Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tot eu...ca nu cumva sa ajungem pe pag.2.
azi dim. in timp ce-l schimbam pe pitic, numai aud ca incepe sa cante: mec, mec, bobobec...... si si-a pus degetele in frunte ca si cum ar avea coarne. l-am intrebat unde a invatat cantecul...mi-a raspuns ca la gradi, cu Anca.
Dar poezia tot nu vrea sa o zica, imi canta de multe ori:e iua ta, ico, iua ta....(am si un filmulet in (1)).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova e mortal piticul tau, pupici de la noi.
Maraki intru eu la regim ca m-am enervat ca nu mai incap in pantaloni am 2 perechi noi pe care nici nu i-am imbracat tot din motivul asta, nu se mai poate asa maine imi fac aprovizionarea, mi se pare ok regimul Scarsdale mai putin ca nu prea are lactate, asta e dupa el o sa tin cura cu iaurt poate intra si Ioana la ea ca a zis ca ar fi nteresata. Deci incepem de maine

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova, m.am distrat cu Marcolino cand am vazut filmuletul
Silvi pana la urma ati luat tricicleta? Ce trebuie sa mananci la regimul asta? Nu am citit link-ul dat de tine.Cred ca lui Alain i-a fost dor de casa si de jucariile lui Sigur le tinea minte dar nu le.a avut atata timp

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi, maraki eu am zis de regimul Scarsdale.
am zis ca-l incep de maine, mi-am cumparat ce-mi trebuie, acum sa vedem daca si rezist.

Marco zici ca e turbat...are o energie...de ne innebuneste.
Mi-a dat si un dinte in frunte...am ditamai cucuiul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna seara dragele mele!
Urez si eu tuturor femeilor din viata voastra si voua in mod special LA MULTI ANI si o primavara minunata!
Noi ieri am sarbatorit la restaurant, s-au organizat iar colegii mei de serviciu si am tras o petrecere pe cinste la restaurantul unde mergem de obicei. A fost atat de frumos ca am ajuns acasa la ora 23 (de la 14) si al meu spiridus nu dormea. Abia dupa ce l-am pupat si i-am spus sa inchida ochii ca mami e acasa si cand se trezeste ma gaseste, si dupa ce l-am inchinat a adormit. In consecinta, azi nu am reusit sa-l culc la pranz, cred ca i-a fost frica sa nu disparem iar, asa ca la ora 19 a cazut la datorie.
Eu am primit cadouri de la mama si de la sot. Cristi m-a surprins in mod placut, mi-a luat un lantisor de aur deosebit, sunt foarte incantata de alegere. Cu florile si eu am patit cam ca Giova. Adica l-am rugat sa intre pe la florarie ca tot era in oras si sa-i ia un buchet de flori bonei, daca tot e draguta si ramane cu Razvan si a aparut dupa aproape 2 ore (cica erau niste cozi infernale la florarie) cu un aranjament superb pentru bona si cu 3 trandafiri pentru mine. Imi venea sa-i arunc pe geam..........erau frumosi, nimic de zis dar i-am spus de multe ori ca prefer sa primesc orice floare mai putin gladiolele (pe care le urasc) si trandafirii, care mi se par prea conventionali. De 8 martie mi-ar fi placut un buchet de lalele cu frezii si zambile, deh, flori de sezon. Eu sunt disperata cu liliacul doar ca nu se gaseste in tot timpul anului (din pacate).
In schimb de la Razvan am primit un superb iris alb si un pupic tare dulce

Mi-am amintit, ca tot intreba cineva de perna, al meu puiut adoarme mereu cu pernuta pe cap. Adica fie zi sau noapte el nu vrea sa adoarma fara pernuta si invariabil se acopera cu ea. Nu stiu daca se protejeaza de lumina (desi noaptea nu e cazul) sau ii e frica de ceva. Dezavantajul e ca pana adoarme profund plange cand simte ca vreau sa-i iau pernuta si cu ea pe cap transpira de-i fleasca la par!
Mai face vreun spiridus asa, oare ce o fi insemnand??

Fug sa fac si eu un dus si sa ma pregatesc pt o noua saptamana de stres
Noapte buna si pupici!



Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tot eu...bine ca a scris Ioana intre timp.
La cat a fost de acidutzu', mi-a adormit la 22.30.
Cucuiul meu e la loc de cinste, noroc cu parul ca-l acopere.
Ioana misto ca v-ati distrat ieri...macar odata pe an sa se simta ca suntem sarbatorite.
Frumos cadou ai primit de la sot.

Noi am dat o tura pe la magazine in mall....am vrut un pardesiu subtire, de la mango -galben. super tare arata pe manechin, doar ca nu aveau decat S, pe negru erau toate marimile. asa ca astept sa primeasca. pe urma am intrat in mag. Etam-lenjerie....frumoase dar scumpe. I s-a pus pata sotului pe o rochita de noapte..misto, dar cand am vazut cat era...l-am luat urgent de acolo, spunandu-i ca oricum e frig si nu ma pot imbraca cu ea. sa astepte sa vina vara...vin si reducerile si o luam atunci.
La Bata am gasit pantofi misto...dar vreau sa ajung la cele 2 mag. din Tm, care vand fara adaos de magazin.
si uite asa s-a suparat pe mine...ca nu am vrut sa-l las sa-mi cumpere ceva frumos.

gata...ma duc si eu la pat, caci incepe o noua sapt.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello, hello....

Come back to the page 1
Ioana sa porti cu placere lantisorul Si eu sant fan bijuterii Angelo mai nou, nu vrea sa mai doarma pe perna, o i-a si o pune in capatul celalalt al patului si sta cu capul pe un urs mare.
Giova, initial am citit ca ti.a iesit un dinte in frunte Am vazut ca la Mango in primavara asta sant la moda culorile negru cu galben.Mie mi.ar place un pardesiu mov, sa vedem cand am bani sa imi cumpar ca este musai Ce vei manca de astazi?
ma duc sa strang in dormitor la Robert pana se trezeste Angelo...a primit aseara de la bunica.su 20 euroi, la greci ieri a fost ziua iertarii, cine a gresit se duce si cere iertare....ar fi trebuit socra-miu sa vina la mine in genunchi sa ceara iertare ca a fost prea

Ioana uite cum ne.am nimerit: nici mie nu-mi plac gladiolele...dar deloc!!!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata si la multi ani, cu intarziere de ziua femeii!
Bianca, merci de urari, sa fii sanatoasa si tu.
Razvan doarme cu o pernita, de vreo 2 luni, de cand tot a fost cu mucisori, i-am inclinat salteaua si i-am pus si pernita asta, un puisor mic.
Ioana . Mie nu-mi plac garoafele: flori pt. morti, as ami se pare. Dar imi plac garofitele alea mici-mici, care au si miros. Ma bucur ca ai petrecut frumos de 8 martie, bravo.
Maraki, pai de ce nu-i spui socrului, de la obraz, poate se simte si sare cu vorba frumoasa? Desi nu cred.

Noi acasa, tot cu branula, am schimbat doar antibioticul, nu mai stiu daca v-am spus.



Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna fetelor,
La multi ani de ziua noastra!
Noi suntem in principiu bine .Am fost ieri la padure si am luat cam mult aer as zice eu, ca pe Andrei l-a apucat tusea din nou iar pe mine ma cam doare caput si am si nasul infundat.
Am primit de 8 martie orhidee de la sot, sunt o rasfatata, ei ma rasfata el si asa.
Giova sunt draguti adidasii aia de la LR, am luat 25 el poarta 24 si sunt buni .Arata mai bine decat ma asteptam eu, dat fiind pretul.Dar sunt ok si lui in plac .
Ma bate fimea de ma zapaceste , mi se face rau , numai in stomac imi da.

Anca 28 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova nu stiu unde mi-a fost capul, cred ca am citit prea multe pagini eu retinusem ca Maraki incepe regimul. Deci incep cuu tine atunci, eu acum nu am baut decat o cafea ca nu am avut fructe o sa ies la pranz sa imi iau ananas si grapfuit, mango nu prea imi place dar o sa iau si din ala sa mai alternez; Ananasul ma enerveaza sa il curat dar cred ca trebuie mancat fructul si nu din conserva asa ca voi face efortul. Si eu sunt fan pardesie am unul luia de la Naf Naf de anul trecut si unul mi-am lua acum la reduceri, ceva pe crem. Daca slabesc si incap in pantaloni poate o sa le si port.
Maraki nu am mai oprin in Germania ca mi-a zis Jean ca a vazut si aici dar erau la alt raion unde nu fusesem noi, am vazut ceva dragut de la Spiderman si Oui Oui personajul ala din desene si mai ieftine pe la 40 si ceva de euro, l-am pus pe una si nu parea f incantat cred ca ear si f obosit. Cele obisnuite fara sigle de desene animate sunt pe la 29 de euro deci chiar ieftine. O sa ii luam saptamana asta, avea asa plina de jucarii noi si am zis ca il lasam cateva zile sa se bucure de astea , dupa ce terminam de le desfacut o sa ii iau dar la ce vreme e aici cu ploi si vanturi cred ca in casa se va da cu ea.
Ioana pupici hai si tu la regim cu noi ca mi se pare ok si permisiv la unele faze. Alain doarme de vreo 3 sapt cu pernita si nu tot timpul cand are el chef, cred ca se simte protejat Razvan de aceea si-o pune pe cap. Plus ca ii tine cald si il izoleaza, nu cred ca e ceva rau.....poate ar trebui sa ii iei ceva f f subtire sa nu il supraincalzeasca. Alain are dou-dou oita aici prinsa de un patratel de plus cu care doarme si si-o pune cateodata pe fata, dar e ok ca are pe unde respira. Frumos v-ati distrat sa mai repeti faza mai des.
Al meu pitic nu vrea lapte deloc, sper sa isi revina, i-am aratat ca ii pun din sticla cu desene animate, i-am pus in pahar...degeaba urla cand il vede, poate i-a pus amma ceva antibiotic in el de aceea, astept sa ii treaca. E tare mucos o sa ii dau ceva Panadol din nou ca nu imi place cat de infundat e. Are o alta faza ciudatica mai nou, se joaca cu masinile intins pe burta cu fata pe jos, mai sta si pe covoras dar mai mult pe langa. O sa ziceti ca nu sunt normala dar ma streseaza sa nu faca ceva dermatita cum sta cu obrazul lipit de pardoseala am sters si azi cu niste servetele din acelea dezinfectatnte cum am universale ca ma dispera.
O zi frumoasa tututror si multi pupici de la noi .


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput