Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Amy26
am si eu o intrebare,de ce cu 13,din superstitie cumva?



Ca sa stie femeia ca a avut o zi cu ghinion. Pai ,ce-i trebe sa puna mana pe bani nemunciti?






E buna explicatia !!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

BB super caruciorul.. ceva in genul asta am si eu, dar de la Babe Care si e atat de usor ca urc scarile si cobor cu Raul in el... si vorba aia ...am un grasan in casa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Amy26
am si eu o intrebare,de ce cu 13,din superstitie cumva?



Ca sa stie femeia ca a avut o zi cu ghinion. Pai ,ce-i trebe sa puna mana pe bani nemunciti?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



Esti tare Miha
sau sa isi aminteasca de filmul Vineri 13 daca ii numara

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Ati vazut ca au scos si cei de la nuk si primii pai sticle cu gatul larg gen cele de la avent?? Si se potrivesc tetinele de la Avent la ele .Bineinteles ca sunt mai ieftine sticlele.
Sau au aparut mai demult si acum am observat eu ????

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



ank sigur se potrivesc???
eu am 2 sticle nuk cu gatul larg dar iasmi nu vrea sa bea cu tetine tesite!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Ank83

Ati vazut ca au scos si cei de la nuk si primii pai sticle cu gatul larg gen cele de la avent?? Si se potrivesc tetinele de la Avent la ele .Bineinteles ca sunt mai ieftine sticlele.
Sau au aparut mai demult si acum am observat eu ????

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



ank sigur se potrivesc???
eu am 2 sticle nuk cu gatul larg dar iasmi nu vrea sa bea cu tetine tesite!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



garantat

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Jasmin, ce bine arati si tu!!! Numai eu am ramas grasa si urata...

De Lucas ce sa zic, e un dulce, mi se pare si ca e mare!!! Chiar nu mai incapre deloc in landou? Asa mic e landoul sau asa mare Lucas? Cat de lung e? Ca si noi nu stim ce sa facem cand nu va mai incapea...



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)


Adina, multumim, est o dulce. Lucas are 63 cm; s/a nascut cu 51 cm. E intr-adevar foarte dulce, mai ales cand rade... si rade mult. In realitate e chiar mai frumos ca in poze. In landou nu mai incapea, ca era prea stramt pt el, mai ales cu fasul sau cu hainuta puse...asa ca i l-am scos. Oricum nu-i mai placea in el, ca trebuia sa stea culcat si nu-i place pozitia, vrea sa fie mai ridicat, sa vada el tot ce e in jur...
Iar despre mine si kilograme... eu am pus 20 kg in timpul sarcinii, desi nu stiu cum am reusit asa ceva, ca mare mancacioasa nu am fost... Culmea e ca desi am pus atatea kg nu mi-a aparut nici macar o vergetura, nimic. De la 69 kg am ajuns la 54, dar tot mai am vreo 4 macar de dat jos, ca sa fiu cat de cat ca inainte... dar mai am putina burtica si ceva colacei in talie si parca bazinul un pic mai lat. Daca ma intrebi cum am reusit iti spun ca nu am facut si nu fac nimic, nici gimnastica, nici dieta... Mai mananc si la 10-11 seara si nu ma abtin nici de la dulciuri. Mai ales cand e vorba de ciocolata... mai nou mananc cate o cutie de trufe de ciocolata, de 250 g la 2 zile. Dar mi-am facut provizii: mi-am luat alaltaieri 4 cutii...
Adina, poate asa e constitutia ta, sa fii un pic mai plinuta... important e ca esti frumoasa si ai si doi copiii ca niste ingerasi, pe care ii pup...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem

quote:
Originally posted by g24hit

merg sa-i pregatesc lapticul si sa o trezesc...mi-e asa de mila sa o trezesc dar ma gandesc si la faptul ca azi a mancat pe la 17.30 ultima data( ca s-a tot smiorcait si m-am gandit ca i s-a facut si ei foame mai repede....) asta e....


De ce o trezesti? Daca i se face fomica se trezeste ea singurica. Eu stiu ca nu e bine sa le strici somnul



Asa este!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

f frumos caruciorul bb yasmi !sa il stapaneasca sanatoasa!
fetelor stiu ca una sin voi avea medic de la Medlife sau Medicover parca....cum il cheama???ca eu chiar nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred
in unele zile pe bb il doare burtasi plange si nu reusesc sa il potolesc nici in brate nici pe picioare....eventual plang si eu pana la urma......iar de o luna regurgiteaza dupa fiec masa si chiar si la o ora dupa....mi-e asa mila de el....in rest e vesel....e ok....
oare cum se observa daca nu ii prieste laptele....ca exact de o luna de atunci i-am schimbat cu Nan....


www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

BB, multumim, si voi sunteti superbe... am vazut amandoi filmuletul cu Iasmi inainte de baita... tot asa de fericit e si el cand il dezbrac...
E ff frumos carutul, sa va plimbati cu el cu placere. Se potriveste cu patutl, nu?

Ank, am vazut bibe de la Nuk, imi place... chiar voiam sa-i iau unul lui Lucas, dar nu acum, ci la 6 luni, cand incepem diversificarea. Cred ca o sa-l accepte pana la urma, ca seamana un pic cu cel de la Avent si din ala mai trage din cand in cand. Nu stiu cand a aparut, dar in revistele de specialitate din Spania se face reclama la el... deci de mult nu cred ca a aparut...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput