate ma incumet eu, numai ca nu prea stiu cand

Flois a inceput sa ia din nou in greutate, ma bucur, ca slabise saracutul cu raceala lui, si cu tusea asta. Ii dau si completare, mai ales ca sa fiu linistita acum, cred ca ar merge si fara, dar de acum parca nu mai conteaza, ne-am obisnuit asa si nu am energia sa renunt.
Insa nu capata decat de doua ori pe zi, in suma cam 200ml. El mananca insa demult mai multe ori san, la cerere asa. Si mie tare imi place cand e la san, insa la Jasmina a fost parca mai frumos, ea fiind de-a dreptul indragostita de san. Floris de exemplu daca vrea sa adoarma si inca iese prea mult laptic din san se enerveaza si nu mai vrea san. Jasminei ii era indiferent, fara piept nici nu vroia sa doarma, putea sta cu orele... ceea ce are si dezavantaje, recunosc :-))

Sper ca ati avut o zi frumoasa, aici nu se sarbatoreste. Al meu stie de 8 Martie, ca i-am spus, dar nu tine la sarbatori de genul asta. Si aici se sarbatoreste parca a doua duminica din mai ziua mamei, dar aia nu-mi place mie, deci raman oricum nesarbatorita

Va doresc o noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Miha, eu cred ca ne omoara Stefania!!!
Tortul meu e de crema de zahar ars. Tu mi-ai dat ideea! Saptamana trecuta cred. :) Eu pun si un strat de nuca intre blat si crema. Iese delicios.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
(cand e Pastele ortodox?)


Pe 27 aprilie.
Nu fi necajita ca n-ai sarbatorit.Tu sa fii sanatoasa,ca motive de distractie se gasesc.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput