Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Aylin
Diana, la care gradi ai fost si nu mai erau locuri? La gradi care am dus-o eu, tot asa, erau grupele foarte rasfirate: cea mica de la 1 an si ceva, iar cea mijlocie de la 2 la 4 ani....f ciudat si pt mine. De asta vreau totusi la stat, parca sunt mai organizati acolo...nu stiu cum sa zic..

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

La multi ani!!!!
Uitasem ce era mai important, 8 martie.

nanadana, cum sa ma supar, niciodata! Eu doar vorbeam asa pt mine, din punctul meu de vedere, ca eu mai stau 1 an acasa cu Sa si atunci n-as fi constransa sa-l dau, deci daca-l dau il dau si sa faca niste activitati specifice varstei pentru ca isi doreste, activitati pe care le-as putea face si eu daca Sa nu ne-ar strica orice initiativa.
La voi sunt sigura ca nu e asa problema, cred ca toate sunt bune, oricum nu cred ca se pune problema sa nu fie supravegheati sau sa se poarte urat cu ei.

Diana, pai daca sunt 18 in grupa...mai bine la stat, asa cred!
Foarte grea decizie, ce sa mai zic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Codruta,la Bethania am vrut sa-l inscriu.L-am trecut pe lista de asteptare.Oricum,l-am inscris si la una de stat,asta pentru siguranta.Mai sap in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Nanadana, cum ati scapat de suzeta? ai scris undeva, ca nu gasesc....hai da-mi un sfat, poate tine asta si la noi...off.. Noi pe langa suzeta avem si cotul meu, pe care mi-l maseaza
Da chiar, am uitat si eu sa spun: La Multi Ani de ziua mamicilor!!!! ... Dimineata Petra mi-a cantat, ajutata de tati, eternul cantecel pt mamici: "De ziua ta mamico......."

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

tonnia da aici se ocupa,zic eu , am auzit ca daca copilul nu participa la activitati si nu este activ, imediat iti face un cucu educatoarea, acuma depinde si aici ca sint fel si fel de gardinite

codruta nici nu am avut un plan in program ,chiar ma gandeaam ca inaite de 5 ani nu o sa scapam de ea, dar saptamina trecuta a facut o rhinopharyngite urata de tot ca nu mai putea respira pe nas si respira pe gura si nu mai avea loc si suzeta si cum raceala a durat cam vre-o 4 zile nu i_am mai dat suzeta am ascuns-o,mi_o mai cerea si de fiecare data ma faceam ca nu inteleg,chiar se trezea nopate si striga "pepa",dara acuma nici o probleam doarme cu doudou(un ursulet) care asta cred ca nu o sa _l lase decit cind este mare zic eu vre-o 16ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Hello, hello si "La multi ani!" de 8 martie, sa fiti fericite si iubite mamici dragi!

Ioana, m-ai strigat tu la apel pentru ieri dupa inot dar timpul meu liber e aproape zero vinerea caci dupa inot mergem pe rind la cite un copil din grupa si se joaca ei in continuare astfel ca ajungem acasa cind suntem amindoi super obositi.

Azi baietii mei mi-au pregatit surprize de dimineata de cind m-am trezit, Alberto mi-a daruit prima felicitare facuta de minuta lui si tare m-am mai emotionat. Dupa amiaza o sa mergem la un spectacol surpriza (din cite am prins de la Alberto, ca taica-su nu divulga vad nimic unde o sa mergem, un show pe gheata pentru copii), o sa va povestesc luni cum a fost.

Sa aveti un weekend placut alaturi de cei dragi.
Salutari,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

La multi ani dragi mamici! Sa fiti sanatoase ca sa puteti fi mereu cu familiile voastre frumoase.
Noi azi mergem la restaurant cu pitic.Am primit deja flori de la barbatii mei, plus ca mi-am facut si singura un cadou..asa ca sa fiu eu multumita.Iaris mi-a facut un colaj tip tablou numai bun de inramat cu o floricica si cu norisori.A fost ajutat si de Gabi la unele chestii...dar a fost un cadou asa de frumos...ca toata ziua l-am pupat si ieri si azi.De dimineata mi-a spus "la multi ani,mami!"si m-a pupat.Maine avem musafiri..o sa fac niste mucenici din aia in sirop.Nu am facut niciodata singura ,dar cred ca va fi bine.AZi trebuia sa fie baba mea..spun trebuia pentru ca aici ninge si avem zapada si nu vreau o baba friguroasa.O sa consider ca e soare si cald.Cand eram acasa simteam altfel toate nimicurile astea.Aici e mai greu.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Ah, Dana la noi aici este Disney on ice,un spectacol pe gheata cu personajele din povestile cele mai cunoscute.Noi nu am mai gasit bilete si am zis ca oricum Iaris nu va avea rabdare sa il vada tot, dar mie mi-ar fi placut sa merg.Poate e acelasi lucru

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

La multi ani mamicilor!
Imi place discutia asta despre gradi, si eu sunt in marea dilema. Tonnia, discover-me e gradi la vila de pe strada care da in Plevnei? (venind dinspre Militari?) - nu stiu cum se cheama straduta aia, hmmm, si stiam... eu trec pe ea in fiecare dimineatza in drum spre servici si m-am gandit si eu la posibilitatea asta....doar ca e cam departe de noi si dimineatza mananc o paine pana acolo, fac vreo 35-40min prin minunatul trafic. Ce-am observat eu ca lateral gradinitii n-are curte, o fi in spate?
Langa mine s-a deschis de anul trecut o gradi particulara, Magic Land se numeste, o s-o vizitez zilele-astea. In orice caz, am observat - cel putin in zona mea - ca in cadrul fiecarei scoli generale s-a deschis cate o gradi - de stat, presupun - adica au aparut peste noapte multe gradinite, de unde nu erau locuri. Mie mi se par aiurea astea din incinta scolilor, practic sunt niste prelungiri iar spatiile de joaca sunt nasoale complet. Chestia asta insa probabil c-ar trebui sa micsoreze nr. de copii dintr-o grupa de la stat adica sa nu mai fie 25, sa se ajunga la 10-15, apropiat de o gradi particulara. Iar trecerea spre scoala sa fie mai usoara, un pas si gata! Grea problema!
Azi merg la botez, la un baietel!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Sa traiasca Clara! Imi place numele! Clara si Matei!
Antoine, bravoooo! Ma refer la suzeta!
Azi mancam mucenici, ati uitat?!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput