Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami deci tu spui sa nu ii dau inca supliment?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Irina, Matei sta in balansoar dar nu foarte mult comparativ cu spatiul de joaca. prima luna era innebunit dar, in timp, interesul lui a scazut. Sta cam jumatate de ora pe zi acum.


quote:
Originally posted by irina_stef

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by creem

Aralia, pai sta de la 7.30 pana la 4 dupa amiaza si imi face curat peste tot cu sters geamuri, aragaz, frigider, praf, etc. Data viitoare o sa imi spele si perdelele si o sa imi schimbe si pamantul la flori. Mie cateodta mi se pare putin. si ii mai dau cate un cadou.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Mda, daca sta asa mult si face tot ce zici, merita 50.


Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anacami

AncaD, cred ca a luat bine, las-o in pace.De acum o sa ia mult mai putin sau chiar deloc; unde ar ajunge daca ar lua constant 1 kg pe luna?


Camelia, Sebastian si Stefania



Nazdravan Sebi...
Asa mi-a zis si mie dr cand am intrebat-o daca e normal ca Lucas a luat atat de putin... Si mi-a spus ca e normal, ca oricum se vede ca lui bebe ii merge bine, ca si asa arata la 3 luni ca la 5-6... Si are dreptate, ca un bebe trebuie sa aibe in mod normal vreo 10 kg la un an, si el deja are aproape 7, daca nu o fi facut deja 7 kg de-acu o saptamana


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Irina, tu le dai bebeilor Protovit? Daca da, cum il suporta? Ca eu tare ma chinui cu al meu si cum nu-i dau decat san nu pot sa-l pacalesc punandu-i-l in mancarica...Eu nu i l-am dat tmp de doua luni, i l-am dat doar 2 saptamani, de la 15 zile pana la o luna... am reinceput acum o saptamana... dar mi=l cam scuipa si trebuie sa pun mereu cateva picaturi in plus, peste alea 15...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Irina, Matei sta in balansoar dar nu foarte mult comparativ cu spatiul de joaca. prima luna era innebunit dar, in timp, interesul lui a scazut. Sta cam jumatate de ora pe zi acum.


quote:
Originally posted by irina_stef

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Andrei doarme acum in leagan In medie in timpul zilei isi face minim 2 somnuri in el. Deci sta circa 3-4 ore pe zi . Din punctul meu de vedere a facut toti bani si l-as saruta pe cel care l-a inventat .
Daca vrei, am poze cu Andrei in semnatura dormind in leagan.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

jasmin,eu nu le dau nimic,nu le-am dat de cand s-au nascut nimic,nici calciu nici vigantolul ala din tara nici ce zici tu.am intrebat pediatrul lor,el se uita mereu la fontanela,la ei este foarte mica aproape zici ca e inchisa,si mi-a zis ca nu au nevoie de nimic,ca laptele din ziua de azi contine tot ce trebuie si treaba cu calciul este foarte invechita.asa mi-a spus.bineinteles ca am tot vazut aici la fete ca tot scriu de picaturi vitamine calciu sau altele,si am intrat la idei,asa ca am fost la un pediatru cu plata(particular)care mi-a zis acelasi lucru,sa nu le dau nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

la o luna le-a facut si analizele la sange(cand am avut necazul cu operatia)si la fel a zis ca nu trebuie nimic in plus,lapte si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

LALA ce baieti frumosi ai,sa-ti traiasca!
si ce frumos ANDREI acolo.am vb acum cu sotul la tel,si am hotarat,mai stau jumate de ora si imbrac baietii,ii pun in masina si mergem sa luam un leagan,si ne asteapta sotul acolo la magazin.sper sa pot conduce mai lejer ca pana acum am mai plecat cu ei singura cu masina dar a trebuit sa opresc din 5 in 5 minute sa ma duc in spate la ei sa-i mai linistesc(nu le place in masina ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff mi-au venit si mie uratzii in sfarsit!! a 44-a zi....
as vrea sa incep sa iau de diseara AC dar nu am cum sa ajung la dr zilele astea...ce sa fac?? care sunt cele mai slabe AC?? yasmine?? karissa?...... eu am avut noduli fibrochistici inainte de nastere..
HELPPPPPP!!!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput