Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Papanash si eu ii dat de vreo 2 zile para la borcan de la Hipp si i-a placut mult, nu-i dadusem pana acum decat facute de mine. Legume la borcan nu-i dau ca pot sa-i fac si eu supica. Si pofta buna la meniul de azi.
Uite as face si eu ce a gatit Vladut azi la TV, "pene milaneze gratinate"

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Mandarinutza cum ii dai afine, gasesti la borcanel?
A mea nu are gaze si nici dureri de burtica, dar ii dau cereale simple doar cu orez fara lapte si binenteles fara gluten. Poate nu e totusi de la cereale.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Papanash si eu ii dat de vreo 2 zile para la borcan de la Hipp si i-a placut mult, nu-i dadusem pana acum decat facute de mine. Legume la borcan nu-i dau ca pot sa-i fac si eu supica. Si pofta buna la meniul de azi.
Uite as face si eu ce a gatit Vladut azi la TV, "pene milaneze gratinate"

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



eu nu-i dau para deocamdata, vreau sa-l mai strang putin la stomacel,chiar si dupa cereale si dupa mucilagiu de orez face kk de vreo 5-6 ori pe zi.Si supica-i fac si eu, dar il pregatesc si cu papa din borcanele pt cand plecam de-acasa.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

E sa stii ca la mine e total invers, inainte de diversificare facea cam de 5 - 6 ori pe zi, cand am inceput div facea cam de 2 ori, iar de vreo 3 zile se chinuie sa faca si o data, ieri chiar nu a facut deloc, deci para e bine venita, dar nu-si prea face efectul.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Magda ,

am si eu o prietena al carui bebelus i-au iesit ,, IgA scazute si trgliceridele crescute '' lipseste glicemia din analize , nu are ldl si hdl . Exista tratament ?

multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Greyeres, este la Hipp de la 4 luni: borcanas cu mere si afine. Eu ii mai amestec cu mar ras de mine.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Rares de Pinacolada
Miruna de Prisi
Gheorghe de Sabina
Stefan de Mariadia
Eliza de Ramonaiani
Raisa-Maria de Si_Bv
Vlad Constantin de Ancasilv
Ana Iasmine de Pico



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Andreea, succes cu diversificarea lui Vladi, sa aiba pofta, sa pape tot.
Roxana, sa reusesti o schimbare care sa-ti fie pe plac. Ce fac copiii minunati?
Mandarinutza , legat de gaze si dureri de burtica , scrisese Roxana ca ea ii da lui Andrei bonisan dupa meniul de fructe .... poate iti da ea mai multe detalii.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, m-ai vazut morcovie? Am pus poze aseara.

La noi e ca la greyeres. Dupa fructe, kaki o data pe zi. Inainte 2-3 bucatzi.

Mandarinutza, zi si mie cu cerealele. Tu i-ai dat intai fructe si apoi cereale sau invers? Legume deloc pana acum? Bafta la vaccin.

Papanansh, mai-mai ca site-uri ne dai... Super multzumiri!



Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Astazi mi-am propus sa lenevesc, dar deja s-a strans un morman de rufe pt calcat, deci s-a cam dus naibii relaxarea mea.
Vroiam sa va intreb cum faceti cu biberoanele, la cat timp le sterilizati si ce biberoane sunt mai bune cu ce tetine la 5 luni ca eu nu ma pricep, sunt cam novice la acest capitol, de la tztzi e mai simplu.
Am auzit ca bibe de la Avent e foarte bun cu trei trepte de scurgere, trebuie sa-l caut ca pe aici pe la mine nu am gasit si nici in Auchan.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput