Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, Doru a citit despre asezamantul de la Valea Plopului (auzise de el demult) si azi a aflat ca Fundatia Pro-Vita (care se ocupa de el) e una dintre cele spre care se pot duce 2% din impozitul pe venit (daca vreti sa faceti cerere, desigur).
Cat despre pachete/bani, voi discuta cu anda pe mess. dar nu in acest weekend, cred.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

mercic fetelor.
Dordia o sa cumpar un bax mic nr. 5 sa vad cum e. el e slabut la corp de aia nu am luat pana acum.David nu e ud la putza, ii sunt ude hainele si pantalonii, uneori pana la salteluta. ad inclusiv cearceaful.

Leea ar fi bine sa iei adresa mamicii cu 4 copii si sa o scrii pe forum. cred ca de 50 lei pot face un pachet cu alimente neperisabile si sa-l trimit prin posta.poate mai trimite si alcineva, vad ca avem numai mamici cu suflet mare. va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!

Cand am si eu mai mult timp, ca sunt singura acasa, iar copiii dorm... nu a mai scris nimeni mai nimic.

Cateodata am chef sa va povestesc multe din conversatiile mele cu Bogdan, mi se pare din ce in ce mai uimitor. Dar cand ma apuc sa scriu, dupa ce citesc din urma, sunt deja obosita.

Acum chiar o sa ma duc la culcare, nu inainte de a-i raspunde lui Miri referitor la intrebarea cu scutecele. Noi Libero n-am mai gasit de ceva vreme, asa ca de la PAmpers folosim acum nr.4, Bogdan avand 14 kg "implinite". Am cumparat de rezerva un pachet nr.4+, tot pentru ca asta am gasit, este pentru 9-20 kg, zic eu ca e f. potrivit. Insa dupa cum spuneam mai demult, rar de tot mai face in scutec. Din (ne)fericire, se trezeste si cere la olita peste noapte, ori daca nu peste noapte, in jur de 5:30-6 vrea pishu si nu se mai culca.

Noapte buna, somnoroaselor si pupici celor care abia acum incep sa faca gimnastica la degetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani de 8 Martie, dragelor!
Sa aveti o primavara frumoasa si calda!!!

Mie nu mi-a fost prea bine, sint inca in stare de convalescenta dupa o lunga raceala, insa cred ca sint pe calea cea buna.

Joy, am pus in ct. comun poze ( yahoo si apoi invitatie pe snapfish cu parola cunoscuta ) de astazi cu potopul de la noi.
Se anticipeaza ca aceasta iarna va fi cea mai grea si cu cea mai mare abundentza de zapada din ultimii 40-50 de ani.

In alta ordine de idei, anul acesta intentionez :
*sa-mi fac un fel de liposuctie abdominala fiindca mi-a cam crescut burta ( am pus poze in ct. comun )
*si sa-mi leg trompele ( Bulucelule, stiu ca nu esti de acord, o sa spun motivul pentru care recurg la aceasta alternativa in urmatoarele zile)

voi ce parere aveti, ati auzit despre efecte secundare

pe curind,


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!

Ina sanatate muuulta iti doresc. Cat despre legat trompe....nu stiu mare lucru...dar....o sa ma informez si eu ca va trebui sa iau masuri dupa nastere.

Stefan tuseste mai des...deci...datorita faptului ca e a doua oara in viata lui cand tuseste....va pun o intrebare: Ce as putea sa ii dau (ceva naturist de prefetat) pt tuse? Ceaiul de ceapa e bun???



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

In alta ordine de idei...sunt mandra tare de fi'miu pt ca...desi el nu prea arata ca stie multe (ma refer la cantece, poezii...etc) le stie f. bine. Acum de ex...cat va sciam...ma intreaba jucandu-se cu o multine de masinute mici:" mami asta'i neagra? Mami asta'i gabena? Mami asta'i verde?"...si chiar astea erau culorile. Eu ii spuneam cand ne jucam cu ele ca ma intreba "ce-i asat? eu: o masinuta galbena...etc" Dar daca il intrebam eu...niciodata nu imi raspundea...sau raspundea aiurea....Deci...Ca si cu poeziile si cantecelele...el le retine si le spune cand are el chef, nu cand vrem noi. Pupa-l-ar mama pe el de baietele cumintel!!!

MA scuzati dar nu puteam sa nu-mi laud odrasla care acuma canta de zor diverse cantecele!!!




Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Dordia STEFAN.eu am testat si pe ine ceaiul de nuci cu ceapa.pui la fiert o cana si jumate de apa.cand fierbe adaugi 4 nuci sparte cu tot cu miez si o ceapa cu tot cu foi si lasi pe foc pana ramane juma de cana de apa. poti sa o diluezi ptr ceai, poti adauga miere.
david de obicei bea ceai de fenicul asa ca nu e diferenta de gust ptr el, a baut fara probleme.
sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Ms mult Miri!



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ieri nu am avut net asa ca va urez cu o mica intarziere:
"La Multi Ani!" , sa fiti iubite si vesnic frumoase!

Vorbeati acum citeva zile de concedii....mai dar pe-aci nu vrea nimeni sa vina , si poate la intoarcere ne bagati si pe noi prin bagaje!

Ina, dragutza, ce memorie ai tu!
Efecte secundare dupa legarea trompelor: ai putea sa ramii insarcinata.(daca nu ma-nsel, Gindacica a patit-o si am mai auzit de mamici pe dc in situatia asta).

Miri, brinza de oaie eu nu i-am dat lui simon in schimb iaurt din lapte de oaie "Da", intredevar este f gras dar e bunnnn!
Pampers...noi avem 15kg si folosim Evybaby(firma turceasca) nr 5 (de la 12-25 kg)

Am uitat sa multumim CristineiH si Ioanei ptr panoul de martie!Frumossss!
L-am chemat pe tati de Simon sa-si recunoasca odrasla dar pe formatul mic(fara zoom) si mi-a aratat-o pe Ilinca !
Maria alexia , vorbeati de niste efecte la acest panou...eu nu vad nimik cu toate ca mi-am descarcat si Irfanview.Spuneti-mi si mie sa nu pierd ce e mai frumos.

Si noi intram in clubul bolnaviorilor, cum frumos spunea Felicia ca "viata e o comedie bizara", s-a adeverit si la noi asta ptr ca ma laudasem ca nu ne-am imbolnavit.A venit tasu acasa cu o viroza frumoasa de primavara si binenteles ca Simon l-a urmat, tuseste fff rau, incarcat, noaptea nu doarme bine ca nu respira pe nas...l-a ascultat un medic si ne-a zis ca-i bronho.Suntem pe antibiotic 7 zile , amoxicilina de 125, si un antialergic.
Intrebare: Simon are 15 kg iar medicul mi-a zis sa-i dau 5 ml de 3 ori pe zi.In prospect nu am formula de calcul conform nr de kg...spuneti-mi si mie daca stiti,ca mie mi se pare putin 15 ml /zi!Cunoasteti scepticismul meu vis a vis de medicii straini, asta ptr ca avem istorie cu ei.

Miri, in ceaiul de ceapa pui nucile cu tot cu coaja sau doar miezul?





Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon


www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Buluci cu tot cu coaja.sanatate multa si voua!

Mergi la inceput