Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ne-am intors si noi ca ne-a si prins o ploaie buna am uitat de cand nu am mai fost ca azi nu e piata aici e numai martea, joia si sambata.A trebuit sa merg la un magazin si uite asa a dat ploaia peste noi, bine ca am ajuns acasa. Alain nu vrea sa urce scarile ma dispera ca nu vrea nici in brate nici de manuta, e horor sa ai de urcat cu el si cu o plasa.
Giova eu mi-am facut aprovizionare de peste si scoici abia astept sa vina pranzul. si eu sunt fan masinuta mica cando sa imi iau.....vreodata cand voi conduce si eu ca o sa imi expire permisul tot ceva mic imi voi lua.
Maraki acum nu am mai intrat ca eram tare obosita de pe drum, am trecut pe langa Dusseldorf si acolo ar fi fost momentul. Cand am fost data trecuta in vizita la verisoara mea am ramas cu o impresie buna, am fost intr-un C&A tare mare aici avem unul mititel si H&M deloc, doar la Paris am vazut unul. Acum am oprit si am mancat la un Grill din ala un peste cam rau si cartofi, Alain urla ca nu ii place In principiu preturile sunt cam la fel din ce am vazut si nu mai ieftine cum m-as fi gandit, cred ca mancarea e totusi mai ieftina la voi.
Irina salutari de la noi.
Vad ca a atipit piticul pot sa ma pun sa imi fac pranzul


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pana plec mai scriu un mesaj...
David a lui Gabi e un frumos blond cu ochi albastri. pacat ca nu ne vedem maine, dar e si departe si sunt si ei contra cronometru.
Silvia pai la ce circulatie si la cate locuri de parcare nu sunt...eu nu am nevoie de masina mare. Trebuie una pt. familion, dar masina 2 poate fi micutza.
spor la gatit si la mancat.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bee pai nu poti face si tu o pauza de un suc in drum sau la intoarcere? Ce tot va duceti fratilor la bulgaroi , ce ati gasit acolo si eu nu? De ce nu poti face 3 cezariene si Bombon poate?
Silvie imi e si mie o pofta de scoici , am sa merg zilele astea pe la metro sa imi iau ca am mai luat o data si am sa fac cum m-a invatat prietena mea frantuzoiaca fierte in vin.Stiu cume cu urcatul cu o mana plina si una tinand maimutelul.
Gab si MIha cum sunteit noi nu mai stiu care si cum ce a patit , dar invatam



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am facut azi un filmulet la rest. cu fala italianului: mingia cu semnaturile celor mai mari fotbalisti din lume, pozele cu Maradona, Valderama,Batistuta, etc.....revin diseara...a venit fii-miu si i.a laptopul

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Helooooo, va faceti siesta , acum cand am si eu un pic de timp?



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Irino, nu o luam prin Constanta. O luam prin Giurgiu si mergem undeva mai in Suul Bulgariei. Nu stiu ce-i de gasit la ei, dar anul trecut a fost fain. Apartament, ieftin, piscina, marea aproape, mancarea ieftina si foarte buna. Cred ca am avut noroc. Anul asta mergem in acelasi loc. Cat despre cezariene, eu nu pot 3 ca am material prost. Operatia mea arata urat, s-a cicatrizat prost si burta mea e varza. M-a intrebat doctorul inainte de a ma opera cu Razvi, daca mai vreau unul sau imi leaga trompele. Si i-am spus ca mai vreau. SI a ramas ca nu mi-a legat nimic, dar nici sa mai fac alt copil nu ar fi foarte indicat, ca eram cu uterul cam destramat si in prag de ruptura (daca m-au lasat 3 zile in travaliu, ca nu si-au imaginat ca pe mine ma durea chiar atat de rau, de vreme ce aveam contractii la 5 minute si ni ma dilatam si copilul nu cobora). S-a cam speriat doctorul cand m-a deschis.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Buna ziua si de la noi doamnelor!
Noi racite cobza amandoua , Jasy a racit prima si vad ca am luat si eu , ma doare gatul de numa, nasul infundat si am o presiune in cap e zic ca-mi crapa Dar in alta ordine de idei suntem bine , trece si asta .
Mai fetelor vad ca si voi va uitati la emisiuni despre nasteri , eu sunt fan declarat , in fiecare zi ma uit pe Discovery Health Ch. unde au astia cate 2-3 emisiuni despre nasteri , care cezariana , care normala , sunt tot felul de chestii interesante , horror de altfel cand vezi cum taie aia,o nastere pas cu pas , dar cum va ziceam nu ratez nimik Declar ... nu sunt sadica , doar ca nasterea m-i se pare un miracol si ma fascineaza
Mai nou se uita si Jasmine si e in stare sa pupe tv-ul cand vede cate un bebelush si ma trimite si pe mine la dotor sa aduc bebelushul acasa ,sa-l ia de manutza si sa se joace



Oana 12sapt.
Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)



www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

E pai Bee e distanta mica intre copiii tai tocmai de aia arata asa , da ia ma stai tu vreo 3 ani sa vezi ce te refaci si faci gemeni.Eu zic ca merge.Ia mai gandeste-te.
Bombon pai dc am avea si noi canalul ala poate ne-am obisnui . Tot nu ai aflat dc e baiat sau fata? Ce ai mai facut cu containerul sau cu masina? Lasa ca scot astia taxa , mama lor de hoti , cine ii mai voteaza...cotea.
Na ca ma apuca si pe mine. Am plecat acasa si dc nu ma tavaleste de tot Mario poate mai intru mai pe seara , dc nu pe dimineata.
Va pupic dulcic pe toate si sa fiti cumintele.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Brandusa , asa este cu cezarienele si cu taieturile in general , depinde tare mult "cat esti de buna de carne" ,eu multumesc Domnului stau tare bine la capitolul asta .

Prima cezariana facuta in Romania mi-a cam dat dureri de cap , in sensul ca am avut dureri mari timp de aproape o sapt. , mi-a facut dr. o taietura verticala , numai el stie de ce ...ca nu a fost urgenta si copilul era asezat bine, si am stat in spital 7 zile ,politica spitalului am bocit zilele alea de nu mai aveam lacrimi si ma milogeam de dr. sa ma lase acasa , copilul era perfect ,operatia mea ok , dar nu l-am impresionat
La a doua cezariana a fost super ,nu exista termeni de comparatie ,taietura nu s-a mai vazut de la cateva luni de la operatie, ce-a veche inca se vede ,nu am zacut in pat decat o ora , am mers pe picioarele mele in salon , nu am avut copci deloc , mare lucru cum au lipit aia acolo taietura , si am stat in spital doar o zi jumatate Am nascut miercuri la amiaza si vineri am fost acasa doar eu cu bebe .Sa va mai zic ca am pus mana pe aspirator imediam cum am ajuns acasa ? Uitase omul meu sa aspire si i-mi statea pe creier
Oare la a treia cezariana cum o fi ? Eu sper din suflet sa fie la fel de bine si frumos ca la a doua


Oana 12sapt.
Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)



www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi ne-am facut de cap.
am luat copil de la gradi, fara pampers pe el/nici la mine, si am plecat la mall la spatiul de joaca. dupa o ora am intrat in ceva mag. de jucarii (a fugit marco direct in ele), de abia l-am scos de-acolo si i-am luat o inghetata(un glob dintr-ala). acum sper sa nu faca nimic in gat. am stat cuminti pe banca in mall pana a terminat-o(eu salivam la ea nu alta). A facut pipi de 2 ori in mall.
am venit la clau la birou si fiind vremje frumoasa am stat in parc inca o ora. pipi a mai facut numai acasa. asa ca am ajuns la ora 19, rapid fa mancare pt. mine, pt. Clau, noroc ca pt. pitic o aveam pregatita.
tare mi-a placut azi, frumos...dar cel mai mult mi-a placut ca am venit toti 3 acasa.

Irina tu ai ceva cu gemenii. ai de grija ca poate faci chiar tu.
Bombo insanatosire grabnica la amandoua. tu ai avut noroc de dr. bun, caci am auzit de multi care isi bat joc de operatii.
Bee poate in viitor, se va reface uterul (sau nu se poate?) si faci si bb3, daca asta iti doresti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput