Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

irina, suntem mari deja!!!
mai avem un filmulet: sa va uitati cu sonor:

http://family.webshots.com/video/3016978510103148379yfneoQ



Ce scumpica e!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha multumim!!!
incep sa arhivez din poze/filmulete ca pe cele din sarcina le-am pierdut apropae pe toate...


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata ma pun si eu in pat!!!
somnic usor!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Noapte buna si somnic pufos si de la noi! Pupici!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

bb,deci nu se poate ce draguta e!!!De-abea astept sa rada si Ana cu zgomot, ca ea deocamdata doar zimbeste cu gura pana la urechi,mai scapa ea cite un chiot dar rar;si ea se intoarce pe burta si cand oboseste incepe sa miorlaie,ma duc la ea o intorc si dupa 2 min iar e pe burta

Ank83 ma bucur nespus ca Raul e ok ,acum pt. linistea voastra mai faceti si eco
Ellis ,emotionanta poveste ta,admir ca ati avut tarie sa depasiti cu optimism toate incercarile esuate
Transmit "La multi ani"tuturor micutilor care is au data de nastere in 4 respectiv in 5,fie ca implinesc 4 luni sau 3!!
fetelor , cati cm. ar trebui sa aiba talpa piciorului la 3-4 luni;talpa Anei are cam 8 cm si mi se pare putin cam mare,sper ca seamana cu tata care e inalt si nu va fi mica si cu picior mare
Folositi careva apat de inabusit legume?daca da,de care,dar robot de bucatarie?
Am vazut de la Avent ceva mini blender.care aparat credeti ca e mai util in toata tarasenia asta a diversificarii?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Desi scriu mai rar va citesc in fiecare zi,o tura de dimineata si o tura la ore din astea ,din pacate acum apuc doar sa mai scriu din cand in cand,cand casa doarme desi la fiecare in parte as avea sa-i spun cate ceva dar problemele de dimineata sunt de mult rezolvate la ora la care apuc sa va citesc din nou.

vad ca nu mai e nimeni
toata lumea s-a culcat?chiar si eu ar trebui
pa pa

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

Buna dimineata mamici...,am reusit sa mai deschid si eu un pic calculatorul...,ca am un program tae ocupat,cum toatestim..
Am observat ca aseara ati facut chef pe aici...,vin..etc ,bravo ,imi place!!
Noi toto astept-am pe pediatra sa vin asa ne faca vaccinul de 4 luni...si ma enerveaza ca nu mai apre,tot timpul intervine cateva ceva...,asa ca cred ca maine merg direct la clinica...,dar platisem in plus o vizita la domiciliu..,asa ca imi ramane datoare
Despre noi,va putem spune ca ne-au iesit doi dintisori jos...,nu imi venea sa cred prima data...,adica nu am asteptam atat de repede...,asa ma bucur ...,nici nu sa chinuit saraca prea tare,atata doar ca-i curg bulutze..,la greu..!!Trebuie sa-i cupar acel gel ptr gingii..,nu bstiu cum se numeste!!
Am sa va pun niste poze pe mail,in caz de va este dor de grasuna mea!! Acum merg pe mail sa va vad si eu ca de nult nu v-am mai vazut,pupici si multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Fetele ajutor please.Poate lua copilul meu nascut in UAE alocatia de la statul roman si eu indemnizatia pt nou nascut?Daca da ce acte trebuie trimise in tara?Oricum de aici nu luam nimic.Multumesc frumos.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by loub_erika

Buna dimineata mamici...,am reusit sa mai deschid si eu un pic calculatorul...,ca am un program tae ocupat,cum toatestim..
Am observat ca aseara ati facut chef pe aici...,vin..etc ,bravo ,imi place!!
Noi toto astept-am pe pediatra sa vin asa ne faca vaccinul de 4 luni...si ma enerveaza ca nu mai apre,tot timpul intervine cateva ceva...,asa ca cred ca maine merg direct la clinica...,dar platisem in plus o vizita la domiciliu..,asa ca imi ramane datoare
Despre noi,va putem spune ca ne-au iesit doi dintisori jos...,nu imi venea sa cred prima data...,adica nu am asteptam atat de repede...,asa ma bucur ...,nici nu sa chinuit saraca prea tare,atata doar ca-i curg bulutze..,la greu..!!Trebuie sa-i cupar acel gel ptr gingii..,nu bstiu cum se numeste!!
Am sa va pun niste poze pe mail,in caz de va este dor de grasuna mea!! Acum merg pe mail sa va vad si eu ca de nult nu v-am mai vazut,pupici si multa sanatate!!

Angelina
23 Octombrie
4.180kg si 51 cm
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif



Felicitari pentru iepurasa
Calgel se numeste gelul pe care il foloseam la Bogdan dar acum au mai aparut si altele. Poti intreba la farmacie.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Ank83

eu am mai citit pe ici pe colo cum ca fructele se dau dimineata la a doua masa ...Ca vitaminele ar agita copii ... si daca le papa seara ar avea un somn cam agitat.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Asa e. Fructele se dau fie la masa de la ora 10.00 fie la ora 16.00.
Nu i le da inainte de culcarea de noapte ca il apuca gazele si iti face concert noaptea.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput