Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

LMA Ripley!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

noki & corap
Sigur mai e 60 de euro hotelul unde ai stat tu, Cora, anul trecut? Ca la hostal Goya au scumpit de anul trecut si cred ca si la altii.

Si eu prefer sa n-am clasicul mic dejun de hotel in Spania; la fel si noi in sud mancam pe la diverse cafenele: tostada con tomate era preferata mea Super institutia lor: cafeneaua pt micul dejun. Si imi place cum se intalneau localnicii sa mic-dejuneze inainte de a merge la servici. Spaniolii sunt un popor foarte gregar.

Mesele de pranz ne costau cam 40-50 de euro de amandoi (de regula catre 40 parca), iar seara 20-30 pt ca mancam in baruri de tapas. La pranz n-am reusit niciodata sa mancam "meniul zilei", nu prea era. Alegeam restaurante mai nesofisticate si pline de localnici, nu de turisti .

N-am mancat niciodata pizza, parca o sg data si-a luat Virgil paste, n-am intrat in lanturile de fast-food-uri internationale, am vrut sa traim experienta culinara locala. Sau, ma rog, ce ni se potriveste din ea, de exemplu gogosii aia de mic dejun ni s-au parut f gretosi.

corap in ce zona sunt prin centrul B. restaurante preferate de localnici, cu mancare specifica, buna si nu f scumpa?
Peste si fructe de mare am inteles ca sunt la restaurantele de pe faleza, eu ma dau in vant dupa asa ceva. Recomandari (zona)? please, please?

Ce-mi place la ei - diversitatea tipurilor de localuri:
-cafeneaua pt mic dejun deschisa dis de dimineata si inchide in cursul zilei
-restaurantele care deschid la pranz si tin inclusiv seara
-barurile de tapas care deschid seara si tin pana dupa miezul noptii
-cofetariile deschise peste zi
-plus baruri - cluburi pe care nu le-am verificat
La noi nu exista conceptele 1 si 3 si-s tare faine!

cora, super magazinul ala de jucarii din aeroportul din Barcelona, de acolo am luat si noi ceva pt fetite la intoarcere, intre avioane

Noki la fel si eu sunt cam dezamagita de ofertele prin Sozopol si nu stiu ce sa fac cu marea. La noi e si limitare de buget si de timp, la 9 zile, deci avion nu si nici prea departe

Experienta mea cu zboruri low-cost se reduce la cele catre Spania. Myair-ul a intarziat vreo jumatate de ora la plecarea din Ro pt ca pasagerii erau majoritari romani neprea cunoscatori de limbi straine (resp italiana si engleza cu accent italian ) si a durat ceva pana i-au potolit si asezat pe toti.
Cu Clickair-ul a fost super in regula, era Spania-Spania, pasageri civilizati samd. Ultrapunctuali si OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

diana, o sa il stearga moderatorii pe motiv de reclama. iti las diseara mesaj pe YM.Si eu trebuie sa iau masa de infasat, baby phone nu am avut nici la alexia si cred ca nici acum nu cumpar.

noki , multam draga mea, imi prinde bine incurajarea ta.cred ca sunt si foarte obosita, au inceput problemele cu somnul.

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, tare faina descrierea!!! Deci tu estimezi ca va incadrati intr-un 1200-maaaxim 1500 euro cu barcelona? cu stilul asta fain al vostru, zic.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cam asa, Noki, pt ca mai sunt si intrarile de platit pe la casele lui Gaudi, catedrala, samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LA MULTI ANI FELICIA!!!


LA MULTI ANI RIPLEY!!!




IOANA ce anume date sa dau pt panou???? inafara de poza, zise CRISTINA cumva si am uitat.





Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Delia , la multi ani! sanatate, fericire si numai bine

Camy , ce face Daria, cum se simte?








Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ripley-La multi ani! sa fii sanatoasa si iubita!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Roxi...ai dreptate...cred ca babyphone...ma mai gandesc pt ca nici la Stefan nu am avut si a fost ok. Sa vedem...mai cercetam.

Ms si abia astept sa primesc mesajul. O sa o intreb si pe Madau ca stiu ca si ea e la curent cu aceste site-uri




Diana 31+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani fericiti Delia!

Maria, tin pumnii sa se intoarca bebelina-balerina!


eu sint telegrafica fiindca nu mi-este bine, saptamina trecuta a fost rachie racita, am ajuns la urgenta si au bagat-o pe antibiotice, nu prea doarme noaptea, acum am racit eu rau , trag de mine, tusesc noaptea ca ultimul tabagist, am bagat cisterne de ceai cu lamaie si miere dar nici un efect, sint cam prastie.
si ca sa fie tacamul complet, ieri am aflat ca se desfiinteaza cresa lui rachie, de unde imi faceam planuri cum o s-o duc vara pe jos dimineata si la fel si la intors ( distanta dintre casa si cresa era cam de la magazinul Unirea pina la Cocor) acum totul s-a dat peste cap, cea mai apropiata cresa ar fi - ca si distanta - de la Sala Polivalenta pina pe la Baneasa, deci exclusa plimbarea, trebuie sa iau masina, ori eu vroiam sa facem cit mai multa miscare, daca stam cu dosurile in masina peste tot ( pina si la paine, ca altfel, nu prea ai cum, sint distante mari) nu-i de mirare ca ne facem cit casa.
in alta ordine de idei, mie imi plac schimbarile si sint optimista ca aduc intotdeauna ceva benefic, sper asa sa fie si acum. Va fi greu ptr. rachie, se obisnuise cu educatoarele ( care o pupau de-o albeau, desi canadiencele sint cam reci) cu colegii de grupa, acum o s-o ia de la capat cu totul, draga de ea. oricum, ne-au instiintat de pe-acum, schimbarea se va produce in sase luni, deci o sa avem timp sa ne obisnuim cu ideea si intre timp fata o sa mai creasca, o s-o duc prin parcuri unde o sa-si faca noi prieteni, ca sa nu fie prea radicala schimbarea.


va pup dulce!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput