Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Ank83

eu chiar nu stiam de laptele praf ... ca formulele 2 si 3 nu sunt asa de bune... Sotul meu insista sa il bagam mai incolo pe lapte de vaca... cica lui nu ii plac prafurile... deci trebuie sa recunosc ca avea dreptate.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



da, se recomanda dupa un an trecerea. NU inainte!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by adinag

quote:
Originally posted by bb_yasmi

adina in cartile mele scrie ca trebuiesc fierte cel putin o ora-o ora jumate...

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





BB, cred ca-s cam invechite! Parerile din cartile alea, nici pentru noi adultii nu e recomandat sa le fierbem atata (doar fasole si altele de genul asta). In privinta asta stiu sigur ca nu se fierb asa mult!


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



adina, una din ele e ultima carte a lu capraru, e din 2005 si alta nu mai stiu exact de cine scrisa dar tot noua!!
nu stiu probabil scrie ca trebuie sa le fierbi mult ca sa fie fierte bine lehgumele, sa le poti pisa.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

de ex . legumele din borcanasele pt bebe nu sunt fierte sunt incalzite la 60 de grade sa nu se piarda vitaminele si proprietaile

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, asa cum spune si Ank, de aia se fac de preferat in aburi, temperatura e mai joasa si bun pentru vitamine, ca altfeli, prin fiertul asta lung distrugi tot ce-i mai bun. Cartea lui Capraru o fi o editie nou, dar gandeste-te cat de vechi sunt cartile lui, editiile sunt numai putin prelucrate. Si in general Capraru are niste pareri cam metusalemice, in mai multe privinte! Eu nu m-as lua dupa cartea lui, chit ca e cea mai raspandita in Romania.

Si crede-ma pe cuvant ca legumele se paseaza fff usor si daca-s fierte scurt la aburi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

vrea cineva vin????? ... sotul e la lucru... si eu sunt singura...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank mi-ai facut pofta si mi-am pus si eu un paharel de garone!! si sotzul meu e la lucrui !!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yuhhuuuuuu

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ank..ohoh..al meu e campion la frecat picioruse...si face si restu ce ai zis tu acolo..deci e ok flacaul meu..

eu ma tot strezes fetelor ca stiti ca a,m avut varicela in sarcina si na..mi-a ramas acolo..dc ceva nu e bine..
amy, si al meu are ora fixa..la 5 dimineata..
irina si bebe meu dupa vaccinul d eieri azi a fost cam matatit..a tot motait..de papat..mai putin..

febra nu a facut nicic la 2 luni, nici acum



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

cu frecatul picioruselor nici eu nu ma plnag .. de la un timp... ma tot intorc sa ii adun papuceii de pe jos cand mergem cu caruciorul, ca ii scoate mereu

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

cu frecatul picioruselor nici eu nu ma plnag .. de la un timp... ma tot intorc sa ii adun papuceii de pe jos cand mergem cu caruciorul, ca ii scoate mereu

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



stim si noi cum e....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput