Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cata, ai reusit sa vezi pozele?

Da, Cristina, ai ghicit!
Cu ocazia asta vad si eu cine citeste cu atentie mesajele si cine se uita la poze!
“ un fel de liposuctie” = s-ar putea sa nasc prin cezariana
“proiect/investitie” = copilas

Mada Bulucel

Ganda , foarte util mesajul cu legatul trompelor, ca mai toate postarile tale, multumesc, mult.
Nu stiam despre ingrasat si depresii, eu am cca zece persoane care si-au legat trompele (unele de ani de zile, altele foarte recent)o sa incep sa le descos pe fiecare in parte.
Celelalte metode contraceptive indicate de tine nu ma pot ajuta ( pastile nu pot lua din cauza ficatului, sterilete am avut ani de-a randul si mi-au cam terminat uterul + mi-au dat ciclul peste cap, istoricul “preze” , nici nu se pune probleme)
Gandacico , tu m-ai intrebat daca “intrebarea mea cu somnul este legata de bb 2 “ si eu ti-am raspuns ca nu, ea se raporta numai la Rachie, si chiar asa si era.

am o zi plina astazi,
pup fetele!


Am asteptat un an si trei luni pina sa strig din raspunteri:


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cristina jur ca in momentul cind ti-am citit mesajul m-am si apucat de scris, ca sa nu mai prelungesc suspansul ...ca inainte, dormeam!
Du copila la culcare
insa computerul meu - nu stiu de ce- merge cu viteza melcului...
posibil sa fie si el afectat de zapada

pupicei!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Inutza draga, nici nu stii cat ma bucur. Mai ai mult pana se produce miracolul? Rachie va avea fratior sau surioara? Elise inca nu doarme, dar au venit intariri. Sta Stefan cu ea in pat, ca altfel nu doarme, iar eu butonez. Ma duc sa ma imbat de fericire

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Negara si Ganda, aveti PM.

cred ca o sa intru mai pe seara sau cel mai sigur maine dimineata.
Pupicei!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ina, am ramas masca de-a dreptul!!!!!
Asta da veste frumoasa!!!!!! Ma bucur mult-mult de tot! Felicitari si tinem pumnii stransi!

EDIT: Ina, ma tot uit la poze si nu-mi vine a crede! SUPER BURTIK!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ina-felicitari!arati super!ma bucur din tot sufletul meu, de mama de copil pt tine si pt familia ta!

deci ,asta era starea ta precara de sanatate?


Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

INA, sa fie intr-un ceas bun! multa sanatate si felicitari pentru "investitie"
cu intarziere, dar din inima, urez si eu sanatate si fericire tuturor mamicilor si comorilor aferente...


Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ina- sotul tau nu vrea sa faca un mic sacrificiu pt tine?
eu nu am luat nici o masura drastica pana acum( legat trompe) pt ca nu stie ce ganduri imi vin pana la 40 de ani, dar ,testez terenul cu sotul meu ii dau timp de gandire....

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ina ce ma bucur pt tine...felicitari, sa fie intr-un ceas bun si sa ai o nastere suuuper usoara! Cat mai e pana la marele eveniment? Baietel sau fetita? Mor de curiozitate

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cuscra, eu nu sunt socata, nici uimita, nici..., sunt LOVITA IN MOALELE CAPULUI! sunt tintuita pe scaun si ma uit la mesajele tale cu o fatza de zici ca tocmai m-a anuntat cineva ca EU sunt gravida in 8 luni!
prima reactie a fost : vai dar de ce nu mi-a spus cuscra mie, nu suntem ceva mai apropiate?:)) p-orma mi-am dat seama ca nu aveai cum sa spui nimanui si iteleg, cred ca faceam la fel. dupa ce as fi trecut prin istoricul tau legat de avorturi spontane, nu i-as fi zis, de teama, superstitie, nesiguranta etc, nici barbatului probabil:))hi,hi,hi. si-apoi mi-am dat seama, tu nici parintilor ta nu le-ai spus...
cuscra, imi vine sa te pup de 1000 de ori. felicitari din tot sufletul meu iti spun! ma bucur extraordinar pentru tine!!!!

mai, dar nu mai zice ca"cine citeste mesajele atent" etc... pai de unde, mai ina, sa ne inchipuim noi ca tocmai tu, cea mai dragalasa, esti in strare sa ne induci in eroare prin omisiune, vorba ta, atat timp.
io nici nu visam la asa ceva!:) cand ziceai de proiectul riscant ferit de urechile parintilor, am fost sigura ca e ceva imobiliar riscant, ceva legat de sotul tau etc.



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput