Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am zis ca ii caut niste papuci care se leaga cu snurul pana la genunchi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

gata am papat eu,ca bebeii mei inca nu s-au trezit,saracutii dupa cat au plans acum dorm ne-ntorsi.azi dr mi-a zis ca trebuie sa incep diversificarea la 5 luni(eu am tacut malc,ca am inceput-o deja)si sa incep cu cereale,si mi-a dat o schema care e cam asa:5 luni cereale dimineata,dar nu in biberon,ci cantitatea care o bea de laptic de obicei facuta cu cereale in castron,puse mai mult pana se face o pasta(cam cum e grisul cu lapte).apoi dupa 2 saptamani direct piure de legume si cu carne de pui fara piele(cartof,morcov,fasole pastai,dovlecel si cam atat deocamdata plus o pulpita de pui nu piept)fierte di pasate.asta sa fie masa de pranz.si apoi la 6 luni masa de fructe,adica piureul de fructe ca masa de seara,dar nu inainte de culcare,ultima masa sa fie biberon.si cica suc de morcov mai rarut ca nu e prea bun ptr ficat.si cand nu face kk sa le dau suc de portocala nu la borcanel ci proaspat stors acasa.cam asta mi-a zis cu inceputul diversificarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu am mai citit pe ici pe colo cum ca fructele se dau dimineata la a doua masa ...Ca vitaminele ar agita copii ... si daca le papa seara ar avea un somn cam agitat.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va pun un filmulet, cam "prost" realizat, ca a fost facut pe ascuns, fara sa ma vada iasmi. sa vedeti ce face ea inainte de baita!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

va pun un filmulet, cam "prost" realizat, ca a fost facut pe ascuns, fara sa ma vada iasmi. sa vedeti ce face ea inainte de baita!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007



oooo paparazzi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by bb_yasmi

va pun un filmulet, cam "prost" realizat, ca a fost facut pe ascuns, fara sa ma vada iasmi. sa vedeti ce face ea inainte de baita!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007



oooo paparazzi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



ank tu l-ai vazut deja....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

bine atunci ... tac chitic

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

doamne LAVI ce scumpica e,si fortoasa draga de ea!
ANK pai nici eu nu le dau seara fructe,eu le dau in jur de ora 11 ziua,si legumele la fel,ca le dau o zi fructe,una legume.inca nu am inceput si cu una si cu alta in aceeasi zi,si oricum ei mananca un borcanel si apoi baga 210 de lapte normal parca nici nu ar fi mancar inainte ceva mai solid.(un borcanel amandoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu v-am lasat..... noapte buna.... merg sa dorm ca bubulito se trezeste la 7.30 cu un chef de joaca si rasete si trebuie sa fac fata ...pupici

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu am inceput asa o masa lapte ,una fructe +lapte ca nu il tine satul oricat i-as da... una legume(cateva linguri ca se stramba) si lapte iar... dupa cereale... si inainte de nani lapte

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput