Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut si la multi ani pentru ieri!

Ruxandra, felicitari! Sint preciiiisa ca e fetita.
Inteleg ca Ruxandra nu stie cit de usor e cu doi si ma intreaba de bb3, dar si tu, Antonia? Nu mai vreau bb3; de fapt am 3 copii, al' mai mare avind peste 30 de ani.
Bianca, m-au felicitat pentru jobul stresant.
Petra.
Antonia, succes cu gradi! Si pe mine m-a mincat decizia asta juma' de an. Ai grija cu gradi cu program care arata bine pe hirtie si nu stii nimic de cum se implementeaza - imi amintesc cind mi-a aratat Bianca programul de la Little Einstein, arata atit de bine incit faceam trasee cum sa o duc si eu pe Miru in capatul celalalt de oras. 'Noroc' ca si-au dat in petec repede.
Eu nu sint de acord cu uniformizarea, de aceea Miru nu va urma nici scoala de stat (asa cred acum).
Dana lui Antoine, felicitari pentru lipsa suzetei.
Dana Lucia, ce frumos, sa ne povestesti de surpriza.
Zino, distractie placuta la botez!

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, da, aia e vila, curte poti sa zici ca nu are, adica are o chestie minuscula cu mocheta pe jos, oricum asta nu e criteriu pt mine ca-l dau la pr.scurt asa ca nu mai am pretentie si de aer la greu in alea 4 ore.

Ioana, da stiu de ce zici cu afara e vopsit gardul si...
Cu scoala, nu pot gandi de acum dar ce pot sa zic ca sistemul de stat e jalnic jalnic, dar nu ma gandesc ca nu pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna ziua si La Multi Ani pentru ieri!
Un brat de pentru toate mamicile de la piticodrom.
Sper ca ati petrecut bine ieri si continuati si azi.

Nanadana, ma bucur ca va faceti bine si ca ati scapat de suzi.

Noi am reusit sa scapam de laptele praf la ultima gastro-enterita, avea voie sa bea numai lapte fara lactoza care nu-i placea, bea f putin si numai daca era semi-adormit; cand si-a revenit i-am dat lapte de care beau eu, proaspat, semi-degresat si vad ca l-a accepatat.
In schimb suzi este in continuare o fff buna prietena.

Ruxandra, felicitari, si eu sunt preciiisa!

Aylin-Petra, bau, era sa cred ca am gresit topicul.

Tangerine, fii barbata, Maria se va adapta repede si nu ramane cu amintiri neplacute.
Noi am schimbat cresa lui Victor in ianuarie si inca mai are zile cand plange cand il las acolo. Iar seara nu are chef sa plece.

Meme, va doresc insanatosire grabnica si sa scapati de necazuri cat mai repede.

Pupaturi apasate,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua dragelor,
A trecut si ziua noastra, noi nu am mai iesit ieri ca a nins si viscolit de am zis ca ne vom trezi sub zapada, dar am papat acasa un peste bun, bun, cu lamaie si salata...o ciorbita buna si prajiturica.Am fost intr-o vizita scurta la 2 pasi de noi si ne-am intors mai mult adormiti,dar fericiti ca am fost impreuna.
Am gasit site-ul dupa care se ghideaza educatoarea noastra ca sa vedeti si voi cam ce activitati se practica aici.Recunosc ca site-ul il stiam din Romania si am foloseam de el, dar am uitat si mi-am reimprospatat memoria abia azi, cand mi-am amintit ce am vorbit vineri cu Gabi.In fine....Ia uitati
http://www.educatout.com/index.htm - sper sa nu fie considerat reclama e site strain...

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

In dreaptaa veti si engleza pentru cele care va descurcati mai bine cu ea....eu ...nu

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Buna fetelor...

Sper ca nu ne-ti uitat...
Anul asta nu am scris deloc...
Am perdelit un pic....
Am citit ceva din urma , dar acum am pierdut firul...
Vin cu vesti destul de rele...
Bria e bolnavioara..., avem o infectie urinara care ne da batai de cap...
Dupa febra fff mare de 41 cu ceva, nu mai stiu cat ca intrasem in fibrilatii(eu) si 10 zile de antibiotic injecrabil pe branula... tot mai avem in urina hematii si leucocite..., la urocultura ne-a iesit "colibacil"..., asa ca maine la 8.30 suntem programate la CISTOGRAFIE...
Sper sa nu fie ceva grav, la ecografie nu s-a vazut nimic grav, cum ar fi vreo malformatie cava...
Dar sa vedem maine...
Imi este groaza de ziua de maine...
Daca a-ti trecut prin asta..., astept sfaturi ...
Va pupam...
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut!

Meme, sinteti mai bine?
Antonia, eu am vorbit cu sotul despre scoala si nici unul din noi nu vrea ca si copiii nostri sa treaca prin orele insipide de toceala din scolile de stat. E bine ca exista alternative, si vor exista si mai multe pina ajung ai nostri acolo - am vorbit vineri la serbare cu o mamica care e implicata intr-un proiect, vrea sa faca o scoala particulara cu sectii pentru gifted education si Montessori. Si directoarea gradinitei vrea sa faca scoala M. in Pipera peste 2 ani. In plus, o sa se miste ceva si in directia home school. Poate o sa avem si noi cu-adevarat de unde alege.
Mary, multumim pentru site. Ma speriasem ca e doar in franceza, ca nu inteleg nimic, nici un cuvint (desi am facut mai mult de 8 ani in scoala, nu mi-a placut asa ca nu s-a prins nimic de mine).

Mi-a laudat-o educatoarea pe Miruna ca spune 'r'-ul perfect, mai clar decit alti copii de 4 ani din grupa. V-am zis ca acum cint impreuna cu Miruna? Nu-mi vine sa cred ca dupa 2 luni de gradi putem cinta impreuna, ea care nu zicea nici un la; si in timp ce cintam incepe si Smaranda sa tzipe, ca sa contribuie si ea la momentul artistic. Si a invatat si o gramada de poezii - eu n-am vrut sa o invat. Versurile le primim in www.gradinitamontessori.ro/resources/231_MKBNewsletter_Jan_Feb08.pdf" target="_blank">newsletter.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Catush, sanatate si tinem pumnii pentru miine, sa fie totul bine la cistografie. Te asteptam cu vesti.
Anto. Cind am citit-o pe Petra aici am crezut ca s-a stricat serverul DC si s-au incurcat mesajele.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata,

Ioana, . Ce matinala esti . Felicitari pentru progresele Mirunei.

Catush, bafta la cistografie si multa sanatate Brianei, sa scapati cat mai repede si usor de boli.

Va pup si va urez o saptamana super-excelenta, plina de vesti bune si surprize placute,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata!

Catush, tin pumnii sa fie usor si sa nu aiba nimic fata!

Marinela, multumim mult pt site, si eu sunt salvata de engleza! Imi place.

Ioana, eu nu ma pot gandi de acum, am un blocaj cand e ceva pe termen lung. Dar ma bucur tare cand aud de alternative.

Mergi la inceput