Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Tonnia, te-ai hotarat la vreo gradi? Nu ma lasa asa in ceata!
Tonnia, cred ca te ia Ioana la alergat pe-aici, hihihi!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Antonia, parca l-ai descris pe fi'miu. Chiar, te-ai hotarat la vreo gradinita?

Ioana, apropos, planul de 3 copii cum merge? glumesc, nu da.

Mai, deci am venit de la eco si suprize-surprize, cica baietelul nr. 2 e fetita. Eu pana la urmatoarea eco nu mai fac nici un plan, ba chiar am decis cu sotul sa ne referim la nr.2 cu apelativul de "copilul".
Simona, te astept cu mare nerabdare saptamana viitoare cu vesti.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Wow, Ruxi, poate e fetita! Ce nume de fetita pregatesti? Te-ai gandit si la gemeni?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

e 1 aprilie azi si nu m-am prins eu? Sa stii, Mihaela, ca si sotul zicea ca poate sunt gemeni. Dar nu, nu sunt. SIGUR!
Ne-am gandit la Clara, asta de mai demult. Sa vedem daca rezista pana la sfarsit.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Wow, Locca, ce intorsatura, devine interesant, da' ia spune cine ti-a facut eco acum si cine prima data si iti spun eu ce sex are copilul!

Nu m-am hotarat, parca sunt balanta dar nu sunt, ma toooot gandesc...de m-am plictisit. De ex acum am o dilema, acum 6 luni tocmai ce decisesem ca nu-l mai dau departe de casa, ca e important. Acum iar ma intreb, daca-mi place una care nu e chiar aproape, merita sa parcurga copilul distanta? Sau sa aleg una aproape asa la compromis in favoarea comoditatii, nu a mea, a copilului, sa-i fie lui mai usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Antonia, fii atenta, a fost aceeasi doctorita. Diferente: varsta sarcinii (13 sap atunci, 17 acum), ecograf (medicover atunci, polizu acum). No zi, ca-s curioasa, pana ajung la Pop.

Cat de departe (ca timp la 8 dimineata in bucuresti) e gradinita aia care iti place si e mai departe?

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ei bine....Clara ramane! Ce bine ca ai si baiat si fata!!!

Cam 1 ora distanta dimineata. Cam asa estimez ca n-am probat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mersi
Mie mi se pare mult 1 ora, nu stiu. Adica eu nu as face drumul asta de 2 ori pe zi. Cam atat probabil ca se face si la intoarcere. Dar poate exista si scurtaturi, merita sa testezi intr-o dimineata.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ruxandra, super vesti!!!!asteptam cu interes continuarea!

Antonia, 1 ora.....e super mult. Eu m-as gandi ca intarzii in fiecare dimineatasi daca servesc mic dejun se poate lasa cu discutii...apoi o ora dus inseamna si o ora intors pt cine il duce....daca e la program scurt inseamna 4 ore intre 8 si 14 (unde mai pui ca poate adormi in masina in ora aia, la intoarcere)...daca e la program lung, la ora 6 o ora se transforma usor intr-o ora jumate!!!!
E chiar asa misto gradi asta?


Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Si mie mi se pare mult. Vreau program scurt, probabil adoarme pe drum la pranz si nu mai doarme acasa, or el doarme ca lumea la pranz ca e matinal.

Mergi la inceput