Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

ruxandra, nu te gandi ca Maria raspundea pozitiv la incercarile mele de a prezenta gradinita ca ceva frumos; obiectivul meu a fost sa nu se mai incrunte si sa nu se mai innegreasca cand aude de gradi, mai ales dupa prima experienta nefericita; si l-am atins:) dar raspunsurile sunt tot de genul descris de tine, insa fara prea mare inversunare
cristina, si eu am incercat sa ii zic ca merge la copii si la multe jucarii, dar pana la urma tot la gradinita merge

Ramona

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Chiar nu am avut nici o reactie pana acum. Poate copilasii care au dureri de picior incoarda muschiul cand le face injectia.
La noi merge treaba asta: "daca esti cuminte mergem la doctor, daca esti cuminte mergem la gradi.....Ruxandra, poate merge si la voi -desi nu-mi place sa o conditionez....
Bianca, noi facem nani de pe la 10 pana la si ceva...Iar cand ne zice ca ii este somn sigur o trece kk sau altceva, sigur nu ar dormi.
Ramona noi avem nopti in care nu face pipi, dar sunt si cele in care nu are pampers si schimb noaptea cerceaf, fata....si ea tot doarme ...ca si cum n-a facut nimik
Noi avem inca suzeta noaptea , mai sunt copilasi care au?....parca o vad si la 18 ani cu ea


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut! Va multumesc pentru urari. Inca nu am anuntat in firma ca plec, poate afla de pe forum.

Mary, ce frumos v-ati distrat in weekend!
Antonia, felicitari pentru primul cuvint al lui Sa.
Dana Lucia, multumesc. Ai slabit super bine! Mai zi-ne de Alberto, miine dupa ce veniti de la inot.
Bianca, imi pare rau ca Milan are rau de masina. Si eu am avut. Cel mai mult ma ajuta condusul linistit.
Meme, sanatate. Si noroc.
Ramona, succes cu gradi, nu dispera.
Zino, simpatizez cu tine - sint racita, dar nu foarte racita.
Ruxandra, asteptam vesti bune de la exo. Eu i-as lua un buchet de flori dr.
Mihaela, bine ai revenit! Ce mai faceti?

Si Miruna pe drumul spre gradi zice 'nu vreau la gradi', dar cind ajungem acolo, dupa citeva secunde, ma da afara: 'pa mama, paaa'.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Dragelor,bine v-am gasit
Meme,draga de tine...cred ca ti-e greu acum dar gandeste pozitiv si va fi bine...eu sunt de principiul ca gandirea negativa atrage tot chestii negative sa vina soarele si pe strada ta.
Codruta, tare curajoasa Petra,Iaris cand trecem pe langa clinica unde il duc de obicei ..imi spune"nu megem a dotol".La el e mereu cu plans mersul la cabinet chiar si pt chestii de rutina.In aprilie mai avem 2 vaccinuri...poate 3 nu stiu cum facem fata,ca tot fara tatai mergem.
Mihaela....vrem povesti cu Denis..ca sunt sigur ca e la fel de simpatic ca si ceilalti din piticodrom.
Biumil....pai vad ca Milan o tine numai in distractii...la faza cu masina, si cu raul ..mie in timpul sarcinii dr mi-a recomandat ghimbir....pastilute sau nu stiu ce forma se gaseste in magazinele naturiste.Eu am suportat raul ca citisem io ca si plantele pot sa afecteze sarcina si nu am luat nimik.Dar am colege care faceau naveta cu mine si dupa ce au luat ghimbir au scapat de crizele alea .
Ramona, eu nu stiu ce sa zic cu gradinita ca al meu ar sta numai acolo.E drept insa ca e obosit dupa-masa...uneori nu doarme,mai ales daac sta langa un baietel cu care vb non-stop.Si cateodata abia inchide ochii si trebuie sa se trezeasca.Dar eu cred ca pt ei nu e traumatizanta experienta.
Cristina, ce simpatica e Anca.Ea pare asa de seriosa cand ne intalnim dar sunt sigura ca scoate multe perlute
Ioana, da la noi sf de saptamana sunt intotdeauna pline.Asa eram si in Romania.Ne place sa avem casa plina...dar nu ne deranjza nici sa fim invitati...sau musafiri.Sambata iesim la restaurant cu tot cu prunc, ca aici nu mai e buni sa il ia la ea sa avem si noi iesiri romantice.Aici romantismul e in 3, nu ne putem pupa fara sa il pupam si pe print....daca ne imbratisam,trebuie sa fie si el musai intre noi.Dar ne place ca e asa lipicios, ca nu stim cat dureaza si profitam.
Eu ma duc sa fac ceva bun de papa si apoi sa lenevesc pana il iau pe Iaris.Citesc un roman frumos......ce mult mi-a lipsit o carte buna....linistea si tot ce am acum.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

codruta, vreau sa te felicit pentru numele fetitei tale! pe mine ma cheama Petra Alexandra, si nu pentru ca ar fi al meu, dar e un nume care imi place foarte mult!

ioana75, felicitari! asteptam si noi sa ne povestesti!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ioana, Ioana...de ce te felicitam?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

E gravida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Glumesc, normal!

Meme, tin pumnii sa treaca mai repede perioada asta grea!

Cge, ce haioasa e Ancuta!

mai citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Aylin, ma bucur ca iti plac numele alese de noi, eu nu sunt asa incantata de al meu, dar m-am obisnuit.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Si mie mi-e teama de perioada de adaptare gradinita, Dinu e cam mamos, destul de selectiv cu anturajul, ii plac copiii cu masura adica nu-i plac cei agresivi, cred ca ii e frica de ei, agresivi neinsemnand doar cei care lovesc ca n-or fi chiar asa multi, ci cei de la care nu stii la ce sa te astepti, adica mai impulsivi, vin prea aproape strigand de ex si nu stii ce urmeaza, el inca se baga in mine daca vede vreun pusti alergand spre noi si tipand.

Mergi la inceput