Piticodromul de Sept - Oct 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Pe mine m-ati pierdut ... da, ma mai doare capul.
Concluzia mea din toata povestea e asa: trebuie sa-mi cumpar alta masina!

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

BiuMil, sper ca nu te-ai suparat pe mine!
Eu de mesajul lui Kid am ras, dar stiu ca nu se supara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

fetelor multumesc


vedeti aici ce am lucrat cat a dormit Dennis. sa nu dati cu pietre-n mine
pupici

mihaela si Dennis 20.09.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=23f95f74bca9bef4cfc0fa&skin_id=5&&utm_source=otm&utm_medium=text_urlurl" target="_blank">dennis

Dennis-puiu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=243eebabe6e91c82714dd9" target="_blank">simleu silvaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ruxandra, buna concluzie.
Mihaela, foarte frumos, o sa pun poza in albumul comun.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ce frumoooossss! Mihaela, fa si cu oua rosii, in cat timp ai facut asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

nici o suparare, chiar m-am amuzat de incurcatura...ca e a doua oara

sa va povestesc cum m-a trezit Milan de dimineata. De aseara este foarte incantat de "Doamna si vagabondul"...de desene, dar suuuper incantat...addicted.
De obicei dimineata el ma trezeste asa: tipa din pat "mamaaaa...daa...te rog frumos aduc bibi"...azi dimineata striga: "mamaaa...daaa....te rog pun sosete"...ma trezesc buimaca, gandindu-ma ce o fi facut de nu vrea lapte. Cand ma duc la el in camera, el deschisese usa la dulap si se uita foooarte pierdut in cautare de sosete. Va dati seama ca habar nu are unde sunt sosetele, dar el le cauta....L-am intrebat ce face cu sosetele si a zis ca vrea sa vada cu cateii asa ca in doi timpi si trei miscari era in fotoliu, la 8 dimineata, si a baut laptele in fund!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Mihaela, super dragutz!!

Va rog frumos sa imi spuneti si mie un ortoped de copii care are si cabinet particular sau lucreaza la o clinica privata....mercii!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Si pe mine m-ati pierdut, cred ca de la sarcina imi mor neuronii accentuat (au ramas cateva colonii razletze).
Nu am inteles...dar nu ma supar, de ce sa ma supar...

Ati atins exact subiectul (de fapt Ioana a inceput cu scaunul schimbat) pe care "lucrez" eu de cateva zile. Respectiv fac research pe net, si am zis sa va prezint rezultatele si of-urile mele (ca de obicei), legate de importatorii romani si preturile lor de kko...asta-i tot.
Dar deocamdata nu mai schimb scaunul, deci research-ul o sa fie reluat la momentul potrivit...

Ca sa fiu mai vesela si intr-o nota mai optimista va povestesc intamplarea de aseara...

Am ajuns cu Alex la urgenta la Grigore pentru ca mi s-a parut ca a inghitit un cuishor ascutit (din ala care prinde lacashul la baterie, la jucarii- intelegeti voi din explicatiile neuronului meu muribund).

Am vazut ceva intre buzele ei, stralucitor, ce semana cu un cui din ala (sau shurub, whatever) , m-am repezit la ea, am scormonit in gura, m-am uitat pe covor sa vad daca a picat, apoi din nou in gura, nimic. Apare ta-su, eu deja panicata, in spume/lacrimi "A inghitit copilul un cui".
Asta ma ia de aripa si pe mine si pe copil, hai la urgenta. Acolo el s-a descurcat, eu nu stiu nimic, tremuram pe banca si plangeam si el a intrat cu ea la radiografie, i-au facut "poza", nu avea nimic metalic la gusha si ne-au trimis acasa (se uitau cu compasiune la mine "saraca, sigur e nebuna").
Ba o asistenta draguta imi zicea sa ii pun cateva fire de vata (!!!!) in lapte copilului sa ii infasoare cuiul daca e acolo ("Pai cum sa fie doamna, n-a zis dr ca nu e", incepea din nou depresia).

In fine, am ajuns acasa si eu am pazit copilul toata noaptea sa vad daca respira...sunt chiauna de somn si de groaza. M-am lamurit ca nu a inghitit nimic azi dimineata, cand am gasit pe covor o bucata de poleiala din ala de ambalaj rasucita si mica, exact ca un cui...aia era

Asa ca va rog, rabdare cu mine, sunt si gravida, si nedormita si cu nervii prastie!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mihaela, strashnic tablou! Zici ca e din Annie Liebowitz aia sau cum o cheama pe fotografa de copii...
Si l-am vazut pe Dennis (the menace?, nu, nu cred), e un frumos!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Cred ca incep sa ma prind, am zis Bianca in loc de Tonnia? Ahaaaa...pai si Bianca intrebase ceva cu scaunul...nu mai stiu, gata, plec acasa sa imi vad shurubica.

bb2

Mergi la inceput