Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. Ultima zi aramie la par, sper eu!

Yaia, daca petele sunt pe brate si pe torace nu e vorba de scutec. Ramane ceva alimentar sau transpiratie sau materialul hainutelor sau chiar detergentul.

Nu prea v-ati trezit devreme azi.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
eu m-am trezit, dar am avut program administrativ...scutece, laptic, medicamente stef, desene stef...etc...nah, ca mi-au murit laudatorii!
yaia - nici eu nu cred ca e de la scutec. a mancat ceva?a facut febra?pupici si sper sa elucidati misterul!
rox - bafta la coafor!
sim - cum mai e stefan?
bernix - mie imi place cum iti statea morcoviu si rochia...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dimi, buna cafeluta......mercic !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Eu sunt fericita, pentru prima oara Andrei a dormit 6 ore si jumatate, neintrerupt, de la 21.30 la 04. Nu-mi venea sa cred, am verificat 3 ceasuri sa fiu sigura.
Sa fie diversificarea de vina ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Buna dimineata! La multi ani sarbatoritilor de azi, impreuna cu Raisa mea, care inca-l asteapta pe Ghita, seara la portita ...

Tomasa, ramasesei datoare cu niste poze, cu Maria cu buburuze la urechi .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna dimineata!

Bey, da' ce tacere p-aici, n-am ce citi la micu' dejun.

Yaia, nici io nu cred ca sunt de la scutec petele de care zici tu. Degetzica a facut iritatzie de scutec de la lotiunea din pampers si era rosie la fund si la pasa. Poate cum a zis Roxana, de la detergent sau hainutze.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Betty - si sunt nascuta pe 12.05.1982, tauroaica incapatanata.
Prisi -
Andreea11 - eu nu l-as lasa sa scape asa de usor, pune-l sa se implice mai mult in cresterea copilului daca se plictiseste, arata-i ca nici tie nu iti e usor sa cresti copilul si sa nu ai nici o alta activitate si mai ales arata-i ca vrei sa petreceti mai mult timp impreuna, acorda-i si lui mai multa atentie. Zic si eu nu stiu. Si eu sunt adepta discutiilor si nu a certurilor. Prin cearta mai mult ii departam de noi.
Roxana - cum spune mama sunt un copil cu copil
Sim Stoian - da intr-adevar si chiar ma mandresc cu familia mea.
Bernix - vazut poze de la nunta - super fain aratai si bravo tie ca ai reusit sa alaptezi exclusiv pana la 6 luni. Succes cu diversificarea, dar ia-o incet vei avea timp sa-i dai de toate, mie dr mi-a recomandat un produs nou la 2 sapt sa nu-i zapacim de tot.
Aeperju - multam de cafeluta, eu va ofer niste laptic de dimineata.
Papanash - ce bine bravo si noi am dormit mai bine azi noapte, dar nu dupa diversificare. Eu am sperat sa-mi doarma mai bine dupa diversificare, dar am sperat degeaba, aseara insa i-am dat cerealele mai devreme pe la 17 si inainte de culcare i-am dat un bibe cu lapte praf si s-a culcat pe la 20 s-a trezit la 22 si s-a mai culcat la 24:30, m-a terminat bine ca s-a mai trezit doar la 7 apoi.

La mai multe lunite si din partea noastra sarbatoritilor de azi , dar totusi o asteptam pe Luy sa ne ureze.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

astazi si maine avem in meniu ( Devylla-ziceai ca esti cu ochii pe noi ) piure din morcovi+pastarnac+cartofi) si de poimaine vreau sa incerc si un borcanel Hipp, sa schimbam meniul.
Rox, ce minunati sunt in inocenta lor, acum vor soricei in bucatarie - vezi cum regizorii manipuleaza si copii ? si noi ii bulversam destul, la inceput ne bucuram de orice ragait sau partz, ca dupa ce cresc sa-i convingem ca nu-i politicos nici sa dea partz nici sa ragaie in societate.....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Nu sunteti singure sunt si eu pe aici, dar citeam din urma si incercam sa raspund. Neatzzzzzzzzzzza!
Sambata fac si eu mucenici pt prima oara, i-am zis mamei sa ma invete pt ca-mi plac mult si nici nu-mi pasa ca lu' al meu nu-i plac nucile ca o sa pun multa, multa nuca, sa-i faca maicasa fara.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Am vazut ca discutati despre diversificare. Eu la fructe i-am introds pana acum:mar,piersica si afine. Mar simplu nu i place, asa ca ii dau mar golden din piata rs si juma de borcanel de la Hipp de piersici/mar cu afine sau piersica cumparata. Vreau sa introduc si para, dar astept sa trecem de vaccinul de maine.

Acum, eu am alta nelamurire.V-ati confruntat cu dureri de burtica/gaze de la cereale Eu ii dau si cereale de 4 zile, de la Milupa cu mar si morcov, fara gluten. Ii plac taere mult, primele 2 zile, i le-am facut mai apoase, putin consistente, iar a 3a zi i le-am facut mai consiste dupa care a papat si tzizi si s-a culcat la20, s-a trezit la 23 in urlete si am plimbat-o prin casa vreo ora si am tinut-o pe burta mea pana a dat gaze si a adormit la tzizi. Asa ca ieri i-am dat doar cateva lingurite la masa de la ora 16 30, si seara inainte de culcare tzizi, dar tot s-a trezit la 23 in urlete, am linistit-o mai usor. Azi nu o sa ii dau deloc cereale, sa vad daca de la asta este. Pana sa ii dau cereale, se trezea o data sau de doua ori pe noapte, pe la 2-3, culcata fiind la 19 30-20.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput