Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

intreba una din fete cum sa ia AC daca nu ia venit inca si alapteaza, cred ca am gasit un raspuns:
"Daca nu alaptati, puteti sa luati pilule dupa intreruperea tratamentului impotriva "febrei laptelui" (la trei saptamani dupa nastere) fara sa asteptati revenirea ciclului. Daca alaptati, puteti utiliza micro-progestative din a treia saptamana dupa nastere, pe care le veti lua fara intrerupere. Nu puteti lua pilule clasice, pt ca progestativele si estrogenii pot trece in laptele matern."
IMI CER SCUZE DAR NU MAI STIU CINE INTREBA!!!


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nu stie nimeni?????????????????

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

BB yasmi, eu intrebam de AC cand alaptez. Multam fain de raspuns!
Oricum sapt viitoare ma duc la un control la gineco, il mai intreb si pe doc.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

jasmin,eu nu le dau nimic,nu le-am dat de cand s-au nascut nimic,nici calciu nici vigantolul ala din tara nici ce zici tu.am intrebat pediatrul lor,el se uita mereu la fontanela,la ei este foarte mica aproape zici ca e inchisa,si mi-a zis ca nu au nevoie de nimic,ca laptele din ziua de azi contine tot ce trebuie si treaba cu calciul este foarte invechita.asa mi-a spus.bineinteles ca am tot vazut aici la fete ca tot scriu de picaturi vitamine calciu sau altele,si am intrat la idei,asa ca am fost la un pediatru cu plata(particular)care mi-a zis acelasi lucru,sa nu le dau nimic.

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-




asa mi s-a zis si mie de vigantol... eu nu ii mai dau ... nu ca m-as fi omorat sa il dau zilnic pana acum.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

bb yasmidaca mai esti pe aici incerci te rog sa intri pe linku' cu poze de la mine din semnatura? Ca pe mine nu ma lasa..si vreau sa vad daca e de la mine sau de la ei.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

bb yasmidaca mai esti pe aici incerci te rog sa intri pe linku' cu poze de la mine din semnatura? Ca pe mine nu ma lasa..si vreau sa vad daca e de la mine sau de la ei.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate




nu merge... nu reusesc nici eu... cica in acest mom Space nu e disponibil

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, eu am inceput sa iau de ieri Yasmine. Am mai luat si inainte sa raman insarcinata (cu un an inainte) timp de 6 luni si mi-a mers f bine. Insa mi le-a recomandat dr ginecolog (fara nici un fel de analize , asa cum se cam procedeaza din pacate in Romania).


quote:
Originally posted by bb_yasmi

nu stie nimeni?????????????????

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:


De ce nu mergeeeee, vroiam sa urc si io pozele de la botez, ca abia acum am terminat de resize la eleeeee...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Si pe langa asta, si fii-mea e nervoasa si agitata, cred ca din cauza ca nu am iesit afara azi, n-am mai dat-o nici pe balcon..dar acum intram la baita, in 10 min si sper sa se linisteasca...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

BB, eu am inceput sa iau de ieri Yasmine. Am mai luat si inainte sa raman insarcinata (cu un an inainte) timp de 6 luni si mi-a mers f bine. Insa mi le-a recomandat dr ginecolog (fara nici un fel de analize , asa cum se cam procedeaza din pacate in Romania).


quote:
Originally posted by bb_yasmi

nu stie nimeni?????????????????

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Nici aici nu mi-a facut icanimeni nici o analiza pentru AC. Doar PAp se face ragulat.



Mergi la inceput