Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80
A doua problemuta: stiu ca toti bebeii isi rod pumnii la varsta asta si le curg balute, dar Matei se trezeste noaptea si cu ochii inchisi roade vreo ora la pumni. oare e vreun semn ca-i ies dintii? De fapt, de fiecare data cand se trezeste, asta e primul lucru pe care-l face. In plus, balele ii anug pana la brau (mai ales ca el jumatate de zi sta numai pe burtica. iese scandal mare daca-l pun pe spate).



Poate fi un semn de apaitie a dintilor dar nu neaparat.Manutele sunt acum marea lor descoperire.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by pussi

fetelor , ma pregatesc de diversificare si-mi trebuie scaunele... si ce sa cumpar... Imi place scaunul asta http://www.inglesina.ro/zuma.htm , dar imi surade si leaganul http://reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment/leagan-electronic-vise-frumoase-smart-swings-p-402.html daca l-as putea folosi si pt.masa. As vrea o parere...

mersi frumos




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!


mie mi-a placut leaganul mai mult,din cate am vazut poate papa f.bine in el


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

pana apuc sa fac o poza, l-am gasit pe net... al meu e pe portocaliu, crem (auriu) si rosu.
http://www.littlebaby.ro/caruturi/daytona/prod_861.html





.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


sa-l stapaniti sanatoase si sa aveti parte de plimbari frumoase cu el;
e mult mai frumos decat celelalte 2 modele;


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by adinag
Numai eu am ramas grasa si urata...




Nu esti singura ... intru si eu in clubul "graselor si uratelor". Desi initial slabisem toate kg. sarcinii, in primele sapt. dupa nastere, am pus la loc 4 kg. cand m-am simtit rau si mi-au dat vitamine si fier. Deci, acum sunt +4kg. Cine stie cand mi-oi reveni ... ca eram grasuta si inainte de sarcina ...oooooofff ...

pussi - pro scaun de masa ... iar cel de la inglesina e superb. Eu am landoul de la inglesina si sunt fff multumita.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Amy26
am si eu o intrebare,de ce cu 13,din superstitie cumva?



Ca sa stie femeia ca a avut o zi cu ghinion. Pai ,ce-i trebe sa puna mana pe bani nemunciti?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Ank, ce fel de lapte iti trebuie tie exact, ca nu am intles?


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)




Aptamil Easy Digest.... as fi vrut.Am tot primit din Anglia prin cineva... dar acum e mai greu cu transportul , ar trebui sa cumpar foarte multe cutii sa imi renteze.Azi am fost si am luat Lactogen 1 ... ca mai am foarte putin Aptamil si sa ii fac trecerea .In Ro am gasit pe un site ,dar la 600 de gr si pretul sarea de 50 ron cutia.E adus din De si se numeste Aptamil Comfort.
Nu m-am intors la Nan ... am sa incerc Lactogen ... ca ar fi asemanator ca formula cu Aptamil Easy Digest

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Amy26
am si eu o intrebare,de ce cu 13,din superstitie cumva?



Ca sa stie femeia ca a avut o zi cu ghinion. Pai ,ce-i trebe sa puna mana pe bani nemunciti?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...






AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Originally posted by bb_yasmi

pana apuc sa fac o poza, l-am gasit pe net... al meu e pe portocaliu, crem (auriu) si rosu.
http://www.littlebaby.ro/caruturi/daytona/prod_861.html





.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


sa-l stapaniti sanatoase si sa aveti parte de plimbari frumoase cu el;
e mult mai frumos decat celelalte 2 modele;


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



multumim frumos!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac



Noi nu avem leagan,dar imi dau si eu cu parerea.
De acum ei vor lua mai putin in greutate decat au luat pana acum.10 kile ar putea sa aiba pe la 9-10 luni,deci ai timp suficient sa-l folosesti.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ati vazut ca au scos si cei de la nuk si primii pai sticle cu gatul larg gen cele de la avent?? Si se potrivesc tetinele de la Avent la ele .Bineinteles ca sunt mai ieftine sticlele.
Sau au aparut mai demult si acum am observat eu ????

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput