Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Totusi daca stau bine sa ma gandesc smotru poate sa astepte, ma duc afara sa mai cheltui niste bani.

Darium si noi mii de
si mii de
sarbatoritilor de azi.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Toate ca toate, dar acum ca m-ati prins cu matza-n sac trebuie sa dau cartile pe fatza... Nu sunt cine am pretins c-as fi. Am doar patru clase si sunt femeie de serviciu la o scara de bloc. Din cand in cand mai fac curat pe la cate o femeie din inalta societate, ca sa am ce da de manacre copilasului meu...
Barbatul ala superb care ma insoteste in poze, nu exista... L-am gasit intr-o zi intr-o revista de moda, pe cand cautam intr-un tomberon niscaiva haleala. Mi-am pus chipul langa al lui in poze, ca sa ma dau mare cu el. De fapt, traiesc cu un chelios burtos, cu un ghiul pe degetul mic, cu unghia lunga din dotare. Care este un curvar si un betivan si ma maltrateaza zilnic...
Mama mea e o schizofrenica, saraca de ea. Si imi este frica sa nu fie ceva ereditar. Am vrut sa ma duc la un control, dar m-au prins controlorii ca faceam blatul pe autobuz si n-am mai ajuns si io la balamuc...
M-am laudat ca tampa ca ce tzoale imi iau eu si ce tare sunt. Nu mi-am dat seama ca m-am dat de gol cand v-am spus cat am dat pe rochiile de la botez. Trebuia sa pun si eu cateva zerouri sa iasa macar 8 milioane bucata, ca sa dau bine la CV...
Cand m-am intalnit cu voi, imi curgeau balele la bogatiile voastre si am stat intr-un colt sa va studiez care sunteti mai sus-puse pe scara sociala, ca sa ma dau bine pe langa voi. Am imprumutat o haina de blana de la o prietena, ca sa nu ma dea de gol situatia financiara. Si am sparlit o masina, ca sa nu radeti de mine ca circul cu tramvaiul...
Mi s-a facut foame rau si m-am dus sa halesc si io ceva la Simona, in Brasov. Apoi am ramas fara tigari si m-am autoinvitat la Aniast, ca sa vad ce mai are prin casa si care e treaba cu ea. Acum ma tot dau bine pe langa ea, poate ma lipesc si eu...
Cu Nana, nu am nicio treaba. Ma folosesc doar de ea ca sa ma bag in seama cu voi. Ii tot dau tarcolae si nu stiu cum sa ii mai intru in voie.
Iar cu Rox, am vazut ca e experta in nashit (nu de ocazie) si da bine in poze. De asta ma bag pe gatul ei, ca am auzit ca are vila si gipan. Sa am si io o nasa calumea, ma gandesc...
De asta s-a scris fetelor un capitol intreg azi, ca nu am dat toate 100 buluc pe forum... Si ca ma dau eu in barci pe aici, ca la 11 termin de spalat scarile si liftul, apoi mor de plictideala si ma gandesc cum sa fac eu sa acced la un nivel superior??? Salvarea mea e forumul asta si voi ca existati. Am sa las un cont, poate strang si eu de o paine. Si daca mai aveti ceva haine care nu va mai folosesc, poate va indurati. Au scumpit astia, nenorocitii, second handurile si imi e teama sa nu-mi ramana copilasul in fundul gol. Eventual o sa il trimit la cersit, sa fac si io de-o lulea si o votca pentru tatutzu...
Acum trebuie sa fug, ca iar vine betivanul acasa si imi iau cafteala cand ma gaseste pe forum... Cica imi vin idei, auzi...

As putea sa o tin asa pana maine, dar tre' sa hranesc bibicul. Acesta este un pamflet si va rog sa il luati ca atare... Astept impresii artistice!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, vroiam sa va intreb, dar m-a lovit talentul in freza... Baiatul meu adoarme de la un timp numai pe burta. Asta nu ar fi o problema, dar se baga cu nasul in pene sau pica pur si simplu in suzeta si atipeste asa... Imi e si frica sa nu se sufoce... Numai asa il ia somnul. Tot timpul trebuie sa-l verific daca are pe unde sa respire. O sa ii cumpar un furtunete din ala de scafandru... Hihihihi... Mai sunt bebelusi care se baga asa cu nasucul in asternuturi si in perne??? Cum sa il protejez?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

La multi ani pestisorului Alina! si de asemenea tuturor micilor sarbatoriti de astazi, in frunte cu Teo cea 'naltuta,La multi ani si sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si plini de noroc!

Nana, draga de tine, ca multe mai ai tu de indurat! Sper sa se rezolve problema lui Andrei cu cat mai putina suferinta de la sonda aceea. Cat despre problema ta, eu am rezolvat ceva asemanator la un moment dat cu niste miere amestecata cu faina si pusa acolo cu un pansament peste. Mie mi-a trecut si-am scapat de doctor, poate te ajuta si pe tine la scoaterea infectiei, practic la asta e buna amestecatura de care-ti ziceam. Oricum, se pare ca e o problema comuna dupa ce nasti, am auzit multe proaspete mamici plangandu-se.
Mai vreau sa te felicit pentru intelepciunea de care mai ai puterea sa dai dovada, esti un exemplu pentru noi!

Annisia, multumesc pentru site-ul acela cu hainute, sunt intr-adevar superbe si preturile super-super!

Sabina, esti dulcica rau-rau de tot, te prinde frizura de nu se poate!

Le doresc sanatate tuturor piticilor bolnaviori, am remarcat ca-s cam multi.
Eu sunt racita cobza si nu stiu prin ce minune, dar Raisa nu are nimic. O fi minunea de laptic de la mine, care sa-i fi dat asa imunitate strong... De altfel, ma stoarce de vlaga, n-are stare o clipita. Acum, cat scriu, ii si cant totodata, ca sa ma lase...
Mda... e jale, nu mai merge, va pup!





Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Annisia credeam ca chiar vrei sa se linisteasca totul... mai ales cand nu ai ripostat pana acum... dar se pare ca tu nu iti doresti asta cu adevarat .
Imi pare rau de ce s-a intamplat pe aici...




Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si_bv, n-ai pentru ce iubita!!! Ai gasit ceva interesant? Vezi ca trebuie sa comazi mai multe... Ma nunti ce ai hotarat si sa vedem cum le luam de la ei. Pupi!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:


Melania, cred ca fiecare copil e diferit la mancare, nu cred ca e important gramajul cat sa manace cu placere. Oricum, in primele luni de diversificare, nu cred ca este relevanta cantitatea, cat a se invata cu mancatul cu lingurita si cu gusturile noi.

Annisia, si a mea gaza doarme pe burta de la o luna, asa ii place ei.

Parca erau mai mule fete interesate sa cumpere de la Aramis, as vrea si eu sa cumpar cateva costume de vara. A fost cineva pe acolo?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Fluturashul meu mic si delicat tot nu a vrut sa pape singurel. Astazi il las pe el sa decida si sper sa mai scada aciditatea la stomacel. Dar maine o sa il las5-6 ore fara sa-i dau nimic sa pape si sa vedem daca vrea biberonul singurel.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Uram si noi La mlti ani! mamicii Alina si papansilor si dulcetelor sarbatorite azi:

Miruna de mami LaviniaN
Rares Fabian de mami alina m
Maria Teodora de mami bikmaria
Ana Maria de mami Magdaz
Antonia Theodora de mami LoredanaG
Maria Diana de mami oanacris28
Tudor Paraschiv de mami melaniatud!

Nana, pupam fluturasul scump , sa-i revina pofta de mancare si pupam si mamica scumpa.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Am gasit chiar multe, o sa incerc intai daca se poate prin posta, sa nu te incurc. Sau poate dam o fuga intr-o sbt, pt noi n-ar fi o problema. Vad ca ti-au dat avertisment, ai grija cu pamfletul ala.
Mai fetelor, Annisia are o familie superba si sunt niste oameni minunati, respectabili, cred ca totusi s-a mers prea departe cu insinuarile.

Maria, e o dulceata Teo, am vazut pozele. Mai, si ce baiat shucar ai tu, auzi, sa faci o juma' de tort!

Ah, uitasem: si Raisa a inceput sa doarma pe burta si e placerea ei sa-si bage nasul in ceva. Se pare ca asa-s toti bebelusii si de la varsta asta nu cred sa mai fie pericol de sufocare, ei urla automat, cum nu le convine ceva. Piciulika parca zicea ca exista la ei chiar o bucata de material special conceputa pentru ca bebelusii sa-si bage nasucul in ea.

Poze

Mergi la inceput