Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
2-3 vorbe, ca eu una ma uit la Megastar.
LA MULTI ANI MAMICILOR! Serbam si spiridusele fetite, femei (si poate mamici) in devenire? Oricum le pup si pe ele.
Noi azi am sarbatorit alte alea, pe la tara.
Fii-mea racituta cu SN. Razvi de azi a intrat si el in faza de raceala. La el s-a dus evident in jos imediat. Adica haraie si tuseste. I-am facut aerosoli acuma seara, noaptea nu cred sa fie probleme ca e llinistit si doarme, maine mi-e mai frica, pe zi se agita si respira mai prost. Ufff ce ma enervez.
si mai revin.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


acum am scapat de musafiri...astept sa adoarma piticul...Clau a iesit cu ei in oras. de ziua femeii eu stau in casa, pe post de bona. nici nu stiu daca au gasit locuri...la cat e de aglomerat si rezervat totul.

Anasol arati bine mami...acum kg in plus...le dai tu jos, stai linistita. ma bucur ca nu e nimic grav cu ganglionii lui David. spor la redecorare si te asteptam mai des.
Astery ma bucur ca Razvanici e mai bine. sper sa rezolvi probl. personale cat mai repede si bine.
March si ma bucur ca ai dat un semn, chiar daca esti super prinsa cu piticii.
Pufu si tie si frumosului. imi pare tare rau ca ai asa un program naspa. ma bucur ca i-a trecut lui Vladimir si acum e ok si merge la gradi.
Bee sper sa nu faca Razvan complicatii si sa treaca mai usor acum peste raceala. sanatate Anucai.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara mamici,

Giova frumoasa felicitare de la Marcolino Si eu tot asa as plange la serbare, pai ma luase plansul cand incepuse popa botezul darmite acum, sa-l vad pe Angelo pe scena Verisoara ta ce inaltime are? Eu la 1.74 am avut 58 kg ( greutatea ideala pt. mine ) dar in Germanica am venit cu 64 kg iar acum am 84 kg. Vad ca la kg sant la fel ca verisoara ta si ma gandeam ca poate e la fel de inalta ca mine daca vrea sa ajunga la 63... Tu ai vrut floricele de primavara, lasa ca e timp sa cumparati frezii,lalele si zambile...cum se numesc cele care le.a adus Clau?
Bombo ce ai primit de 8 MArtie?

Paula felicitari! Daca nu scria Giova,nu-mi dadeam seama Unde moderezi?
Bee sanatate puilor si pupici!!!

edit: pupici si fetelor care au intrat azi dupa o perioada de absenta
pupici si noapte buna tuturor..ma grabesc sa am timp de un film.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki e inalta...are 1,75 deci e ca si tine.
De ziua mea mi-a luat 7 lalele din parte lui si i-a luat si piticului 3 sa-mi dea.
Florile astea sunt asa: 3 cale, o frunza ornamentala enorma si 2 chestii ciudate(flori), stiu ca mi-a mai luat anul trecut de ziua mea asa ceva.
Cand mi-a zis varame-a ca un fir de zambila in ghiveci se facuse 18 lei, si joi seara era cu 10 lei...m-am speriat...iti dai seama cat o fi fost ciudatenia asta...mare si frumoasa, e drept.
Poza facuta de la gradi e ok, doar ca nu-mi place cum a iesit Marco in ea. e prea serios si nu stiu cum sta cu guritza. cica s-au chinuit de numa sa ii faca pe pitici sa stea. intentia conteaza oricum.

S-a inaltat si Marco intr-o luna, 1 cm. am ajuns lsi noi la 89 cm. de abia astept sa mergem in Alba sa luam cantarul(sper ca l-a reparat unchiul meu), ca sa vedem cat a pus pe el.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Si revenind.
Am vazut si eu poze cu mamicile gravidute. Dragutze foc!
Giova, cu datul jos dupa sarcina....... EU n-am fost niciodata slaba, nici grasa, ci asa si asa (mai bine facuta). Nu stiu cum am reusit (de fapt stiu, ca a fost o chestie cu o spitalizare care a pus pe mine 5 kg in 5 zile), dar am intrat in prima sarcina peste greutatea obisnuita. SI am puuuuuus mult. Am dat eu jos tot, ca sa raman iar gravida. Dar acum e cam jale. Nu ca n-am vointa. Nu ca nu ma mishc suficient. Pur si simplu slabesc mai greu. SI mai si alaptez, deci nu pot lua masuri drastice. Ufff, mi-e si frica sa merg la mare in iunie. Dar eu zic in optimismul meu, ca tot ajung la ceva rezonabil pana atunci.
Fetele, in legatura cu olita. Nu fortati copiii, nu amenintati, nu-i rusinati! Nu ca noi am fi scapat definitiv de scutec. Dar pe Ana a apucat-o brusc statul la olita/WC. Asta dupa ce nici n-a vrut sa vada/auda/faca ceva. Atata am tzacanit-o la cap, pana s-au facut niste conexiuni si s-a rezolvat. De fapt e vorba de controlul sfincterelor, care control se obtine cam dupa 2 ani. Ca altii fac pana-n 2 ani, ori sunt ei mai evoluati exceptiile), ori e vorba de un reflex (conditionare), nu de un control real.
Pe mine nu m-a serbat nimeni nici de 1, nici de 8 martie. Si barbatul meu romantic imi scoate ochii ca am fost joi in Mall si am prins reduceri la un magazin fain si mi-am luat blugi si o camasha. SI el blugi, daca tot era pt 8 martie. De fapt ne duseseram sa luam cadouri pt mama mea si soacra mea. Ca in grija lui.............O floare nu le-a luat! Cu cadoul pt soacra am nimerit-o. La mama am dat gresh, asa ca mai tb sa incerc. Soarta.
Noapte Buna!
Sanatate multa la spiridusii bolnaviori.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagicica acum m am trezit...la 4 ne am intors de la restaurant..am fost 7 familii a fost frumos,ne am distrat era restaurantul plin de femei care stiu sa se distreze...

joi am fost si cu colegele de munca ca in fiecare an si a fost foarte bine

de 8 martie....bianca mi a facut o scrisooare de m a dat pe spate apoi am fost la liceul Mihai Viteazul(ea mi a zis ca are antrenament)cand colo era o serbare pentru mame unde fiecare copil si mama si au spus unul altuia ce simt(am plans de m am spart)si am primit o statueta pe care scrie,,ptr cea mai buna mama din lumee)a fost emotionant

sotu????il sun ...,,unde esti?,,cica intarzii 1 ora si cand vine imi aduce un mare buchet de flori si imi zice ca a fost in bucur (magazin)sa mi cumpere ceva dar....mai bine imi da bani ca stie ca s pretentioasa(ce bine sa mi iau alti pantofi mai de zi cu zi)...anul asta a fost darnic sotusa o tina tot asa

papan???un scump...zice singur zilele saptamanii,poezia tica tica...dar tot timpul e in continua miscare ,i am luat masina si e innebunit dupa ea iar ai mei stau dupa poponetul lui non stop(ce bine e la curte)

va pup si vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

am pus POZE NOI cu bianca si papan(pozele sunt de la concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua,

Am intrat sa va urez " Pofta buna " la mucenici Eu nu am facut anul asta ....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

LA MULTI ANI SI O PRIMAVARA MINUNATA TUTUROR MAMICILOR !!!!!!
Am ajuns si noi acasasuta aseara, a fost ok pe avion, putina agitatie inainte de imbarcare ca nu a avut stare piticul dar ne-am descrurcat amandoi cu toate, am avut o groaza de bagaje dar am copil mare care merge de manuta si asa a fost ok. Pe avion a dormit aproape tot zborul dupa o tura mica de plans iar la trezire cu vreo 10 min inainte de aterizare a rontait tic tac si alune si imi arata masinile incantat. Tati ne-a aasteptat cu o multime de cadouri pe amandoi si cu o curatenie exemplara . Am fost atre happy ca Alain a vrut sastea cu Jean instant si plange daca nu il vede, cred ca i-a fost tare dor de el. E tare incatata de toate jucariile cred ca ii par toate noi, sta pe covorasul lui si se joaca tare frumos.Avem pb ca nu vrea deloc lapte nici o picatura si mananca tare prost, azi i-am facut supa de pui de casa si mancarea chinezeasca de pui cu bambus sa vad daca vrea....
Felicitari tututror mamicilor pentru cadourile primite, tare draguti au fost copilasii care au dat ei cadourile ...m-au emotionat.
Maraki nu stiu ce sa zic de regim, o sa citesc dupa ce doarme bb sa vedem cam ce e cu el, eu vreau neaparat sa tin ceva sa vedem ce regim ...
Giova tare frumos buchet ai primit, pupicei lui Marcolino, bravo ca ati scapat de scutece.
Mirelus ppicei de la noi si sarcina usoara.
Anasol ma bucur ca ai scris, sa scapi cu bine si cu bb 2
Bee, Cristina, Cosmi, Mira si restul fetelor care ati mai scris pupici de la noi.



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Am scapat si noi de musafiri...de dim. am fost in mall, pe urma acasa ca aveam invitati la pranz-tipii din Alba.
nasii lui marco nu mai vin pe la noi, se pare ca are cel mic rubeola si cum Marco nu a facut....e mai bine asa.
Bee asta e relativa treaba...exact...doar ca eu ii ziceam Anei, caci ia super bine a dat jos dupa david. despre mine nu pot spune acelasi lucru..... vad ca si tu esti in aceeasi situatie cu mine.
Cosmi asta da surpriza din partea Biancai. te cred ca ai , tare emotionant trebuie sa fii fost.
Maraki daca gaseam mucenici si la noi, faceam...dar asa...e prea complicat. In banat si in Ardeal nu am auzit de ei, decat pe forum.
Bianca- am uitat ieri sa scriu...mersi de urarile de LMA!!! La fel si tie iti doresc.
Silvia ma bucur ca ati ajuns cu bine in Franta. sper sa fie ok Alain si sa inceapa sa pape din nou. frumos ca v-a asteptat tati cu cadouri multe.
Mira am uitat sa zic...mi-a dat Diana banii...30 asa cum ti-am zis,daca tot imi ramasese 10 de la cadou.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput