Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, si la 18 ani ce faci? 18 torturi? Sau Alex se pregateste pt ziua lui?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Teodora, subscriu. Si Papanash, si Piciulika, si Sim, si Tomasa.
Si cred ca o fac multe fete. Declarat sau nu.
Da, suntem fiecare unice, cu gusturi si aspiratii diferite, interesant este ca doar una dintre noi reuseste consecvent sa tulbure apele, si sa determine silentio stampa.
Pacat, pentru ca puteai sa fii 'sarea si piperul' acestei comunitati...poate vei reflecta Annisia, si iti vei analiza atitudinea. Da si tu dovada de verticalitatea trambitata pe alte meleaguri, ca altfel ramane cu iz de otv.
Pacat ca suntem din ce in ce mai multe cele care doar citim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Subiectul nostru se transforma usor in zz...si zau ca e pacat.
Ultimul mesaj al Annisiei mi se pare drept.I s-au adus acuze pe care nimeni nu cred ca le-ar fi trecut cu vederea si ar fi ripostat.
Nasol de avertismentul ala...
Insa cel mai nasol ca dupa toata povestea asta o sa ne impartim in grupulete grupulete...
M-am cam saturat sa citesc bazaconii.
Ma duc langa copila...macar ea este inocenta...ca de astfel toti bebelusii nostri(cei care ne-au legat aici pe forum)


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, dragelor, eu m-am tot abtinut sa spun ceva in speranta ca totul se va stinge si lucrurile se vor linisti... cred ca la asa ceva de cele mai multe ori tacerea este cel mai bun raspuns. Dar, pt. ca am tot fost pomenita, ma simt datoare cu o postare macar. Am incercat sa trec peste gustul amar pe care mi l-a lasat ultima discutie avuta pe acest topic (cu siguranta unele dintre voi stiu la ce ma refer si la voi imi cer scuze pt. ca ar fi trebuit sa ignor sarcasmele, asa cum meritau) si sa scriu iarasi, cu speranta ca “pofta vine mancand”, insa citind din urma am fost sincer uimita de inversunarea cu care se continua aceasta vendeta, cu remarci jignitoare chiar si in absenta! Mi se pare nejustificata dorinta de a intretine o situatie conflictula care nu face bine nimanui... Pe mine ma depaseste, nu pot sa inteleg de unde atata antipatie, nici ce a generat-o. Mi se pare absurd sa tot faci referiri la cineva care in mod clar a pus capat unei discutii. Totusi nu am resentimente.
Cu toata sinceritatea, mi-as dori sa ne amintim de ce ne-am strans aici si sa regasim prietenia si suportul care ne-au legat in momente importante ale vietii noastre. Chiar cred cu tarie ca acest lucru ar putea fi posibil daca toata lumea ar da dovada de putina bunavointa si toleranta. Este un forum, pot fi ignorate persoanele pe care nu le placi si care te deranjeaza, cred ca nu este necesar se le jignesti, sa initializezi cu ele un proces de reeducare sau de alfabetizare. Mie pretentia de a cenzura tot ce se scrie pe aici, ca stil sau ca forma, aplicand “sanctiuni” in caz de nerespectare, mi se pare nerealista.
Si nici nu cred ca zodia sau temperamentul cuiva reprezinta o scuza pt. diverse izbucniri, se presupune ca suntem toate femei mature si in consecinta capabile sa ne stapanim nervii si limbajul si sa ne adresam una alteia in mod civilizat. Sau da, poate se intampla o data, dar nu saptamanal.
Am aici multe prietene virtuale si reale minunate, carora le simt lipsa, am invatat multe lucruri, am cunoscut persoane pe care le apreciez, care au facut gesturi extraordinare, care stiu sa fie foarte bune prietene, de-aia imi si pare atat de rau de tot ce se intampla. Insa, atata timp cat ironiile, agresivitatea limbajului si atacurile la persoana vor continua, eu nu ma simt in stare sa iau parte la discutii, mai important mi se pare ca micutzii mei sa aibe alaturi o mamica linistita… Pacat...


mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Devylla jos palaria!

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, .
Alice, .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, zi si mie de ce n=o suferi pe cTomasa. la inceput o iubeai f tare. pe bune ca nu pricep. daca tot suntem aici, hai sa spargem buboiul si sa ne vedem de treaba dupa aia.

oricum, si mie mi s-a cam taiat. pierd prea multa vreme pe internet, e clar....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Tomasa scrie

..Este un forum, pot fi ignorate persoanele pe care nu le placi si care te deranjeaza...


Nota 10 la teorie.. Urmeaza proba practica... pentru care trebuie sa-ti (re)ocupi locul in dispozitiv.




=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dupa cum vedeti am si eu talentele mele... Si asa ma plangeam ca nu mai sunt avertizata. Ceea ce imi place cel mai mult e ca sunt avertizata ca am facut singura misto de mine.... Am jignit pe cineva sau ce? Pai sa se ia cineva de familia oricui de aici si sa vad daca persoana respectiva poate sta de piatra. Culmea e ca atunci cand am fost eu jignita, nu s-a ales nimeni cu avertismente. Ce-i drept nici nu m-am dus repede cu para la moderatori...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cum Sim cu ce ma poti ajuta? Trebuie (cel putin) sa-mi furnizezi informatii (zilnic) depre viitoarele tale tinte in materie de cumparaturi... sa-mi ajut si eu prietenele sa nu mai mearga la magazine degeaba..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput