Colectia de toamna-iarna 2005 (188)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, mamici!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

La multi ani! tuturor cu ocazia zilei de 8 Martie!
Noi suntem destul de bine, Albert a fost racit, dar acum raceala este pe trecute; eu am terminat cu bine sesiunea, am inceput semestrul al 2-lea. Nu prea am timp liber.
Albert si-a dat drumul la vorbit, acum nu-i mai tace guritza. Jucariile preferate sunt tot aspiratorul si mopul. Probabil cand voi avea nevoie de ajutor ii va trece.
Cam astea-s noutatile despre noi.
Un mare pupic de la:

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Anda io nici n-am fost in zona cind ai scris de actiunea ta,deci nu stiam,da nici nu prea mai am lucrusoare.Am descoperit undeva la vreo 20 de km de baia Mare o mamica singura cu 4 copii (1-8 ani) vai de capul si de zilele ei.Am fost la ea si m-am cutremurat.Stau intr-o casa cu o singura incapere.O soba darapanata si un coltzar la fel.Copiii erau asezati in rind pe coltzarul ala si erau...smirna.Nu scoteau nici mic.Cuminti si rupti in fund,murdarei si flaminzi.Asteptau semnul mamei lor sa poata scotoci prin plasele cu mincare cumparata de mine.Mincare voiau mititeii.Nu jucarii sau hainute.Tudor se uita la ei prostit.Parca a inteles nefericirea lor si n-a protestat cind i-am luat din minute masinutza si i-am intins-o aluia mic.Mamica ,de 29 de ani,singura (mai rau i-ar fi fost cu barba-su ala,un imputit betiv si bataus) e aproape oarba.Are 24 dioptrii (+sau - ,nu stiu cum e cu astea).N-au de niciunele...doar zile.Si alea,vai de mama lor.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI, DRAGI MAMICI!!!!!!!! Sa fiti sanatoase si sa aveti parte numai de bucurii alaturi de tatici si pitici!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

LA MULTI ANI! mamici dragi si fetite dulci.

Eu imi astept prietenele sa vina la mine sa sarbatorim 8 Martie cu un mic dejun romanesc. Sunt intr-o pasa tare nostalgica, asa incat mesajele CristineiN si Leei mi-au stors lacrimi.

Sanatate multa puiutilor bolnaviori!

Roxi, foarte frumoasa dedicatia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara mamici!!!

La multi ani fericiti alaturi de cei dragi va uram si noi !!!

Superb panou....Multumiri multe Ioanei si Cristinei!

Mie ieri mi-a pikat net-ul si abia acusi am putut intra. Va multumesc mult pt sfaturi...si am si facut rost de pompa...o sa o iau de la cineva. Asta in caz de va fi nevoie. Sper sa nu dar...nu se stie niciodata.

In rest...noi suntem bine...cum ne stiti. Stefan a inceput sa tuseasca un pic dar...sper sa nu fie nik ca in rest nu are nik. De tusit tuseste doar cand se agita mai tare...si cred ca i se usuca gatul si asta sa fie cauza. O sa il urmaresc si daca se inteteste tusea...o sa ii iau ceva preventiv. Daca nu, nu.
Acuma baietii au fugit pana in Auchan iar eu fac o oala mare de mucenici pt maine. Am fost si la o mica plimbarica azi...si poate ma mai risc si maine....ca mi-a permis dr sa ma plim un pic pe afara. Tare bine mi-a prins.

Acum va poop si va doresc o seara minunata!



Diana 31+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani,femeilor! sa fiti iubite, pretuite si apreciate






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Joy dc vrei sa incerci pompa manuala de la avent ti-o aduc miine.


alta intrebare sper ca nu e si asta fara raspuns: la 12 kg voi puneti copiilor pampers numarul 4 sau 5? eu ii pun 4 si dupa fiecare somn se trezeste ud de pipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi Ani tuturor doamnelor, domnisoarelor si mai ales mamelor!!

EU anul asta ma simt deosebit, fiind mami de 2 ori

Miri, pai de ce nu-i pui 5? Noi am trecut deja la chilotei nr 6, chiar exista pampers simplu nr 6? Ca eu am vazut notat pe pachet, dar nu l-am gasit in magazine. EU ii mai dau branza de burduf Mariei, f rar, cand mancam cu mamaliga. Cred ca e de oaie, asta care sa-ti raspund la intrebarea legata de branza. Nu cred sa fie problema daca ii dai.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Miri...eu lui fi'miu la 16 kg ii pun nr.5. Dar folosesc nr 5 cam de muuult. Nu stiu in fct de kg ca eu i-am schimbat in functie de...cum ii stateau si de cum il cuprindeau la burtica. Si fi'miu se mai trezeste umed la putzulica dar...rarut. Eu zic sa incerci si un 5 sa vezi diferenta si te hotarasti. Poti imprumuta de la cineva, daca vrei iti dau eu vreo 3-5 pampersi nr. 5 ca sa te lamuresti!

Cat despre branzica...eu ii dau de mult telemea de oaie sau de vaca....cu mamaligutza...cam o data max de doua ori pe saptamana. DAr....eu nu prea am respectat cu sfintenie sfaturile gen" nu are voie "x" aliment pana la 3 ani" Eu i-am dat pana acuma cam orice...dar cele mai nocive doar sa guste ca cerea cand ne vedea pe noi.




Diana 31+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput