Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mamici, bunici, doamne si domnisoare!!!!
cum nu am avut timp sa pregatesc ceva cu marco, va oferim asta:
http://good-times.webshots.com/photo/2227407880065845318oobptV
9am primit-o ieri de la gradi, impreuna cu felicitarea facuta de el).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI, SA FITI SANATOASE, SA VA BUCURATI
IMPREUNA CU CEI DRAGI DE ACEASTA ZI!!!!

Eu ce sa va spun am un sot minunat dar nu prea romantic, care evident a uitat sa-mi spuna LMA, asa ca Maraki nu esti singura. I-am spus eu lui, saracu i-a picat fata si se intreba si el cum naiba poate uita de astea. Cum a fost si liber azi, iar ieri l-am grabit eu spre casa n-a apucat sa-mi ia nimic si m-a rugat sa-i dau ragaz pana luni....
Eu in schimb am facut ceva bun de papa, im. fac si un tort, dupa amiaza vine sora-mea, mama, si ne sarbatorim toate trei.
Marco multumim de urare, mie tare-mi plac pozele astea ce se fac la gradi, abia astept sa avem si noi.
Gabi facem si noi tratamente homeopate de aproape un an si chiar ziceam ca eu cred ca alea ne-au facut mult bine.
O zi frumoasa tuturor fetelor !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

La multi ani dragi mamici !La multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor din lume !

Eu acum m-am trezit asa ca nu stau prea bine cu inspiratia ,dar ma bucur mult sa o vad pe Anasol si pe David l-am vazut in filmulete
Gio ce cadou frumos ai primit de la Marco , nu ti-au dat lacrimile ?! I-mi amintesc cand am primit prima felicitare de la Noemi , de un 8 Martie , m-a topit toata si plangeam de emotzie avea palma ei imprimata in loc de semnatura si azi uitandu-ma la ea vad ca e cat palma Jasminei azi.
Maraki uff.. nasol program te asteapta , poate gasitzi totusi o cale de mijloc ,si nu mai fi suparata ca nu ti-au zis baietzii tai la multi ani , ei te iubesc oricum .
Miha ce harnica esti ,pai tot tu il rasfetzi azi pe sotz vreau si eu tort
Al meu sotz vad ca e disparut de acasa de la 8 dim. cred ca s-a dus sa i-mi ia ceva cadou sau flori ca alta treaba nu avea sa plece la prima ora , dar imi plac surprizele de numa , abia astept sa vina sa vad cu ce ma surprinde azi


Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Bomboo sincer pentru mama fac astea azi, ca mi-e de un mare ajutor si vreau s-o bucur putin si eu. Acum si sotul il iert ce sa fac ca ne iubeste mult.
L-am vazut si eu pe David de Anasol, ce frumos canta el iepuras coconas.
Giova gata m-am hotarat de luni tin si eu regim. Uite si un link pus de cele care tin Scardeles.Pilates:http://www.youtube.com/user/lazic
Eu am fost si la nutritionist si mi-a facut o schema de regim, seamana mult, ce-i lipseste regimului Scardales sunt lactatele. Asa ca te sustin eu, doar ca nu vom tine acelasi regim ptr. ca eu am multe kg. de dat jos si o dieta de 2 sapt nu e suficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Am uitat, desigur trimit o felie de tort cu frisca si iaurt la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

LA MULTI ANI, mamici de spiridusi!!
SA VA FIE VIATA FRUMOASA, SI PLINA DE SOARE!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

LA MULTI ANI!!! sa fiti fericite si ce imi doresc mie de aceasta zi va doresc si voua!!!! Nu stiu ce se intampla de apar mesajele cu intarziere!!

Sotul meu nu are nici o treaba cu romantismul..bine nici eu nu ma dau in vant..dar totusi e 8 martie!!! dupa indelungi parlamentari..ma scoate astazi in oras!!

Eu cu regimul si cu slabitul nu am nici o treaba!! La mine situatia e inversa, as vrea sa ma mai ingras un picutz, akolo un kg, doua...am 48 de kg si 160...cam slabanoaga!!

Al meu pitic a venit azidimineata si mi-a zis pe langa salutul: "scoala putuloaso" "a muti ani mami"...mi-au dat lacrimile!

Va doresc sa fiti sarbatorite asa cum va doriti!

pentru voi.....florile nu stiu de unde sa le iau!

Gabi si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

la multi aniiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumim fetele de urari.
al meu sot a venit cu un super buchet...si-mi venea sa dau cu el pe geam. I-am spus ca vreau lalele, zambile si frezii si el vine cu nu stiu ce flori exotice, care au costat enorm...i-am zis ca-mi luam cateva bluze pe banii aia.

Bombo ba mi-au dat lacrimile, mai ales ca a inceput sa zica si putin din poezie. de abia m-am abtinut acolo de fata cu toti parintii.
Pacat ca nu fac serbare, poate la anul se schimba situatia...cred ca as bocii non stop acolo.
Gabi ce frumos te-a trezit piticul. al meu a urlat la ora 9 din camera lui: mamiiii, mamiiiii!!!
Poate ne vedem putin cand veniti la dr. ce zici?
Miha azi am vb. si cu vara-mea ca a fost la mine. ea a mers la nutritionist si de luni incepe, are 85 kg si trebuie sa ajunga la 63. se aseamana regimul ei cu asta, doar ca aia a tinut cont si de analizele ei si de grupa de sange.
eu sunt convinsa ca nu scad 7 kg, dar macar 4 sa dau jos, si pe urma sa-l mai tin odata.....
Any .
Miha mersi de tort.
Paula . felicitari pt. noua functie!!!
Maraki pacat ca a uitat Robert. de la giorgios era de asteptat, daca nu stiu de sarbatoarea asta.
Sper sa se obisnuiasca cat mai repede Angelos fara elefant.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Buna seara,


La multi ani, o primavara frumoasa, doamnelor!

La multi ani spiridusilor si mamicilor care s-au serbat cat noi am absentat!

Pe noi ne-ati cam pierdut pe drum. Suntem bine, dar eu de cand am inceput srviciul ajung acasa numai dupa ora 8 seara (am venit si dupa miezul noptii, vai de capul meu). Am nimerit in miezul unei perioade ff aglomerate si m-au luat si de odihnita, asa ca bag la greu. Noroc ca intr-o luna se termina balamucul (speram).

Cand vin de la munca nici nu stiu ce sa fac mai intai: sa ma joc cu Vladimir (asta daca-l mai gasesc treaz), sa fac ceva de mancare sau ceva prin casa. De computer mi-e si lehamite la cat stau la birou cu ochii in el. Il deschid doar sa-mi iau mesajele/mailurile.

Vladimirescu a fost mucios aproape doua saptamani, am zis ca nu mai scapam de raceala asta. Acum e bine, de vineri l-am dus iar la gradi. Cu vorbitul avansam incet, dar sigur. Cu olita insa... nici vorba. E tot pe post de palarie de cowboy.

Vineri mi-a adus de la gradi o felicitare de 8 martie, cu palmuta lui imprimata pe post de mesaj. VAi de mine si de mine, m-a facut KO. Numai ca nu prea vroia s-o lase din mana, am dus tratative ca sa intru in posesia ei.

Cat despre soti, ce pot sa spun. Al meu a fost un tip romantic pana la un momet dat, cand nu stiu ce mama naibii s-a intamplat cu el. Parca mi l-au schimbat. Nu numai ca nu mi-a adus nimic, nici de 1, nici de 8 martie, dar nici macar nu mi-a zis nimic cu ocazia acestor zile (la multi ani, o primavara frumoasa, sa traiesti, bla bla bla). Mentionez totusi, in apararea lui, ca avem ambasadele retrase.

Va las acum, ca maine mergem la un botez si trebuie sa-mi pregatesc toalele, sa ma spal pe cap etc. Poate reusesc sa pun si niste poze. Nu de la botez, ci cu fi-miu. care maine nu merge cu noi, merge in excursie cu nasii din dotare.





Mergi la inceput