Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

La muulte multe lunitze cu sanatae si veselie sarbatoritzilor de astazi!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Greyeras, si Andrei s-a constipat de la diversificare. I-am dat si pere insa tot de la caise facea mai moale.

Papanash, adultii sunt cam bulversanti pentru copii ce e drept. Iar desenele animate chiar ii ametesc de tot. F greu i-am explicat Alexndrei ca in desene animate se intampla lucruri care nu se intampla in realitate. Pentru ca se mira de ce vorbesc animalele.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Bernix eu i-am dat intai cereale, apoi fructe si pe urma legume si le-a primit bine pe toate. Bine cu pauza de rigoare intre ele.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ghiocei si toporasi,
Dulcetzuri si papanashi,
Sanatate, fericire,
Viata plina de iubire !






LUY, HELP !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana mersic o sa incerc si caise. Am vrut sa-i iau, dar sa bagat al meu sa-i ia si l-am lasat, eu m-am dus la raionul de hainute si cand am ajuns acasa am vazut ca luase piersici in loc de caise.
Zi-mi si mie cu bibe cum fac?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Bernix, mie nu mi se pare morcov culoarea ta. E chiar foarte faina si te prine!

Celia, merci! raceala mea e pe duca deja, iar Raisa a scapat fara un muc!!!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Si bv bravo ca a scapat Raisa bine, la noi e altfel eu am scapat de raceala numai ca Aduta mea a ramas cu multi mucisori si ne luptam cu ei, deja cand ma vede cu batistuta urla.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarbatoritilor de azi sa creasca mari, voiosi si voinici, sa fie sanatosi si norocosi!

Mandarinutza, Andrei are gaze rau de la fructe, de aceea ii dau imediat dupa masa 15 pic Bonisan.

Bernix, te-am vazut, eu chiar nu sunt morcovie prin comparatie. Dar iti statea bine cu culoarea. De altfel nici mie nu imi vine prea rau, dar nu ma obisnuiesc cu ea.

Celia, mutumim bine, copiii par ceva mai linistiti azi. Sa vedem!




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Bernix, eu am inceput cu fructe la ora 10 din 24 februarie. Am incercat cu mar ras simplu - nu i-a placut si am incercat apoi cu piersica de la Hipp care i-a placut. Asa ca de obicei ii dau mar ras cu piersica cumparata/borcan. Dupa car de 4 zile i-am introdus cerele pe care i le dau cu lingurita.
Pediatra mi-a zis sa incep cu fructe la 10, cereale seara si apoi supa-legume. Eu am preferat ordinea aceasta, m-am gandit sa incep cu masa de dimineata cand e mai relaxata si odihnita.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, cand are Andrei gazele, imediat dupa ce mananca fructele? Eu ii dau fructele dimineata la 10.30-11 deci pana la 23 ar fii cam 12 ore diferneta, de aceea m-am gandit la cereale.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput