*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Am reusit sa mai pun cateva poze frumoase frumoase de la botez, petrecere si am pus doua si cu tortul. Poate se inspira fete care nu au facut inca botezul. Mie mi-a placut (desi au uitat sa scrie si Ana pe el, au scris numai Antonia).

http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/Botez%20Ana%20Antonia%20-%202%20martie%202008/?start=all

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mitsule, se pare ca esti singura care ne bagi in seama asa ca vin si eu la tine cu o intrebare: bb Tudor are tenul grishat...ii apar bubite mici initial rosii care apoi raman ca niste brobonele cat varful de ac. Dr a zis sa-l curat doar cu ser fiziologic dar eu nu vad ca ar conta. Bebe C a avut asta?

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Mitsule, se pare ca esti singura care ne bagi in seama asa ca vin si eu la tine cu o intrebare: bb Tudor are tenul grishat...ii apar bubite mici initial rosii care apoi raman ca niste brobonele cat varful de ac. Dr a zis sa-l curat doar cu ser fiziologic dar eu nu vad ca ar conta. Bebe C a avut asta?

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



Incearca spray cu apa termala de la Avene sau crema Tridem. Lui Andrei ii treceau imediat. S-ar putea sa fie brobonele de caldura.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by veronicka

lala multumesc pt raspuns.da pot sa-i dau ininte de fiecare masa?este ca un tratament?si nu stiu daca pot sa incep de acum?are 11 zile

Veronica -mami lui Marc-Andrei



Poti sa incepi de acum daca suspectezi ca plange de colici.Eu i-am dat de la 2 saptamani cand urla la fiecare masa.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by Ereena

multumesc de raspuns IULIA .speram sa fie un reprezentatnt ceva si in bucuresti ,deja ma streseaza ca nu pot pleca la plimbare si as vrea sa il iau cat mai repede.fetelor care deja aveti carucior , vreau si eu adrese de magazine ca nu am chef sa ubmblu de nebuna cu bb prin bucuresti .VA ROGGGGGGGGGGGGGG




Ereena uite aici: http://www.kreisdesign.ro/of1/ - sunt firma germana si au sediul in Otopeni si poti sa cumperi direct de acolo. Distribuie si prin diverse magazine, dar nu gasesti toate modelele, asa la ei iti alegi. Eu sunt foarte multutmita de calitate. Am acelasi carucior pe care l-am folosit si la cel mare si e intact dupa 1 an si ceva de folosinta.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Alina sunteti o familie superba Sa fiti mereu la fel de fericiti, sunteti absolut minunati
Mi-au placut absolut toate pozele

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Bine v-am gasit la scutece, mamici de clopotei frumosi!! Marti am ajuns si noi acasa. Nu am avut o nastere grea, cusatura de dupa a fost dureroasa, dar toate trec si minunea mea merita orice sacrificiu...


David a avut 51 de cm si scor 8/9.
Avem poze la semnatura...


Ce voiam sa va intreb... Am reusit cu chiu cu vai sa-l dezobisnuiesc de bibele pe care i-l dadeau la maternitate... Ii dau numai san, am mult laptic, dar se intampla ca dupa ce suge mult sa nu vrea sa adoarma... Nu plange, dar sta cu ochii mari si se uita pe pereti, ma studiaza pe mine si nu vrea sa doarma. Folosesc metoda lui Miri Mik cu paturica pe spate... Merge...cateodata!

Oare de ce nu doarme? Il iau, il pun la tzatzica, suge, dar tot nu adoarme...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



Bine ai revenit Ioana si sa-ti traiasca Davidutul mic si scump!!! Daca nu face galagie si doar sta cumintel cu ochisorii pe pereti de ce il stresezi? Lasa puiul mic sa se simta bine! Pana la urma va adormi el chiar daca nu in timp ce il privesti tu. Pupici multi!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lala D, Nati, Tinna, va multumesc tare mult pentru vorbele frumoase. Va asigur ca cel putin 50% din felul in care aratam in fotografiile acelea se datoreaza lui Daniel. Sa va dea Domnul si voua multa fericire si sanatate!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Alina T si Ellenuta multumim pentru aprecieri. Noroc ca m-a batut Mitshu la cap sa pun poze si am stat intr-o noapte, ca altfel nu mai reuseam.

Alina, sper ca sunteti bine, tot zic in fiecare zi ca te sun sa mai vb dar pitica mea e mamodependenta, ca sa zic asa.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Fetelor, disperare!!!!
Gaza mea iar mi-a vomitat: de dimineata intr-un minut, de 3 ori in jet FOARTE puternic...apoi, pana am schimbat-o, a vomitat mai putin...acum a adormit...de la ce sa fie?
de la ce am mancat eu aseara?am mancat tochitura cu cartofi prajiti si salata....nu stiu ce sa ma mai fac cu voma asta...dati-mi sfat, ca innnebunesc...dostora mi-a zis sa-i dau azi sa pape mai putin si mai des, si daca tot asa va vomita, trecem pe metroclopramid, ca prea se chinuie cu voma, ma gandesc ca nu asimileaza cum trebuie daca continua sa vomite in stilul asta....

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput