*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Aveti idee daca gasesc caruciore WAMPOL in magazin ? a cumparat cineva?stiu ca era cineva caruia ii placea cel bleu cu flori .ma ajutati va rog?

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

quote:
Originally posted by anca.b

1. cred ca cel mai bine ar fi sa-ti iei concediu fara salar pt zilele respective. acuma, contractul tau de munca e suspendat, cred ca te poti intelege cu angajatorul cu privire la data de la care reincepi munca. si pt ei ar trebui sa fie mai simplu sa-ti refaca contractul de munca cu data de 1. dar poti sa stii? sa intrebi la serviciu, la Personal.
2. pt salariu bonus trebuie, in general, sa depui cerere la serviciu. la mine nu a rfost cazul, ca mi l-au virat in cont in primna zi de salariu dupa ce le-am dus certificatul de nastere al lui bebe



quote:
Originally posted by ginnette

Multumesc pt urari Irina

Fetelor, am si eu o intrebare "legislativa" .. adik doua:
1. dak vreau sa ma intorc la serviciu incepand cu 01.05, (cele 126 de zile mi se termina pe data de 14.04) trebuie sa-i anunt ca stau 2 sapt acasa? (de cand se termina cele 126 de zile si pana in 01.05)
Sau apar ca o boare pe data de 01.05?

2. aveti idee cum se procedeaza pentru obtinerea salariului bonus?

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan



Anca,

Multumesc pentru raspunsuri.

Pt cele 2 sapt cred ca intr-adevar, e mai bine sa-mi iau fara plata.
Cat priveste salariul bonus... hmm, presimt c-aici va fi tarasenie mare

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Multumesc Ramona,a mai facut o data acum 1hsi jum dar galben,mai astept inca un caca si daca e la fel fac cum mi-ai zis tu.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


AUREL_CRIS SA-TI TRAIASCA FETITA SI SA FIE SANATOASA!

honey vali andrew e dulceee ca o dulceata!!

ginette buburuza e frumoasa foc!

rlc ce bine ca poti face tratement fara sa intrerupi alaptatul.

miky felicitari pentru micul crestin!

mari ai o bebelina de nota 10!!

laurici thea este o minune de copil!! este superba! si ce frumos a fost imbracata!!

ramonab eu pun laptic in bibe de plastic.

dany ce frumoasa e mariuka!!! super filmulteul de la botez.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

va pup, si va las. pe mai tarziu poate.

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



fetelor, astea doua zile am fost intr-o alergatura nebunaa .. diverse ptr botez, coafor, comandat tort etc .. am fost si pe la job, mi*am dus concediul medical ..

ieri dimi am fugiot la cora ptr cumparaturi. am lasat laptic in bibe. am venit acasa, i-am dat sa pape, m-am muls sa las in bibe apoi fuga la coafor. am revenit, i-am dat sa pape apoi am fugit la restaurant sa facem meniul. de acolo am plecat sa cumpar cruciulite, am intrat la victoria si mi-am luat pantofi si apoi am fugit la alice sa comand tort ..

azi am fost la dr .. totul e bine .. avem verde la .. ... ..dar cu prezervativ .. nu mi-a dat pilule, a spus ca nu e bine .. apoi am fost la job, m-am laudat cu bitzi, le-am aratat poze. mi-au dat si salariu bonus .. un kk
.. ce am pe cartea de munca, nu salariu mediu pe unitate, niste idioti. asa m-am enervat! sa vad zilele urmatoare ce si cum fac cu ei ca nu vreau sa-i las asa.




Elena de Eva Maria (14.01.2008)

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Ellenuta multumesc pentru compliment si tu ai o printesa tare frumoasa

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
BOTEZ MARIA - FILMULET
Poze - Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna seara fetelor,

iaca si noii..
raportez prima noapte de dresaj..UN FIASCO TOTAL...nu as vrea s aspun ca renuntam dar suntem pe cale..nu ma bateti dar nu stiu cum sa procedez...am vb cu sotu, am stabilit sa o lasam sa planga..iar in toiul noptii, la ora 1 cand s-a trezit...(dupa ce ii dadusem sa manance la 12)..am zis ca o las sa planga..5 minute...nu s-a oprit...au parut o vesnicie..dar eram chitita sa o las..dar sotull..imi zice ca nu se va opri, sa o iau de acolo, ca sa fac dresaj ziua nu noaptea...halal..pai cum ne era vorba zic...oricum..m-am ciondanit cu el..se simtea o atmopsfera nasola...parac aveam senzatia ca si bebe simte nervozitatea..am luat-o si s-a linistsit...dar...s-a trezit din ora in ora apoi..ca ma fac!!!!...nu pot trimite sotul in alta camera..ca nu avem...offff
mai incerc..dar simt ca nu voi reusi...



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ginette ptr salariu bonus trebuie sa faci o cerere la care atasezi certif de nastere bb. oricum e cu cantec acest salariu in orice unitate .. pe mine cred ca m-au facut .. dar nu-i las asa ..

uite cum am facut eu cererea

Subsemnata .... , angajata a ... , in cadrul Departamentului Comunicatii, cu functia de producator, solicit a-mi aproba plata unui salariu mediu pe unitate pentru nastere copil, conform urmatoarelor prevederi legale:

Contractul Colectiv de Munca la Nivel National pe anii 2007 – 2010

Art. 51. - In afara de ajutoarele prevazute de lege, la care au dreptul, salariatii vor beneficia si de urmatoarele ajutoare:

c) un salariu mediu pe unitate, pl#259;tit de aceasta mamei, pentru na#351;terea fiec#259;rui copil; dac#259; mama nu este salariata, so#355;ul acesteia beneficiaz#259; de plata unui salariu mediu pe unitate.

Atasez acestei cereri si certificatul de nastere al copilului Eva Maria Stancu, nascuta la data de 14.01.2008.






Data: Va multumesc,
30.01.2008


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

asa..am vazut si poze.:"

danybv..ati avut un botez tare special..dar ec zic eu..o fetita specila care merita un botez special..sa va traiasca si sa va bucure sufletele

mary..in sfarsit vad si eu minunea bine..mai dar are o gurita...este super frumosa...sa va traiasca...si..vreau sa iti spun ca nici la mine nu e de acord mircea sa las minunea sa planga...i-am zis ca atunci cand o sa aiba 10 kile i-o trantesc in brate si ii las sa se descurce

laura..Thea este de reklame..are niste ochisori de te hipnotizeaza

Doc...Serban este un scump, mai ales in filmulete

Iar fetele buburuzei....wow..frumu frumu

acu...ma duc sa mai deretic prin cocioaba...e un jeg...azi am fost la serv cu pitik..am pus-o in scoica si duse am fost..i-=a palcut..iar fetele de la serv au fost topite...ma bucur ca am iesit cu masina singure..acum ca ne descurcam mai iesim...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput