Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Lia si pupam si Mirunica , sa se faca repede bine. Sigur ca te iau de bona , cu conditia sa o aduci si pe Una cu tine si sa va mutati la noi, ca e cale lunga de la Bucuresti la Suceava.

Cristina , multumim de cuvintele frumoase . Inca nu te supara pe sot, nu e trecuta ziua. Al meu, de Mihail si Gavril am crezut ca a uitat complet. Dimineata, nimic. Am vb cu el de multe ori la telefon peste zi, iar el nici macar La multi ani nu-mi zicea. Eram convinsa ca a uitat. Dar seara cine a venit cu flori si cu cadou? Cica a vrut sa fie surpriza mai mare. Ee, eu cred ca uitase si si-a amintit in ultima clipa, dar nu conteaza, asa a scapat de parul cu care il asteptam acasa .

Lavi





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Lavi, putem sa venim si noi la pupacit?

Gata, iesim afara sa cumparam nuci pt mucenici!.

Nu stiu cum e in nordul tari (se pare ca ploua), dar aici in Bucuresti inca e soare. Fug sa prind vremea buna.



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

LA MULTI ANI MAMICI!
Un buchet mare de pt noi toate azi de 8 MARTIE, ZIUA MAMEI! E primul meu 8 Martie cu bebe langa mine si e exact asa cum imi imaginam: foarte emotionant!

Am recitit si eu capitolul de la Odisee din 8 martie si parca nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul si am ajuns aici. Plus ca am descoperit ca la semnatura mea trona mandru un carucior albastru (fir-ar sa fie de ecograf!) si un David Gabriel, care mai cerea si bere de dimineata! Nah ca era Denisa si ea era mai pofticioasa de berica.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

M-am facut fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Cristina multumim frumos de cuvintele induiosatoare din jurnal

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am citit discutiile din ultimele zile dar nu am intervenit pentru ca nu am vrut sa fiu gresit inteleasa. Eu zic, asa cum ati mai spus si unele dintre voi deja, ca fiecare face cum considera ca e mai bine pentru copilul ei. Pentru mine Nikole e un model si tare as vrea sa am puterea sa ii urmez exemplul, numai ca eu nu sunt in situatia sa plec si sa o las acasa, deci nu prea ma trage inima sa rezist la plansetele ei. Toata admiratia pentru perseverenta ei si pt ca a reusit sa il invete pe Albastrel sa adoarma singur.

La noi adormitul si somnul de noapte au devenit o mare piatra de incercare, pt ca si cu mine in pat si tot se trezeste foarte des cautandu-ma si strigand in somn dupa mine. Toata noaptea numai marait si mamamamamama aud. Numai la san se linisteste dar mi se pare cam mult sa stea toata noaptea asa mufata la varsta asta. Va trebui sa incerc sa descopar ce motive are sa fie asa agitata noaptea.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

M-am facut fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

am intrat si eu sa va zic un La Multi Ani dragi mamici.e o zi speciala pe care eu din pacate o petrec ca si pe cea de ieri in pat zacand cu febra,ochi lacrimati si tot tacamul unei raceli zdravene.noroc ca si-a luat Adi concediu sa aibe grija de daria.va pup si promit ca o sa reiau acest capitol ca am vazut ca ati pus multe poze noi.eu intru de pe telefon acum si abia citesc insa dependentza-i mare

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

La multi ani mamici de strumfi !

Strumful meu cred ca vrea sa ma sarbatoreasca azi si de aia nu vrea sa doarma .E treaz de la ora 7 si nu a dormit nici macar 5 minute pina la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Eu cand va aud vorbind de soare, iarba verde si alte minuni de acest gen imi vine sa...imi vine sa...mai bine nu va spun ce-mi vine sa fac. La noi a nins viscolit toata noaptea de m-am trezit cu zapada pana la geam iar minunatul decor se pare ca nu va disparea nici in urmatoarea saptamana. Cred ca aici nu mai vine primavara si nici vara ci direct toamna.In fine, in dar de ziua mamei Ines mi-a spus de dimineata "baba" ; noroc cu Sarah care a corectat-o "no Aines, ata mama, no baba". Simo, felicitari pt. Matei. Si zi merge, a?Oana, v-am admirat pozele. Cele in care doarme cu capul pe birou sunt de exceptie.nikole, nu esti singura mama rea de pe aici, stai linistita. Sarah a dormit in patutul ei pana la 1 an cand a considerat ca e timpul sa se mute in patul nostru. Pt. ca eram insarcinata si plina de greturi, cand se trezea, o puneam langa noi si ma culcam la loc, asa incat ajunsese sa se trezeasca special pt. asta. Pana intr-o zi...dar nu mai povestesc in direct ca sa nu-mi strict reputatia (care?!). Ines n-a dormit niciodata cu mine; la 3 luni i-am mutat patutul in dormitor, unde doarme cu sora-sa. defapt unde ar fi trebuit sa doarma cu sora-sa ca fiind mai mare si mai cu experienta, Sarah se trezeste noaptea, isi ia perna si vine la noi in pat. si asta n-ar fi bai dar se culca doar cu conditia sa doarma in locul sotului meu(nu e loc pt. toti trei in pat). Ma intreb ce se va intampla peste cateva luni daca si Ines va dori sa doarma in locul meuwww.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

valen parca si vad imaginea ele doua in pat si voi pe jos
oana e demential puiul tau urecheat!
simo felicitari pt strumful tau,ai baiat mare ce mai!
mai vroiam sa zic ceva dar fug repede ca am cozonacii si mucenicii in cuptor...parca nu sunt eu asa-i?nu va asteptati la asta....(nici sotul meu...)
cadoul elisei a fost azi ta-ta...asa o tine de dimineatza in continuuuuuu



alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

la multi ani si din partea noastra pt 8 martie!
aseara mi-am dus fecioru la restaurant. ne-a scos tati cu ocazie de 8 martie. a fost foarte cuminte si am ajuns acasa pe la 23.30. m-am cam grabit la papanasi dar am reusit sa-i mananc pana la urma si dupa aia am "zburat" acasa. oficial am copil mare!

*mihaela*

Mergi la inceput