Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dragelor!
Silvia, am vazut ca va apucati de cura........ma tenteaza dar nu stiu exact in consta! Poate a pus Giova vreun link dar mi-a scapat. Daca nu "contravine" rigorilor postului m-ar tenta sa incep si eu dieta ca nu mai incap in nimik.
A, si de ieri am renuntat la cura cu boabe de orez. Am uitat sa va mai spun cum a fost. Deci, am slabit exact 200 gr ( e drept ca mai erau 3 saptamani de cura dar am renuntat) si nu as putea spune ca mi s-a reglat tranzitul intestinal asa cum spuneau alte fete doar ca dimineata aveam o stare de greata cumplita. La un moment dat eram disperata ca as putea fi insarcinata, dar mi-a zis mama ca si ea are simptomele astea, deci era exclusa o sarcina (oricum, am facut si un test, sa fiu sigura).
Cine ma ajuta si pe mine cu un link, sau ceva relevant in legatura cu dieta pe care vor fetele sa o inceapa?!!!


Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ioana si mie mi.a scapat link-ul, de fapt nu aveam chef atunci sa intru si nu l.am salvat.
Silvi pai e bine ca sant mai ieftine trici acolo! Angelo se plimba cu ea prin casa, la pedale a incercat putin dar mai mult cu picioarele se impinge.O sa incep sa-l scot afara cu ea, cred ca e timpul sa pedaleze deja.
Astery mie gladiolele imi dau senzatia ca sant pt morti Doamne fereste, tin minte ca murise o fata de 14 ani si eu capra cum eram, nici nu o cunoscusem doar ca era din scoala mea, ma duceam draga acolo in fiecare zi si stateam ca toapa si ma holbam Acolo vazusem flori multe si am ramas cu impresia asta

Am fost in Mall si erau decoratiuni frumoase pt. Paste, am facut un filmulet si niste poze pe care le pun in drop4

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Buna fetelor,
E o vreme oribila in Cluj, ptr. ca ploua nu am nici eu chef de nimic.
Tudor a fost si el cam prost dispus azi, s-a cam marait nu prea i-am intrat in voie cu nimic.
Silvi, ma bucur ca ati ajuns acasa si Alain e fericit si se joaca cu taticul lui.
Giova am vazut ce frumos arata Marco inima si cum vroia el sa-ti cante de ziua ta.
Astery, imi pare rau ca inca nu ati scapat de antibiotic.
TIoana asa face si Tudor uneori cand plecam de acasa, pana nu ne vede nu doarme. Regimul Scardels il gasesti la femina intim f. bine prezentat. Din pacate nu prea se poate tine in post ca aproape zilnic are carne si e precizat sa nu se faca inlocuiri. Eu am inceput de azi, sper sa ma si tina, ca eu ma incadrez in categoria grea, un regim bazat pe alimente " sanatoase" si sarace in calorii.
Maraki in Ardeal nu se fac mucenici, am o vecina din Moldova, ea face si zicea ca sunt deliciosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Bee, imi pare rau ca sunt raciti puiutii, sa treaca repede si fara complicatii. Cu ce ii faci aerosoli lui Razvan?
Acina sanatate si lui Andrei, iar pe tine sa te ocoleasca raceala. Cum o sa-i pui nume fetitei? Scuze daca ai scris dar n-am vazut.
Fetelor mie pana la 32 de sapt. mi-a spus dr. ca e fata bebele meu, cumparasem papusa chestii de fete, eram tare fericiti ca si bunicii deja 2 nepoti aveau si era mare bucurie ca vine si o fata. La 32 de sapt m-am simtit rau, am mers rapid la ecograf si dr. f. senina zice: v-am spus ca e baiat nu? M-am enervat in prima faza, apoi mi-am cerut scuze de la bebe ca l-am numit Irina atata timp si ne-am bucurat de sarcina in continuarea. M-am luat si eu cu povestile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Eu am umblat de dim si pana acum.
am inceput dieta...e naspa grapefruit-ul, dar am mancat jumate dim. Nu am gasit mango, ca eu sunt moarta dupa ala.
Mi-am luat 2 perechi de pantofi:mov si rosii, o geanta sport si la marco o bluza cu thomas (ieftinituri din bazar, dar tare faine sunt).
Trebuia sa-mi vina Cm acum 4 zile, dupa socotelile mele. Chestia e ca nu vreau bb acum, am de facut un implant dentar, si in plus am folosit prezervativ...of...ce ma enerveaza situatia asta.
Acina mersi ca mi-ai spus. daca dau comanda ii pun si eu, vorba ta...la pretul ala.
Sper sa-i treaca odata tusea buburuzului, iar tu sa te simti mai bine.
Silvia spor la cura. eu pana acum am rezistat. acum sunt la micul dejun...sa vedem cat rezist in starea asta.
Ioana uite aici linkul regimului:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115870&whichpage=1
sper sa se potriveasca.
mama dar mult ai mai slabit cu boabele alea.
Maraki da asa e si la mango de la noi: negru cu galben. cica se poarta movul, verdele, galnbenul, rozul...asa ca incep sa cumpar cate-o bucata din fiecare, pe rand.....
Nasol ca nu ti-a dat socrii nimic, poate ei nu considera, nu se simt....
Astery imi pare rau ca sunteti inca pe antibiotic. sa se faca puiul cat mai repede, bine.
Miha asta da intamplare. eu cred ca o strangeam de gat pe doctorita. Nasa noastra e cu bb2, cica merge la dr. Mihu din Cluj.
are 38 ani si dr. nu i-a recomandat triplu test, cica tot mai multe erori a dat in Cluj.

gata, fug sa pap, caci imediat plec dupa pitic la gradi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Miha merci, sper si eu...Broscuta se va numi Ana
Giova asa ma gandeam si eu apropo de incaltarile alea...si eu am de gand sa-i iau si pe mov...desi nu stiu la ce-i voi asorta...la o adica ii fac cadou .Are dreptate medicul nasei tale in legatura cu triplutest.Un om intelept este sa stii.Nu va trece saraca de ea prin cosmarul prin care am trecut eu.Ii doresc un bb sanatos.


Anca 28 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ioana ti-am pus si eu pe Pm regimul desfasurat, nici vb nu e de post, de fapt nu stiu nici o dieta de post dar daca mananci legume si fructe sigur o sa slabesti
Miha trebuie sa imi cer scuze ca am uitat complet sa intreb de medic pentru ca totul s-a desfasurat f repede si nu am stat decat 2 zile la Cluj, intreb eu pe mail si iti zic. Cam ciudatel dr ala sa nu vada atat demult timp sexul copilului, la mine cred ca de la 14 saptamani mi-a zis deja si asa a si fost baiat.
Giova sa porti cu placeren pantofii , si Marco bluzita. Mie imi place mai mult ananasul cred ca o sa manac mai bine din ala.Si eu sunt la cap pregatit pranz abia astept sa se termine friptura ca nu mai pot de foame.
Maraki cred ca aia la vara o sa stie sa pedaleze voinicii nostri. Si pe aici au umplut magazinele cu decoratii, sunt tot felul de casute de lemn cu iepurasi si ciocolatele, e tare fain.
Piticul meu s-a invatat sa doarma in patul mare si asta nu e f bine, nici acum la pranz nu a adormit pana nu am stat eu cu el sa dormim impreuna....vreo ora a durat operatiunea. Asta noapte a adormit cu noi, l-am mutat in patut si pe la jumate noaptea a vrut iar cu noi. Sper sa reusim sa ajungem astazi la Ikea in Belgia ca nu mai am cum sa aranjez hainutele, sunt prea multe si pur si simplu mai am nevoie de un dulap sau ceva de genul asta. Am vazut niste chestii faine, sper sa reusesc sa mai ordonez lucrurile ca innot in jucarii si haine

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare fetele.
Iar si iar la munca.
De azi a intrat si constructorul in casa....cica in vreo 2 luni e gata;
Matei e ok, mancacios ca de obicei...
A inceput sa faca propozitii scurte; ieri ne-a uimit; se uita pe o carticica unde era o poza cu un bebe care plangea si ne-a zis: ''baiatu plange a batut mama lui''....
Giova, sa inteleg ca te gandesti la bb2?
Pupici la toate mamicile si la toti spiridusii


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/?start=0 cateva poze noi pentru cine vrea sa vada

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Acina nici eu nu am nimic mov. rosu am o camasa si ceva de vara, atat.
Toanca vad ca-i place berea si lui matei.
bebe 2...noi vrem la vara sa ne apucam...acum sper sa nu avem vreo surpriza anticipata.
Silvia cum ai facut friptura? in ulei? ai citit ca scrie sa nu se foloseasca ueliul/grasimi.
pt. cina am peste de ieri...am facut pe gratar si a mai ramas...la cat ma omor eu ...cred ca mananc doar legumele si atat.

Marco a fost ok la gradi,a facut pipi la pisuar, doar kk in chilotei...dar nu e bai...bine ca face zilnic.
am stat 2 ore in parc si la piata, dupa care l-am prostit sa vina acasa sa vada bluza cu trenul. acum nu o mai da jos ...si vroiam sa o spal inainte.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput