*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stancutza, eu folosesc solutie de sterilizat cu succes. Poate nu respecti exact cantitatile si atunci ramane mirosul pe obiecte. Eu le clatesc bine, bine si gata, nu am treaba sa refuze.

Lala si fata mea doarme de la ora 8 si credeam ca se trezeste sa-i fac baita, sa pape si ea nimic...doarme si acum (adormise in scoica si am mutat-o acum in patut, crezand ca se trezeste...da' de unde).

Eu incarc acum poze in albumul de la semnatura si tre' sa astept.
Miki acu' ma uit la pozele tale.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Foarte frumoase poze, Miky, felicitari pentru botez, Luca mic e un scump! Imi place poza aia cu popa, cand ii plange in brate, hihihi! Si tortul e reusit, si eu as vrea sa fac cu poza, dar ma tem ca e cam... chimic. Asa ca o sa fac un tortulet simplu, ma rog, nu eu; am vazut un model tare frumos, cu niste frunzulite si perlute. Foarte pur... Numai bun pentru un botez! O sa fie cu fructe. Multe fructe

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miky felicitari pt micutul crestin! E un frumos okios Si ce cumintel a stat


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Multumesc lui Dumnezeu ca e un baiat cuminte si ca nu a plans la botez.... Ne asteptam sa faca mai rau dar am avut parte de un preot care l-a linistit inainte si pe urma l-a bagat in cristelnita si cum lui ii place apa la nebunie n-a comentat deloc. Mai suparat a fost la imbracat ca nu ii place si pace....


Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Mitsu, eu am folosit pompa aia in ziua cand am avut furia laptelui si m-a ajutat mult - mi se parea ca trage si ce am supt eu la mama Deci pe moment a fost ok. Dar ulterior am incercat s-o mai folosesc o data sau de doua ori si ma cam durea - ma rog, combinata cu durerea pre-existenta. Ba chiar imi lasa un cerc mai inchis la culoare - o vanataie - pe areola. Dar am o prietena care nu prea si-a hranit copila la san, ci mulgea laptele cu o astfel de pompa. Si a facut treaba asta pana aproape de 1 an al copilului...chiar o s-o intreb cum a rezistat. Pompa manuala de la Avent am testat-o in maternitate, ce-i drept nu venise laptele cine stie ce asa ca nu am avut mare succes cu ea. Dar atunci mi s-a parut obositoare. Iar manual - am incercat si eu de 2 ori si cel mai mult am strans 30 ml, intr-o ora ...nu le am deloc cu sportul asta se pare.

Laura, de cantitati habar n-am ca sotul meu era cu sterilizatul...dar el e chimist asa ca presupun ca respecta cantitatile...nu stiu ce sa zic, cert e ca mirosea - si eu simteam mirosul. Noi avem de la Chicco, poate tu ai altceva mai discret.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LauraIoana, si eu am vazut pozici noi! Foarte frumoasa rochita de la botez!!! Si Thea... Nu am cuvinte! Are niste ochisori superbi! Si e alba ca un ingeras...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stancutza si eu tot de la Chicco am! Ti-am spus: eu sunt multumita si mi se pare asa de comodaaa...am si sterilizator pt microunde, dar mi-e mai bine cu solutia.
Si mie mi se pare ingrozitor de obositoate pompa manuala (cred ca tot de la avent am si ma doare mana ingrozitor). La fel mulg cativa ml intr-o ora

Zuze dragi, in sfarsit am pus si eu poze muuuulte, noi! Le gasiti mai jos la semnaturi


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stancutza, toata lumea foloseste solutie de la Chicco... Dar uite, vorbeam cu mari pe msgr si cica tre' sa clatesti dupa cu apa fiarta... Cat despre muls... Nici eu nu ma descurcam, am invatat singura. Tre' sa ai rabdare sa isi dea drumul sanii. Cand stimulezi mamelonul + areola ei cred ca e bebe si la un moment dat incep sa curga. Atunci tre' sa tragi tare, o sa iasa ca lumea. Eu am scos 70 ml in 10 - 15 minute, dupa ce am stimulat sfarcul + areola... vreo 30 - 40 minute . Dar e obositor... Si dureaza cu totul mai mult ca pompatul. Asa ca ... maine... Mergem sa "infiem" cateva pompitse de la PP!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am pus si eu poze noi... cu bebelina mea
http://family.webshots.com/photo/2424639690101440186qNeUQq



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Zuze dragi, in sfarsit am pus si eu poze muuuulte, noi! Le gasiti mai jos la semnaturi


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare[/green]
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



ce frumusete de fata, sa va traiasca, si ce rochita de printesa are esti topita toata dupa ea. ce bine ca nu ati taiat fatuca fetei de pe tort :)



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput