Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pe unde sunteti fetelor - ati plecat toate in weekend?

Ca mi-am amintit - Andries, petrecere frumoasa la botez!!

Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

la multi ani alice si toooot ce-ti doresti sa se implineasca! pupici, un buchet de flori si o imbratisare!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

La multi ani Corina..si...Corina !!! Sa aveti o viata asa cum v-o doriti!

Va las niste poze de la inot..si mai vin daca am timp ..daca nu weeekend placut!

http://good-times.webshots.com/photo/2264418970100032467dbIBQJ?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vin si io cu pizili, dar revin la dimineata k mandra a cazut la datorie si le horcaie deja
O seara faina tuturor.
SARBATORITELE, bagati poze.




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

La Multi Ani Alice si Corina! Sa fiti iubite si
fericite!

Ieri am stat acasa cu copilu din dotare ca a facut conjunctivita (zisa si 'pink eye' aici). Am fost la doctor si se pare ca este o complicatie a racelii de zilele trecute.. astazi s-a trezit cu niste ochi umflati de abia vedea.. si doctorita mi-a dat antibiotic si cica sa o sterg cu o solutie de apa sarata pe ochi.. io si taica-su am facut o fata... cum pisici sa sterg copilu cu apa cu sare pe ochi?! Voi ati mai auzit de asa ceva?



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca , pt conjunctivita se recomanda solutie de ser fiziologic (0.9% NaCl, adica sare)...cred ca la asta s-a referit...Deci fa si tu in casa solutie sterila de 1% sare..si foloseste-o..daca nu cumva exista sa cumperi ..Pune ceva pe perna care doarme, ceva ce poti apoi arunca..Sanatate..of,,ca tare neplacuta este!
Vazut Giulia..nu pot sa spun decit...frumos copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxana am uitat ca ma intrebai de filme..Away from her..After wedding si The constant gardener...toate ff bune!
Astept poze de la serbari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

daria, giulik e super frumoasa, dar pare inca obosita putin dupa boala. asa draga mi-e cum sta ea serioasa. pupic

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

pentru toate femeile, mici si mari !

Kim, vazut pozele, mi a placut tare mult totul cum arata, Luca e un sportiv adevarat acum ! Cum e apa , mai calda, mai rece ? Si eu astept sa vedem daca Giulia va vrea sa mearga ...
Anca , sanatate muuulta Biei, sa treaca si conjunctivita !
Andreeap, ai dreptate, ink era abatuta de la tuse si nemancat, apoi s a suparat pe mine ca am imbracat o asa cum era ... dar i am promis ca la urmatoarea serbare o imbrac in printesa ... no comment, de fiecare data ni se spune sa imbracam copilul simplu si doar noi aratam asa :( Chiar eram si eu suparata pe chestia asta, vedeam cum se uita la celelalte fete si era suparici. I a trecut abia dupa ce am plecat. Voi cand mai puneti pozici ??? Nu l am admirat demult pe Pupi
Andries, tinem pumnii sa iasa totul bine, sa fie baietii cuminti si sa aduci muuulte pozici !
Papadie, sanatati la voi ! Pupam printesele !

Sanatate tuturor ! Un we frumos sa aveti !

Edit, k musai sa scriu si eu ce ma doare: am fost la doc, m a invitat la operatie in Debrecen ... la ochiul drept am un inceput de cataracta . M as duce maine, cred k va dati seama ce ma opreste momentan. Am asa o stare de kko




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

De 8 martie va pup si va doresc sa va bucurati de copilasi, pentru ca mai mult decat va iubesc ei sigur nu va iubeste nimeni pe pamantul asta...

Sanatate Anca, Mielului si celor care mai au nevoie...ca lapsus-ul e lapsus.... cumintire fructuoasa lui Patrick

Noi, nu stiu ce facem, dar ceva facem, aici ploua cu galeata, demn de cod portocaliu nu galben, stam cu nasurile turtite de geamuri ca planurile noastre de picnic s-au naruit, Andreea e cu nervi saracuta, e agitata, nu stiu de la ce, dar ca sa nu merg prea departe incriminez dintii, Dani e plictisit, vrea afara la joaca in parc, de vreo ora au plecat toti musafirii, avuram casa plina ochi si acum nu mai suntem decat noi, parca m-am decomprimat asa, nu stiu cum sa va zic ca ma simt.... am spalat podelele, am strans mesele, spalat vasele, aspirat, aranjat, adormit Andreea....si sper la mai bine.

Avem o "problema"....anume ca nu ne putem lua masina noua fara s-o vindem pe asta ce-o avem, ca nu ne-a facut mama nababi. Si asta de-o avem n-o putem vinde ca se supara Danut. La el functioneaza totul dupa oldies but goodies, adica nu pot arunca nimic la gunoi oricat de jerpelit este, indiferent ca e o masinuta-n doua roti, o paturica uzata, sau iata, chiar masina familiei, nuuuuuuuuuu, sa luam una noua daca vrem dar sa nu vindem masina ca lui asta-i place si da-i si plange pe bune sa nu o vindem.....hmmm, pe furis nu o putem "marita"....ca am mai facut o miscare neinspirata si am aruncat o masinuta de-a trebuit apoi sa colind prin oras sa gasesc una identica numai sa-l vad zambind iar. Felicitari celor ce si-au luat masini noi by the way
Si culmea e ca are o memorie a lucrurilor, te miri cand isi aduce aminte sa intrebe de un anumit lucru si merge si cauta si cauta in toate lazile de jucarii pana da de el.
Vrea un boboc de gasca sau un pui de gaina mai nou....vedem ce luam si daca. Ca daca ajunge pe mana Deei, le-or merge fulgii, ii sugruma de afectiune, ei ii plac toate animalele, si nu se sfieste sa le ia in brate oricat de mari, mici, blanoase sau zgomotoase sunt.
Ce sa mai zic...am si eu niste planuri, nu stiu daca pot sa le pun pe roti....deocamdata sunt pe stand by
hai ca va urez inc-o data La multi ani mamicutelor, o zi cum va doriti sa aveti

Mergi la inceput