Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

Buna fetele...si scuze, vi-am zis ca stau cu timpul ff prost, la birou am o "rasnita" de calculator..care face pe nebunu si cand ajung akas parca sunt capiata...nu mai stiu pe ce sa pun mana mai intai.

Giova, noi maine venim la Timisoara cu David la dr.Jurj, poti sa imi scrii pe privat nr tau de tel si iti trimit si eu adresa mea de mess si nr de tel.

la noi, proiect bb2 in toamna..anu asta sunt alegeri si tre` sa stau pe baricade...uffff

Va intreb pe voi doamnele, care deja aveti 2, 3 mai multi copilasi si care ati nascut prin cezariana..cum s-a desfasurat a doua nastere?eu trebuie sa recunosc ca mie un picutz teama...

maraki...te imbratisez si iti multumesc!!

Aici e soare si frumoos se pare ca vine primavara!!!

Va imbratisez pe toate si va doresc o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la mare unde e cald si soare!
Noi pe aici , la munca cu treaba ca la balamuc , nu am mai apucat sa intru .Suntem bine , vine si tati azi acasa ca a avut meci la Timisoara si Baia Mare( castigate biensure) si il asteptam cu nerabdare.
Mario ca de obicei cum il stiti , nazdravan , obraznicut , dragut si iubaret.
V-am citit e toate dar nu mai retin nimic , decat ca un bebe si-a spart capul , dar e binesi ca Giova vrea bebe doi...atunci iti urez sa faci gemeni...si eu am vazut emisiunea de aseara...brrr...mai ca imi venea sa inchid televizorul.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Fetelor multumesc frumos, m-am mai linistit citind ca nici voi n-ati facut alte investigatii. Doua fire i-a pus dr. si a zis ca nu e profunda lovitura ca e mai mult ca o zgarietura mai adanca dar mai bine sa-l coase sa nu se infecteze. Varul lui e terminat saracu, asa s-a speriat si se simte vinovat, nu mi-am dorit deloc asta, dar aseara speriata si eu am cam tipat. Azi mi-a zis ca el e de vina ca l-a invatat sa fuga cand era mai mic...............Silvi o sa iau si eu spray sa-l dau dupa ce-i scoate firele.
Giova sa ai succes cu implantu, sa-l poti face rapid. Parca retin ca Any a facut ceva asemanator?
Anasol simpatic tare David, incep si ei cu minciunelele.
Bee, a trecut raceala?
Irina tot e bine ca sta Sabina cu bunica si incet va papa ea si cu buni.
Irina, ma bucur ca sunteti bine.
Giova ma intrebam si eu unde e Maraki, parca zicea ca incepe ceva program mai greu la munca nu?
Acina asa cum e Andrei cu Ale, e Tudor al meu cu varul lui care e tot Alex. Asa se iubesc si Alex zice ca tUdor e fratiorul lui...
M-am intins si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello de la germanica,

Acum sant aici, mai devreme bucataream Giova eu ma uitam la o emisiune asemanatoare, cand eram gravi In fiecare dimineata vedeam nasteri si plangeam cand bagau aia o melodie impresionanta atunci cand puneau bebeul in bratele mamei
Fetelor, cu ochii in monitor, am luat vreo 3 guri de cafea, mi se parea mie un gust ciudat dar ziceam ca asa o fi Cand ma uit in cana.....era cu lapte stricat Acum mi.e lene sa fac alta, trebuie sa termin un piure ca au fiert cartofii, am facut muschiulet de porc la punga.
Ieri am fost dimineata in Mall, dupa-masa Angelo nu a dormit deloc( ghiciti de ce ) iar pe la 18.00 am fost la Mc si Toys. faza tare in Toys, vine un angajat si-mi spune ca nu am voie sa fac fotografii Care o fi motivul, naiba stie Am cumparat un elefant dar nu a avut succes cu Angelo...am dat degeaba 20 euroi.
Gabi, cu placere
Acum ma incurc, nu mai stiu cine si.a spart capul....oricum refacere rapida si pupici Miha sau Gabi a scris.....
Irina ce faci ? Mai placheaza Mario?
Giova la ce masina te-ai hotarat? Eu sant cu BMW sau Opel In primul an cand am venit aici, avea Giorgos un Opel Kadett tunat ce mai alergam cu ala

Silvi nu ai zis, ai vazut vreo diferenta in magazinele din Germania fata de ce aveti voi? Noi am fost in C&A ieri si Angelo a stat sa se joace cu etichetele de la hainute, m.am imbolnavit ce hainute frumoase pt fetiteeee Imi venea sa cumpar asa mult mi.au placut

revin mai tarziu.....pupici la toate....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Gabi vorbim pe mess..
Irino dati peste gura. auzi la ea...gemeni. no way ca numai asa ajung la balamuc. nazdravanului si mai lasa munca aia, ca nu-ti ridica nimeni statuie.
Miha nu si-a facut Any implant, ea a avut altceva,oricum mi-am facut o idee cum se face si ce inseamna.
Maraki bine ca ai aparut, te dadeam disparuta. Of...nasol ca Angelos inca se gandeste la elefant.
masina? stai sa vina aia lui Clau prima data. eu vreau ceva mic: Micra, fabia, Swift, C1,2. acum nu stiu daca imi va placea, caci de la ditamai Mondeo, trec la una mica, dar pt. Timisoara e super buna.
Zi-mi si mie ce inseamna: weich, mittel si hart. Mi-am luat un detergent din Austria si eu pun in masina, dupa ochi. si vreau sa stiu acum daca nu exagerez cu detergentul.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

inseamna: usor/slab, potrivit si tare....
eu pun tot din ochi, o masura si ceva la rufele mai murdare, o masura la rufe mai putin murdare...pe langa asta pun si la prespalare....folosesc Ariel de obicei....ce ai luat?

merg sa.i dau sa manance lui Angelo

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ma gandeam eu ca asta inseamna. Dixan am luat- sunt fan. doar ca mi-a dat cumnata Dash si imi place mai mult. acum astept sa-mi aduca sorella din Italia Dash pt. haine colorate si vreau si cu bicarbonat pt. haine albe.
Pofta buna lui Angelos.

eu tocmai am mancat 2 conserve de ton cu lamaie. imi sta in gat- la cat de mult imi place pestele.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

buna....peste brrr..inainte de a ramane gravida mancam cu placere peste, bine numai prajit cu mamaliguta si mujdei..decand am ramas gravida nu am mai pus gura pe peste...si nici aku nu ma omor dupa el..

ma chinui de doua ore sa pun poze pe dropshots si nu reusesc fir-ar...

al meu sot a tinut o dieta, o s-o caut, dk va intereseaza..a slabit 5 kg intr-o saptamana.e o dieta usoara, cu carne, spanac, ou, sunca..fara paine!! si tin minte ca duminica avea voie sa manance orice si oricat..stiu ca a fo` tare incantat de ea

David e bine, ( nu el si-a spart capu) ci Tudor( Miha imi pare rau)..asculta mai nou..Pavalotti..micul meloman!!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu sant fan peste...yammy..... Gabi mi.ai facut pofta de peste cu mujdei si mamaliga....fii antenta: deschide box-ul de la drop si cu mousul duci pozele din folder acolo....e simplu....

edit: ha...vroiam sa scriu: fii antena...si ce a iesit...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Irina, .Chiar ma gandeam: daca nu ne-a vazut anul trecut la mare, anul asta nici atat! Direct la Bulgari mergem. Nici nu trecem pe litoralul nostru.
Gabitad, eu am facut a doua cezariana si pot sa-ti zic cu mana pe inima ca a fost mult mai bine decat prima data. M-am recuperat mai rapid, n-am avut asa dureri. Totul a fost mai bine. Doar ca pare ca slabesc mai greu. DAr si asta trece. EU una ma emotionez teribil cand aud de o nou graviduta. Si stiu ca-s nebuna, dar daca nu mi-ar fi interzis doctorul, eu faceam si bb3.
Silvi, scoici? Si noi orez cu scoici la cina. Lasa "turbatul". Sigur e chestie de temperament. CA doar sigur e bine crescut!
Miha, raceala e doar cu SN acum. Ceea ce zic eu ca e bine. Am folosit doar 2 sau 3 fiole de adrenalina in zile diferite, cand stiam eu ca respira prost. Inca haraie, dar sper sa nu fie mai rau. La doctor n-am fost, ca nu am de ce. E viroza si o sa treaca.



Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput