Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pai atunci sa zic si eu NOAPTE BUNA tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma duc la nani, am de recuperat somn si poate imi face tati si un masaj. Noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna seara!
Degetzica abia acum a adormit. Credeam ca adorm io inaintea ei. Si a supt, nu gluma. Din ora in ora, incapand cu 9 seara. Sa fie puseu de crestere, sa fie din cauza fructelor pe care le primeste la masa de dimineata, nu stiu ce sa cred. Si se trezeste si noaptea des.
Mooor de somn.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Pe scurt, ca se impune retragerea grabnica la somn.
Sim, ciudata febra lui Stefan al tau. Multa sanatate! Cu dintzii cum stati?

Sabina, fantastic ce seamana Gheo cu tine. Iti sta super bine tunsa asa. Aratzi ca o fetitza.

Erina, ce ma bucur ca papusica ta de portzelan e OK!

Melania, mi-au placut tare mult frezele tale. Nu mi se par deloc nonconformiste. Sunt insa foarte reushite.

Andreea11, io stiu din experientza personala ca discutziile cu barbatzii nu prea ajuta. Parca ai vorbii cu peretzii. Io am obtzinut rezultate mult mai bune actzionanad decat discutand.


Devylla,foarte frumoase cantecelele. Am lalait toata ziua "I'm a policeman dressed in blue.."

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Moama, Betty, ce bunatatzi ii pregatesti tu lui Mario!

Alina, la multzi ani, sanatae, fericire si impliniri pe troata linia!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Acu' fetelor, intrebare: cat timp statzi pe o singura masa diversificata? Cand trecetzi la a doua?
Mie mi-a zis doctorul sa introduc un singur aliment nou pe saptamana. Am inceput cu mar copt pe 24 febr, deci aproape 2 sapt. Sunt in dilema: sa introduc inca un fruct la masa de dimineatza, sau sa incep diversificare pranzului? Voi cum atzi facut?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Hop si eu la schimbul 3. Ma bucur mult sa gasesc armonie, asa parca-mi mai vine cheful de scris.

Vin cu vesti noi, de ieri ne-am diversificat, la 6 luni si o zi timp in care Vladi a papat doar lapte de tzatzi.
Ieri dimineata a papat 22 g de piure de mar (Sabina, nu ma certa cu cantaritul dar chiar imi e la indemana sa pun castronul pe cantar cand plec cu el la bb si cand ma intorc - si jur ca nu ma depresez ca mananca putin, suntem abia la inceput ). Nu pare foarte incantat de mancarea solida, m-a tinut de degetul mic de la mana dreapta si el dirija ritmul mesei. A fost simpatic. La pranz am facut un amestec de morcov cu dovlecel - a fost dezastru. Vazand ca nu-i place si chiar icneste, i-am pus in piure cateva picaturi de ulei de masline si parca a mai gustat cateva varfuri de lingurita.
Azi am avut in meniul de dimineata piersica. Se pare ca n-a fost alegerea prea buna, era acrisoara si Vladi se stramba a acru, nu a neplacere. N-a mancat f bine, i-am completat cu laptic (productie proprie) la vreo ora dupa fruct. La pranz am gandit sa scot morcovul si sa-i las dovlecelul (fiert in tavita la cuptor). Am adaugat in piureut ulei de masline siiii...a mancat 35 g.

Nu sunt foarte multumita de debutul in diversificare dar nu ma plang. Intentionez sa introduc destul de repede carnitza de pui, curcan, vitel si ou. Branza si produsele lactate le las pentru 7 luni.
Betty a avut idee f buna cu condimentele, de fapt si mie pediatra mi-a spus ca pot folosi orice condiment aromat dar fara sare si piper.

Se discuta despre laptele cu care se face branzica. Mie mi-a spus pediatra din Ploiesti - si chiar a accentuat - de Dorna rosu.

Maine avem para la ora 10 iar la pranz cred ca o sa combin cartof cu pulpita de rosie si ceva condimente.

Se stabileste o noua intalnire cu multe mamici? Vrem si noi....

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bernix, daca ai alaptat-o pana la 6 luni pe degetica, poti introduce fructele si legumele unele dupa altele. Poti introduce lejer si carnea, stomacelul e ultra pregatit pentru diversificare agresiva.

Cred ca ai stat foarte mult doar cu mar copt la masa de dimineata. Ia exemplu la Mario de Betty, e diversificat de 2 saptamani si are un meniu de...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Inca o data miiii de multumiri!

Abia acum am terminat de citit, asa ca de scris o las pe maine!

Noapte buna!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si fiindca tot atzi vorbit de culoarea parului Roxanei, ia uitatzi ce www.flickr.com/photos/22336005@N05/2312549477/" target="_blank">morcovie eram io cand m-am maritat.
www.flickr.com/photos/22336005@N05/2313361214/in/photostream/" target="_blank">Rochia a fost ff simpla.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput