Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

fetele din Bucuresti, imi puteti spune ce parere aveti de Medicover?
s-a deschis si la noi si m-as duce sa vad preturile pt. serviciile oferite.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

hop si eu...
MIHA,deci pot sa mai sper ca andrei al meu se va transforma in andreea?ca am 32 de sapt si joi am ultima eco de sarcina...glumesc,eu sunt fericita cu baietzoiul meu,desi nu ar fi stricat sa fie o fititza cu funditza
GIO,si ai de gand sa mai astepti mult,sau faci un test sa nu ne mai tii in suspans...ppoate ne dai o superveste...
BEE,cum se mai simt piticii tai?imi pare rau de razvanel ca e asa sensibil.mi-e groaza si mie cand or fi sa se imbolnaveasca de la unul la altul.
SILVI,ma bucur ca ati ajuns cu bine si alain s-a bucurat de intalnirea cu tati.
spor la slabit si sa stii ca aveam niste colege care tineau regim cu ananas si carne si foloseau ananas din conserva...
IOANa,sa-ti fie de bine distractia si sa o repeti cat de curand!
MARAKI,acolo tot luna aceasta e pastele sau e in aprilie?
ASTERY,sper ca esti ok cu problemele de suflet...pupicei la razvanel

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (31) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

eu tot m-am documentat serile astea despre dermatita atopica si cum inca astept muuuult si bine programarea la dermato m-am decis sa-i scot din alimentatie o parte din alimentele cu potential alergen:capsuni,banane,citrice,alune,nuci,lapte de vaca ,ou...
i-am luat lapte si iaurt dde soia,branzica de capra,oua de prepelita ,iar l capitolul fructe mancam numai mere,pere,prune ,nectarine.asa ma oftic ca el manca f bine kiwi,suc dde portocale,mandarine...si cum nu-i mai dau,gata s-a constipat.
iar despre oua de`prepelita nici n-a vrut,poate sa-i pasez in mancare...
sper din suflet ca dermatita asta pacatoasa sa nu evolueze spre astm...

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (31) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirelutza am vazut pozele noi. asa e de cald la voi? va invidiez sincer.
sper sa fie mai bine Dany dupa ce i-ai scos alimentele astea.da-i iaurt Activia, miere de albine dim. pe stomacelul gol, cereale de la Nestle cu ovaz si prune, taratze.
eu nu vreau sa fie super veste...trebuie sa-mi fac un implant dentar...pe urma pot ramane. eu sunt de vina ca l-am tot amanat, si cica in timp de 1 an de la extractie se face, caci pe urma se reabsoarbe osul. eu in iulie am anul...asa ca musai sa ma grabesc.

ma duc la somn, caci era sa adorm langa pitic.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Mirela tu ai facut testele alea de alergeni pt Dani?
Cica s-ar face la 2 ani.Sunt doua zeci se ceva de substante alergene care pot fi depistate dupa varsta de 2 anu.Noi mai asteptam un pic cu ele pt Alexia, dar pana atunci , ou nu, banana nu , capsuni nici nu poate fi vorba, citrice nu.
Practic ea ca si fructe mananca numai mar, para, ananas, mango, dintre legume : morcov , carfof, telina, pastarnac, mazare, salata toate fierte, supa numai de pui de tara.Vad ca ii merge destul d ebine desi a avut explozie dentara in gurita i-au aparut 6 dintisori intr-o luna si stii ca durerile astea amplifica pruritul .
Si o veste noua despre Alexia, a facut primii pasi singurica.Era asa fericita pt chestia asta...
Pupicei .

Anca 28 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu am o durere de cap...cura asta nu e de mine...ma culc infometata, ma trezesc cu durere de cap si tot flamanda.
am fost pana la Real sa vad daca au primit mango si nimic. am luat iar graf...si niste broccolli si prune uscate pt. pitic.
Acina felicitari pt. primii pasi ai Alexiei!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mirelus f bine ai facut cu alimentele, sper sa ii fie mai bine lui Dany, pupicei de la noi.La voi e un sistem sanitar de ma ingrozesc cand citesc ce programari iti face, de fapt nu stiu exact nici cum e pe aici dar totusi din ce imi zice Jean nu e chiar asa, daca ai asigurare medicala esti f bine ingrijit aici.
Toanca spor la lucrari si sa inaugurati casuta cat mai repede.
Giova incerca sa bei multa apa daca te doare capul de cele mai multe ori e din cauza deshidratarii.Eu am facut friptura innabusita am pus ceva apa si un strop de ulei de nuci pt fragezire ca ala cica arde colesterolul. Aseara am facut o salata de rosii cu castravete si am pus o conserva de ton in ea ca nu mai aveam timp de altceva, am ajuns pe la 21 acasa ca am fost la Ikea. Azi o sa imi fac o salata mare de fructe si un ceai bun si deseara ceva piept de pui la gratar cu o salata mare....mi se pare ok.
Fug si eu cu piticulmeu la ceva cumparaturi in zona ca e innorat si parca vad ca iar va ploua.Aseara am mers pe o semifurtuna la Ikea cand ne-am dat jos din masina simteam ca ne ia pe sus vantul. I-am mai luat un covoras pentru Alain ca mi se pare rece sa stea pe jos si niste linii in plus la trenuletul lui si tot felul de chestii pentru aranjat lucrurile, asta ma apuc de asta. Alain imi mananca mai bine dar fara lapte,nici nu i-l mai arat vreo cateva zile si poate ii trece faza asta cu nebautul de lapte. Pupici si o zi frumoasa tuturor....nici nu stiu ce am mai scris ca am scris mesajul asta in vreo 5 etape.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dragelor.
Giova incearca sa nu te mai stresezi cu curele, mai ales daca nu-ti fac bine. Fa numai mici schimbari in alimentatie, (gateste cu ulei de masline, manaca mai putina paine si numai integrala sau de secara cat mai putine dulciuri, multe fructe de oricare, si FA SPORT).......si sigur vei vedea rezultatele.....................dar asta dupa bebe2 .
..OK bine ca n-a uitat sora-mea de bani. Deci s-a ales ea cu 10 lei ciubuc

.........eu mai citesc cate putin pe sarite. Inca nu am calculator. Nu mi-l mai repara e de 7 ani si nu se mai merita. Va trebui sa-mi iau altul. Imi voi lua un laptop iar pe acesta il iau cu mine in Ro si mi-l repara taica-meu.

......ma duc in pauza de pranz ca mi-e tare foame.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

ACINA,felicitari pt primii pasi ai nepotzelei,vad ca te bucuri ca si pt copilul tau!ma bucur ca ea e mai bine cu dermatita.noi n-am facut inca testele la alergeni,inca astept sa-mi dea o data programarea la dermato...astept de o luna jumate si parca vad ca o sa-mi dea programare pe la sf anului...
eu eram f bucuroasa ca dani manca zilnic aproape kiwi,si bea suc de portocale si il ajuta mult sa faca kk.acum,nik.
am observat aseara ca i-am dat pufuleti si la vreo 2 ore a inceput sa se scarpine mai mult ,asa ca nush ce o sa mai mancam pana la urma,daca aia nu,aialalta nu...azi noapte s-a trezit de vreo 4-5 ori,pe la 3 noaptea ii spuneam pungutza cu doi bani
GIO,durerea de cap s-ar putea sa fie si de la toxinele care se elimina acum cand incepi sa mananci mai sanatos...
SILVI,cand incepe alain gradi?si pe aici a fost ieri un vant de am stat in casa.si azi bate dar totusi a iesit soarele...
TOANCA ,e dulce mateiasul cum a inceput sa lege propozitii,pai acum e momentul lor de glorie,si dani a inceput sa ne uimeasca
IOANA,am uitat sa-ti spun ca si lui dani ii place sa doarma cu un cearceaf sau paturica pe fata,propabil se simt mai protejati

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (31) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi mersi. dupa ce am citit ce mi-ai scris am baut apa si se pare ca m-a lasat.
Nici marco nu mi-a baut laptele de dim. Cred ca ii ies masele, nu stiu...nu s-a intamplat sa-l refuze de la ultimul canin iesit. El mananca si dim. la gradi, asa ca nu-mi fac probleme. Mai bea si cate un Actimel de 100 ml/zi.
Mira a ramas Dia cu ciubuc, dar mai bine ea, decat eu. Imi pare rau ca nu ti-au facut calculatorul.....
ce mai face pustimea frumoasa?
Mirela am vazut pozele aseara....asa de cald a fost la voi? tu cum mai esti cu constipatia?
Of dragul de el....sper sa-i gasesti altceva ce-i place, ca sa isi revina din constipatie.

am incercat sa-mi fac un dvd cu ex. Pilates, si naiba site, s-a blocat...dar nici nu mai iasa dvd-ul afara. acum cand aveam si eu chef sa incep miscarea....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput