Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Amy26
quote:
Soacra-mea ma punea sa-i modelez capul la baie.


Miha,tu chiar vb serios???



Serios mey...Cica ar fi trebuit sa frec capul copilului si sa-l presez intre palme...nu tare bineinteles...de parca ar fi fost de lut.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

AMY, eu ii dau lactogen si trecem la 2 la 6 luni.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Amy26
quote:
Soacra-mea ma punea sa-i modelez capul la baie.


Miha,tu chiar vb serios???



Serios mey...Cica ar fi trebuit sa frec capul copilului si sa-l presez intre palme...nu tare bineinteles...de parca ar fi fost de lut.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



offf...ce ti-e si cu soacrele astea!mai cunoastem specimene


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ellis

AMY, eu ii dau lactogen si trecem la 2 la 6 luni.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)



la 6 luni,la recomandarea medicului sau.....??



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Salutare !

si la noi ploua si e urit...asa ca stam in casa Bebe doarme asa ca pot sta si eu pe forum , ca de treaba nu am chef.
Eu-s cam suparata ca mi-a dat proprietarul o "bomba" : intr-o luna juma trebuie sa ne mutam ca vinde apartamentul (stam in chirie). So...pina de Pasti trebuie sa am si credit facut si aprobat ptr cumparare apartam. (ca in alta chirie nu mai merg), si apartament cautat si mutat . De miine incepem umblatura la banci , dar apelez si la voi, amicele mele virtuale care aveti credite la banci: care banca e mai ok la dobinzi si comisioane??

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77




intra pe www.finzoom.ro,da clic pe credite locuinta,introdu datele,si in dreptul fiecarei banci apare un patratel bifat,da clic si-ti apare desfasurator cu ratele.
mie cel mai avantajos mi se pare in franci la banca romaneasca.

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Amy si noi trecem pe Nan 2 la 6 luni... sapt asta fac trecerea inapoi pe Nan.S-a terminat stocul de Aptamil... si e nasol cu adusul tocmai din UK si aici pe site-urile noastre e cam scump sincer.Acum oricum nu mai sunt probleme cu kk ca papam zilnic fibra vegetala.
La milupa si la humana cred, formula cu nr 2 se da de la 4 luni ...iar de la 6 luni e deja nr 3.
Cred ca doar astea de la Nestle sunt asa cu 2 de la 6 luni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Na, ca tot vorbind de vizite, am primit si eu una, anuntata, e adevarat, dar destul de inoportuna: a unei prietene bulgaroaica, impreuna cu baietelul ei de 2 ani jumate... un dracusor... trebuie sa ascund ceasul cu motocicleta al propietaresei, de fiecare data cand vine, nu de alta dar arunca cu lucrurile... nu ma deranjeaza asa tare ca arunca cu lucrurile mele spalate si gata de a fi calcate, sau cu jucariile lui bebe (ii place sa se joace cu un pian cu melodii destul de scump si totusi parca mi se rupe sufletul cand il vad ca da cu el de-azvarlita), dar ce ma fac daca ii sparge femeii lucrurile prin casa? Si eu sunt din aia care zice: 'lasa ma, ca e copil'.... E adevarat, la aceasta varsta orice le-ai spune ei fac pe dos, parca sa-ti puna nervii la incercare... Culmea e ca au venit exact cand Lucas urla de foame si colpilul ala calare pe el... Lucas are nevoie de liniste ca sa suga, ca el se uita in ochii mei sau ma ia de mana si vazand toata agitatia din jur nu a vrut sa suga decat foarte putin, desi a continuat sa bazaie de foame... drept pt care eu ii tot ofeream sanul din cand in cand... la care prietena mea zice: 'de cate ori mananca acest copil?' Cum sa-i spun eu ca nu a mancat fiindca mi l-au deranjat ei? Lumea uita repede cum e sa ai un sugar...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Ank,am inteles acum.....mie imi recomandase dr.sa incep cu nr2 dar nu eram prea sigura ca fac bine,de aceea am si intrebat.Mersi frumos pt.rasp.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata am venit de las prima tura de plimbare,am cumparat vaccinul si am dat 2 milla help net ca la alta farmacie ne cerea 2,7 mil.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Gata am venit de las prima tura de plimbare,am cumparat vaccinul si am dat 2 milla help net ca la alta farmacie ne cerea 2,7 mil.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete



ce vaccin ai luat pana la urma?
si noi l-am facut prima oara pe cel de la stat si ma bate gandul sa-l cumpar de data asta.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput