Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anasol telegrafica ca de obicei...sau vrei sa faci puncte, sa recuperezi timpul pierdut?
Bee bravo tie ca ai inceput dieta, eu sincer...nu stiu daca o duc la capat. Poate daca scap de durerea asta de cap...
Mersi de info despre Medicover. nu stiu preturile, banuiesc ca sunt mari, nu cunosc nici dr. care sunt acolo.poate dau o tura sa vada si ochiul meu preturile si clinica si cam atat.
Astery pe unde esti? sper sa-ti rezolvi probl. personale cat mai repede si bine.

I-am luat prune uscate si nu le mananca. In schimb baga la greu salata cu de toate(morcovi, rosii, ardei, ceapa verde, salata verde, varza, ridichi). nu credeam sa-i placa, dar cred ca e amator si el ca si ma-sa de otet balsamic.
se vede ca nu am cinat in seara asta...ma duc la somn...sa visez friptane si alte delicatesuri.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

buna dimineatza si un rachiu sa treaca greatza!
giova- daaaa...vreau sa fac puncte, sa castig premiul cel mare
Acu m-am trezit si io , ma imbrac si o tai la servici....azi s-a anuntzat frumos afara, ce ma bucur ca o stea si dav mai mult pe afara , ca tare-i mai place..............am uitat sa va zic david al meu a inceput sa zica o gramada de minciuni.........zice asa:
" S- supalat david pe buna diktok"(bunja victor adik)si-l intreb de ce mami?
si el" a batut pe david la fund".........dar io tare m-as bucura sa-i mai dea un pic la pampersi ca tare-i obraznic,dar stiu ca socrii mei nici macar nu-l cearta, ca sa nu-l supere.....si apoi sa-l verific , il intreb dar " mami te bate" si el zice: " da, bate mami pe david", un minciunos si jumatate..........
si nus unde a auzit,de paduchi, ca zice " mami , ale david paduchi"..., socra-mea zice ca de la minimax, de la un desene animate cu o printzesa paduchioasa, habar nu am.......sper sa nu zica asa cand merge si la gradi, sa ma faca de rusine, ca l-o mai crede altzii
va doresc o zi insorita..........

http://www.dropshots.com/davidsolo2
http://www.dropshots.com/davidsolo3
http://www.dropshots.com/davidsolo4
http://www.dropshots.com/davidsolo5
http://bd.lilypie.com/7Gxkp3.png
ana-maria 32+ si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Eu cand apar, realizez ca numai vesti proaste va dau. Inca n-am scapat de tuse, iar ieri si-a spart capul.
A fugit cu varul lui vreo juma de ora, i-am tot rugat sa se potoleasca, dar ei ca baietii nicicum nu i-am putut opri. Urmarea Tudor a cazut si in ceasul rau a dat cu capul de un element de calorifer.... Doamne ce spaima am trait, ii curgea sange etc. E lovit exact deasupra fruntii. Ne-au pus 2 fire sa se sudeze repede si sa nu se infecteze.Fetele ai caror copilasi au patit asta voua v-a facut radiografie sau alte examinari? Mie mi-a zis ca nu-i nevoie dar parca nu-s linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna fetele!

Eu sunt la serviciu, scriu de la calculatorul unui coleg pt. ca eu n-am net .
La serviciu e cam naspa, dar daca leafa merge tot e bun si serviciul asta la ceva. Nu-mi place deloc, dar imi convine programul si deocamdata o sa ramin aici. Stau in birou cu 3 tipi, doi sunt de treaba , seful de birou e cam tacanit.
Sabina se intelege cu bunica, saptamina trecuta a cam tinut post si n-a vrut sa pape la prinz, drept urmare s-a mai subtiat oleak. Dar de ieri vad ca si-a mai revenit. Bunica era disperata, zicea ca daca Sabi nu se pune pe mincat ea nu mai sta cu fata.
In rest, e o alintata si jumatate de cind cu bunica, imi povesteste cind ajung acasa tot ce a facut ziua. Numai ca e in limba ei pasareasca si eu nu inteleg mare lucru.

Anasol, am vazut si noi episodul cu printesa paduchioasa. Numai ca Sabi nu zice deocamdata c-ar avea paduchi.

Miha, vai ce nazdravan! Bine ca n-a fost mai rau. Ioana lui Any a avut capul spart , dar nu-mi aduc aminte daca i-a facut radiografie. Poate citeste ea pe-aici si-ti raspunde.

In rest, pupici la toate fetele si la toti copilasii. Muah!

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

eu sunt pe ultima suta de metrii cu lucrearea de grad , cu meniul ptr aceasta prezentare ...dar sunt foarte stresata si nervoasa parca nu ma recunosc imi sare tandara din orice ......offffffff si cu colegele, ieri ma facut o gafa de n am dormit toata noaptea , legata de o colega si sper din suflet ca sa se fii terminat discutia ca nu mai am nervii s o iau de la capat(acceptasem prea multe din partea ei...dar tot tb sa mi fii tinut gura asta spurcata(cateodata))offfffffff


stef e ok face nebunii , bianca la sc acasa totul e ok

MIHA al meu baiat si a spart capul de a avut 5 copci....nu i am facut nicio investigatie

va pup si ....iertati ma ca m am plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Am zis eu ca revin aseara, dar.......A venit socrul sa ia masina, a venit Radu tarziu si ne-am pus pe vorbit, ca de culcat inainte de 1 nu reusesc sa ma bag in pat, la 3 de obicei se trezeste Razvan, ii bag suzeta si mai doarme maxim un ceas, pana incepe dimineata pentru mine.
Miha, imi pare rau de ce-a patit baiatul! N-ai cum sa-l tii cand vrea sa se joace si sa alerge. Bine ca n-a fost mai rau.
Anasol, noi cu printesa aia am avut mari belele acum cateva luni. Dintr-o data fata mea il luase pe "Nu veau" in brate. SI de unde era? De la Mica Printesa!
Irinutza, bine ca e ok Sabina, cu tine la servici. Iar cu mancatul, unii copii cand e vorba de mofturi sunt campioni. Stiu de la a mea. De bine ce ziceam ca are 13 kg (nu stiu cum o cantarisem), acum ca s-a pus pe mancat zic intr-o zi, hai sa vedem cat are "ghilista" mea. SI avea 12 kg imbracata. Vine vara si mergem la mare. Cred ca vrea sa fie supla rau. Spre deosebire de mine. Cand ma uit si vad ca in loc de burta are o scobitura, ma apuca nervii. Bine ca mananca totusi. Mai bine slab dar mancacios, decat gras si fara pofta.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Am mai rezolvat din treburi si m-am program la dentist pe marti, ora 20. am intalnire cu dr.care face implantul sa vedem ce va zice. trebuie sa fac si o radiogtrafie si sa speram ca va fi totul ok.
Incep sa am emotii, dar nu mai pot amana.

Anasol si Marco minte. Tot asa il intreaba Clau daca l-am batut si zice ca da. sau invers. Dar numai la faza asta, in rest spune adevarul.
Miha imi pare rau de Tudor, sper sa-i treaca repede si sa nu ramana semn. Marco si-a spart barba, dar nu am facut nimic.
Irinatunza ce surpriza frumoasa. ma bucur ca sunteti ok, ca v-ati integrat: tu la birou, sabina cu bunica.
Cosmi pai esti agitata/nervoasa ca se apropie ziua cea mare. Hai incearca sa te calmezi si va fi bine.

Inapoi la munca cu mine.
pe mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tot eu....
aseara la ora 20 am vazut pe prima emisiunea Prima zi. vad ca e cu nasteri in direct, mama ce am bocxit...m-a emotionat la culme. dar parca, tare naspa e sa vezi asa ceva. Nici nu l-am lasat pe clau sa se uite, cu toate ca nu arata direct la tinta, dar cand vezi prin ce trece femeia aia....am derulat nasterea piticului....

Bee chiar ma gandeam si marco cate kg are, caci cantarul inca nu e gata. eu zic ca are vreo 14, acum sa vedem, poate ma insel si eu. Lasa ca va pune ana pe ea, mai ales acum, ca mananca bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi.
Miha tare rau imi pare, Alain are un fir si tot in frunte, spre baza parului, el s-a agatat de coltul de la pat jucandu-se cu mama langa el, pur si simplu nu ii poti pazi pe spiridusii neastamparati. Nu i-am facut radiografie ca se vedea ce e superficiala rana, eu l-am tot dau cu spary cu propolis luat de la Apicola din Cluj, dar sincer tot se vede cicatrecea, asta e nu am ce sa fac .
Cosmi 5 copci? Cand s-a intamplat asata, eu nu am vazut dar e drept ca nu am citit eu tot timpul forumul.Spor la treaba in pregatirea Lucrarii, nu e mai enerva ca nu are rost.
Mira, nu stiu inca de Scoala Maternala, deocamdata avem loc la o haltgarderie, acolo in aprilie incep inscrierile, sper sa ii gasesc ceva loc o sa vad eu. Cred ca v-ati distrat f fain la ski, sa puneti poze cand ai timp, pupici de la noi.
Giova hai rezista cu cura eu am dat jos 1,3 kg stiu ca nu din sunci dar tot e bine pt inceput, eu o tin pana la capat, mi-am luat si mango si mananc desi nu imi place dar hai sa ne ambitionam ca daca tot amanam o vom lua iar de la capat. In Ro am vazut mango la Selgros du_te sa iti iei daca iti plac ca o sa gasesti sigur numai ca in perioada asta nu prea au gust.Eu azi la pranz o sa inlocuisc cu ceva peste la gratar ca nu imi place somonul si ton nu prea am chef asa ca o sa fac ceva file la gratar si deseara imi fac scoici si pap cu piticul meu ca si el e mare fan Chiar e ok regimul asta, daca te simti lesinata bea ceva sucuri din alea dietetice ca iti mai cresc glicemia, nu sunt ele supersanatoase dar asa la o dieta merge. Si eu cam salivez cand le fac lor papita si aseara le-am facut paste dar cand imi amintesc de pantalonii in care nu incap imi trece repede.
Noi am iesit aseara sa ii luam castelul lui Alain, am vrut sa ii luam ceva papusa in magazin si nu a vrut nici una le zicea du-te la toate, e frumos acum ca ne zice daca nu ii place ceva. I-am luat castelul si binenteles iar vreo 4 masini din alea mari, machete la 1:18 si 1:24 ca era promotie a zis tati si asta mic tragea de ele pe raft. Am stat o ora sa ansamblez castelul si sa ii scot toti soldatii luatis i catapultele inclusiv regii calare pictati luati de tati lui din Paris de la Muzeul Armatei cu o groaza de bani si Alain nu s-a uitat delco la el la un moment dat a venit si l-a rasturnat si a dat la oparte omuleii....asta a fost tot. La mare preat au fost bateriile care au facut ursul winnie sa cante ca a dansat toata seara pe muzica lui, asa ca m-am pricopsit cu inca o cutie cu castelul pe care l-am adunat si acolo va sta pana o sa il cera el, nu am avut aparatul incarcat sa va fac o poza sa vedeti ce frumos e....nu stiu cand o sa mai am nervi sa il ansamblez. La magazin s-a bagat in ceva casuta de plastic de acolo si nu a mai vrut sa iasa, tipa si se veselea.....abia am reusit sa il extragem de acolo deci clar am copil din ala tutbat cum zic mamicile cu copilasi linistiti dar asta e, e un simpatic foc, e si el cuminte cand vrea si asta e temperamentul lui de o sa incercam sa il ponderam.
Pupici ca m-am intins cat o placinta, o sa mergem la piata dupa peste si scoici cand termina de papt piticul ca nu vrea sa il ajut.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia hai ca azi e mai bine. nu mai am durerea aia crunta de cap. sper sa nu apara pana diseara.
eu mananc ton la conserva la pranz, diseara gratarel din piept de pui cu legume. Mie nu-mi plac fructele de mare, mielul si vita. asa ca am putine de ales.
Nu stiu daca am slabit si cat. Cum nu m-am cantarit ...din lipsa de cantar... Oricum se va vedea pe haine, sau eu simt pe mine. daca simt ca sunt ok si am slabit nitel, super....
Bee am citit si putin din Montignac, ca am toata cartea in format electronic. e faina dieta, acum sa vedem sa scap de cateva kg in astea 2 sapt. si pe urma sa incerc sa mananc sanatos cu Montignac.
Maraki pe unde esti?



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput