Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

quote:
Originally posted by Simo78

MAMICI!

Fara suparare pentru fetele care s-au inscris la noi mai tarziu..., fetele care ati fost anul trecut la odisee, retineti ziua de 8 martie 2007? Ce-am mai dezbatut noi care cum si ce a primit...sau NU a primit? si cum visam noi la ziua de azi, 8 martie 2008, cand suntem oficial aniversate (ma rog, astea cu primul copil)...Si uite ca a venit! Si azi ma simt cu adevarat speciala...si deosebita


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!




Pai sa te simti, ca chiar esti!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"






Iti place exprimarea mea, nu?! Da' n-am stiut cum sa spun altfel ceea ce simteam.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Eu sunt singura pe aici si bantui pe net in asteptarea soacrei. Sotul recupereaza orele de vinerea trecuta cand am fost la distractie. Si are de la 8 la 18. Victor doarme. Stefan e la mama. Si soacra nu mai vine....Ca mi-e dor.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Simo78

MAMICI!

Fara suparare pentru fetele care s-au inscris la noi mai tarziu..., fetele care ati fost anul trecut la odisee, retineti ziua de 8 martie 2007? Ce-am mai dezbatut noi care cum si ce a primit...sau NU a primit? si cum visam noi la ziua de azi, 8 martie 2008, cand suntem oficial aniversate (ma rog, astea cu primul copil)...Si uite ca a venit! Si azi ma simt cu adevarat speciala...si deosebita


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!



Simo, m-ai facut curioasa, asa ca am sapat prin arhiva odiseei (mai citeam si eu, chiar daca nu scriam).
Uite, remember, vad ca incepusei in forta, cu o poezie :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95906&whichpage=27



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta79 spune:

revenim si noi cu un La Multi Ani! tuturor mamicilor si tuturor strumfilor care au mai crescut cu o luna!
fetelor ce rapide sunteti la scris!
dariuca mea face astazi 7 luni,ce mare s-a facut!!![copil
nu stim inca cate kg avem si cati cm, speram sa aflam saptamana viitoare.
fetelor sunt cam invidioasa pe voi ca bebeii vostrii bea laptic, ceai, apa din biberon, dariuca mea nu vrea biberonul de "nici o culoare" bem putina apa, ca ceai nu prea ii placea din canita ( pt bebe)si laptic luam de la mami ( san).
din punct de vedere al somnului, nu ma plang, dariuca mea doarme noaptea, se trezeste o singura data si vrea san.

mamica de daria maria 08.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor! Un 8 martie fericit, in ciuda ploii asteia nasoale! La noi, toate vechi si noua toate - Una a facut febra azi-noapte dar am depistat-o repede, ca doarme langa mine si eram pe faza, D. e daramat rau de tot, mai ales fiiindca se simte vinovat ca a imbolnavit fata. In mod surprinzator, eu n-am nimic- soi rau, ce sa-i faci, nici raceala nu se prinde de mine.

Simo, ! Un salut voios lui Matei!
Nikole, n-ai de dat explicatii nimanui! Tu stii cel mai bine ce se impunea pentru tine si Albastrel, nu-i nimeni in locul tau ca sa stie cum e mai bine pentru voi. Cu siguranta v-a fost greu la toti 3, ca familie - pai daca ar fi usor ne-am repezi toate sa aplicam metoda. Eu am incercat marea cu degetul acum cateva luni si m-am lasat pagubasa in 2 timpi si 3 miscari fiindca efectiv n-am putut s-o aud pe Una plangand. Va pup si pe tine si pe A. si-as vrea ca discutiile astea sa nu te supere.

Vivela, pai tu rasucesti cutitul in rana cu pozele astea! Davidush e un scump, chiar nu ma iei bona?

Oana, da' ce freza shmechera are feciorasul dupa baie! si mama si baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

la multi ani!
vai, ce copii frumosi am vazut! vivela, ai un baietel deosebit, frumos foc, cu ochii ca cerul senin si daca mai spui ca papa asa frumos si doarme la fel de frumos...esti o fericita.
oana...m-am indragostit de mititelul tau. nu te musca cu dintucii aia? saracutul, l-ai lasat sa planga...mi se pare ca Victor se face pe zi ce trece mai frumos.
si violeta, cum zici tu ca nu-ti admiram baiatul? pai eu chiar cred ca am mai spus...e un scump si pozele cu el in valiza sunt asa de haioase...si mai pune-ne si tu niste poze noi (cine vorbeste!).
nicoleta, de ce vrei tu sa bea Daria din biberon daca ea bea din canita? ca sa ai de ce o dezvata mai incolo? daca nu a fost nevoie pana acum de bibe, cred ca e bine sa il eviti...eu, cel putin asa fac.

Lia multa sanatate Mirunicii si sotului. bine ca ai aflat de ce nu manca, sa nu te mai superi pe ea.

despre ziua de azi...eu nu prea ma simt speciala, desi as putea spune caci cuvantul care ma defineste este -mama. si cred ca sotul e de vina...mi se pare ca nu mai e romantic, nu mi-a luat nik si tot ceea ce as fi vrut era o felicitare pe care sa-mi scrie din suflet ceva, o multumire ca sunt mamica lui denis, minunea din viata noastra sau ceva de genul asta. sunt cam suparata pe el.. sau sa-i puna in mana lui denis un buchetel de ghiocei si sa vina cu el la mine...asta e...
in fine, nu vreau sa ma plang pe aici. sa aveti o zi frumoasa, in ciuda vremii.

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2247210772/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979
Lia multa sanatate Mirunicii si sotului. bine ca ai aflat de ce nu manca, sa nu te mai superi pe ea.
Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2247210772/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)



Corect! Desi a fost asa, un semnal de alarma pentru mine toata chestia asta - zici ca-mi luase Necuratul mintile, asa mi se pusese pata de rau ca fata trebuie sa manance! Dupa ce reluam diversificarea, asta va fi grija mea cea mai mare - nu sa manance Una, ci sa-mi vad de treaba mea si sa nu cumva sa stresez copilu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Vive tu iti dai seama ce card de fete vor sta la usa ta cu un asemenea cavaler? Ce smecherut e in poza asta, iti vine sa-l mananci cu dinti cu tot

Oana ai si tu o frumusete de baiat, cu niste trasaturi fine si parca taiate de o mana maiastra . Eu cred ca atunci cand o fi mare va da impresia ca e un dur, dar inima ii va fi calda.

Ori am eu probleme cu calc, ori ceva nu e ok cu serverul DC. Mai inainte imi aparuse o pagina cu acces restrictionat, chiar ma intrebam "de ce, nene, ca n-am facut nimic?". Si acum, cand sa citesc poezia din martie trecut, nu-mi apare nimic decat un cap de pagina

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

La Multi Ani, Frumoaselor!

Va urez un 8 martie insorit si plin de bucurii.






Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Eu am primit un cadou mai special de la fii-mea inca de aseara: a invatat sa imi dea pupic cu gurita inchisa pe buzele mele Stiu ca nu e prea sanatos asa, dar imi e tare draga si cred ca ii plac buzele mele ca pe obraz ma musca Prin urmare, aseara, si eu si tat'su, eram aliniati la pupacit si scumpa de Lori se intorcea cand la unul, cand la altul si impartea pupici dulci. Asa ca, eu, ca mama, am tot ce mi-am dorit: un pui dragastos si frumos si sanatos si ambitios si... si...

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput