Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu am primit alocatia in luna urmatoare depunerii dosarului ,pana acum au venit 2 si o asteptam pe a treia ,dar eu nu am depu inca pentru cei 6 mil

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxandra spune:

Adra-bell, esti din Giurgiu? si eu si sotul meu suntem din Gr, dar stam in Bucuresti. la ce scoala si liceu ai invatat? Sa-ti traiasca fetita, este ft scumpa!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Brrr, ce frig! am stat 5 minute in fata usii de la gradinita (se deschide la ora fixa-fixa ,niciun minut inainte-niciun minut dupa) si am crezut ca imi ingheata inima...

Jasmin, noi am luat contravaloarea in lei, dar am inteles ca depinde de la primarie la primarie; la unele sectoare din capitala s-ar fi dat chiar trusou (nu stiu ce contine...)-deci, cum hotaraste primarul
Irina, cred ca mai bine iei unul singur, si vezi dupa...noi avem unul aproape identic cu al tau (nu are arcada aia asa groasa, modelul este Fisher Price Take Along Swing); Sebastian nu a vrut sa stea cu niciun chip in el cand a fost bebelus, parca il puneai in spini- plangea pana se invinetea. Modelul nostru este pana la 13 kg. Ei, dupa 2,5 ani si 15-17 kg a inceput si el sa se dea in el (il ascunsesem,dar l-a detectat...).Isi face si vant, stau cu inima incremenita sa nu se rupa-nu de alta, dar sa nu se raneasca copilul. Incredibil , dar a rezistat saracu' leagan. Am pus-o si pe Stefania, sta linistita in el, se pare ca ii place
Pussi, pe un site l-am vazut la 7-8 mil , insa l-am vazut acum vreo 2luni in oferta Metro la 5 mil. si ceva... Teoretic, cel mai ieftin ar trebui sa s gaseasca la importator -au si showroom cu vanzare undeva pe langa Titulescu-in Bucuresti...Posibil sa se mai gaseasca la oferta buna la expozitiile pt. copii- BabyExpo se organizeaza parca si pe la voi...

revin mai tarziu, s-a trezit si plange...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

ancad, nu iti mai doarme printesa toata noaptea???

eu sunt asa de bucuroasa, ca iasmi a avut azi o pofta de mancare....si-a mancat pana si legumele cu lingurita....mare eveniment!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


Nuuuuuuuu se trezeste la 1,4 si 7
Pe trusou nu ne-au venit banii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Buna fetelor!

Chiar o zi urata! Azi-noapte a vajait vantul de credeam ca ne sparge ferestrele (stam si pe colt de strada ce-i drept). Azi dimineata am facut vaccinul de 4 luni, o piscatura de tantar aproape bebe nici nu a realizat cand s-a intamplat, era pregatit sa urle dar rapiditatea operatiunii l-a luat prin surprindere de nu a mai schitat nimic. acum il tin cu compresa cu rivanol peste "buba" pe care o schimb cu apa rece si administrez Panadol inca 36 de ore. Nu a facut febra inca.
La controlul de 4 luni (implinite astazi) ne prezentam astfel: 7,680Kg 66,5cm si perimetrul cranian 43 cm.
Toata luna a acumulat 850 de grame (alimentat mixt)

Mama lui Matei (5 nov. 2007)
Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca au si ei perioade!! acuma a inceput iasmi sa doarma toata noaptea!! dar nu zic de 2 ori ca nu se stie la noapte cum o fi.... oricum ea se trezea doar o data la 3.30 (culcarea e stricta la 20.30..nu trecem niciodata peste.. )

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

BB sunt 2 doctori Boia.El e ortoped, la el se merge pt eco de sold...si ea este neurolog si face ecografii transfontanelare...
Pussi eu am primit tot pana acum.. alocatie pt bebe , alocatia lunara, trusou

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by creem

Aralia, pai sta de la 7.30 pana la 4 dupa amiaza si imi face curat peste tot cu sters geamuri, aragaz, frigider, praf, etc. Data viitoare o sa imi spele si perdelele si o sa imi schimbe si pamantul la flori. Mie cateodta mi se pare putin. si ii mai dau cate un cadou.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Mda, daca sta asa mult si face tot ce zici, merita 50.


Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

AncaD, cred ca a luat bine, las-o in pace.De acum o sa ia mult mai putin sau chiar deloc; unde ar ajunge daca ar lua constant 1 kg pe luna?

Pussi
, m-am gandit mai bine: 5 mil. si ceva la Metro inseamna mai mult - ei nu isi pun si TVAul.Cred ca ar fi bine sa ii suni pe cei de la reprezentanta, poate iti acorda un discount pt. 2 scaune (le spui ca ai 2 tuste cu ochi de viorele, numai bune de reclama).Ei mai fac discounturi cu diverse ocazii (expozitii,etc)..

iar trebuie sa plec, imi apasa Sebi pe toate tastele...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank eu la el am fost!!

eu am retrag la o "pupaceala' cu iasmi!! doamne atata e de alintata si rasfatata deja!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput