Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

fetelor ma bucur ca v-a placut ,eu as fi vrut sa fac cu toti piticii dar nu am gasit poze.



mihaela si Dennis 20.09.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=23f95f74bca9bef4cfc0fa&skin_id=5&&utm_source=otm&utm_medium=text_urlurl" target="_blank">dennis

Dennis-puiu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=243eebabe6e91c82714dd9" target="_blank">simleu silvaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ma bag si eu in seama ca sunt racita cobza si stau acasa de 2 zile sau ma rog, de o zi jumate.
Noi am avut Iseos isofix, nu mai avem pentru ca s-a intepenit isofixul si unul dintre bunici s-a gandit sa il scoata bucata cu bucata (a se citi arc cu arc, carpa cu carpa) in loc sa mergem la reprezentanta sa ni-l scoata. Cand l-a dus sotul desfacut acolo, i-au facut aia poza si au trimis in Franta ca nu mai vazusera asemenea demontat, asa ca pas scaun. Acum vorbin cu cei de acolo, pentru Vlad ne-au recomandat Moby, eu am zis ca e marisor pentru centura dar cei drept centura ii vine peste ochi si nici nu vede traficul asa ca vom lua Moby la care se scoate ulterior spatarul si ramane doar inaltator. Pentru Tudor am primit de la bunicul in cauza banii (eu am dat 9 milioane la targul din septembrie 2006) si vom luat tot Iseos, desi am vazut unul Axiss super invartaret dar nu are Isofix. Din cate stiu nici Moby nu are Isofix si ne-a zis de pret la 4 milioane. Deci ori astept targul ori merg direct la ei (parca in Pipera) si le iau la aceleasi preturi.

Cu gradi, eu am reusit sa il inscriu de la 1 aprilie. Aseara la culcare desi eram moarta de oboseala, mi-au venit niste ganduri asa frumoase, ca nu are cine sa il duca la pipi, ca nu are cine sa il ajute la masa ca i-a sarit tot somnul. E gradi de stat si alaturi e in constructie o anexa care se da in folosinta din toamna, 4 grupe dar mai multe cabinete, acum pana la toamna ma edific clar ce va fi. Programul e de la 8 la 18 dar scrie clar ca orele limita sunt 9 si 18. Am emotii mari dar stiu ca se va descurca el, pana la urma cred ca emotiile imense sunt ale noastre, ei se perpelesc 1-2 saptamani si gata.

Inapoi in pat!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Jadi, tin pumnii sa-i placa lui Vlad din prima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza zane!
Mihaela, ce frumosssss colajjjjjjj, vreau si eu cu Ana si ceilalti piticoti!!! Fac cinste!
E-adevarat ca n-am mai pus poze demult pe-aici, ia sa caut cateva sa-mi admirati mandra! Da' nu stiu ce poze am pe la servici...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

BUNA FETELOR....

ieri nu am mai ajuns la serviciu....

Vestile nu sunt prea bune..., la CISTOGRAFIE se vede un usor "reflux bilateral"...
D-na Dr care ne-a vazut de la inceput a zis ca nu stie dc refluxul este din cauza infectiei urinare sau invers
Ne-a dat in continuare tratament cu antibiotic in doza unica de 3.5ml, 30 zile... 10 zile Augmentin, 10 Zynat si 10 Sumetrolim (biseptol)
Repetarea uroculturii din doua in doua saptamani,cu sumar si testul Addis
Zilele urmatoare o sa mergem si la un urolog cu toate aceste analize, de pana acum...dar tre sa asteptam externarea, caci noi figuram internate in spital....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Catush, am auzit de dr Basca de la G. Alecsandrescu, ca ar fi exceptional urolg. Du-te si la el cu rezultatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna fetelor

catush insanatosire grabnica..
miflore pune ceva poze mai noi ..



mihaela si Dennis 20.09.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=23f95f74bca9bef4cfc0fa&skin_id=5&&utm_source=otm&utm_medium=text_urlurl" target="_blank">dennis

Dennis-puiu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=243eebabe6e91c82714dd9" target="_blank">simleu silvaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Catush, multa multa sanatate! Sper sa rezolvati cat mai repede! In ce-a constat cistografia, adica ce i-a facut doctorul Brianei?
Am gasit cateva poze din ultimele luni: poza1, poza2, poza3, poza4,poza5
Mihaela, multumesccccccccc! Dar daca-ti ia mult timp nu ma baga in seama!
Hai ca nici nu mai stiu sa pun poze...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, e frumoasa Ana ta!!! Da'am o nedumerire: ce culoare au ochii ei, ca mi se pare o culoare rara, un verde mai altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Simona, brrr, nasoala intamplare!

Si eu era sa ajung cu copilul la spital acum vreo 2 saptamani, isi bagase in nas o biluta si nu mai puteam s-o scot. Pana la urma am reusit dar deja ma treceau toate apele, asta se cam impacientase, taica-su de asemenea. Ma scoate din sarite, cand era mic nu facea traznai, a inceput acum.

Mihaela, frumoasa poza, bravo!

Catush, multa sanatate! Saracuta, 30 de zile de antibiotic ... offf

Simona, bafta maine la Iosup! Te asteptam cu rezultate bune de tot sio cu puta daca se poate Hai ca am si eu emotii.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput