Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


CORIANAI

ALICE

Sa aveti parte de tot binele din lume, alaturi de familie si cei dragi !
Si poate nu intrati sa dati acilea o felioak de tort




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI ALICE,CUSCRELA MEA DE LA CAPITALA:))SA FI SANATOASA FERICITA SI IUBITA!!!!Si sa treci la semnat condica si la pus poze si filmulete cu Gizmo ca ne este door de voi!!!
LA MULTI ANI CORINAI!!!!!MULTA SANATATE SI FERICIRE!!!!Bafta multa pentru mamicile si piticii care au serbare azi.....a mea imi canta aseara la chitara.de ziua ta mamico...da' imi spunea sa nu ma uit la ea...poate o filmez si io cantand...
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
la multi ani fericiti Alice si Cori!!! sa va mearga toate din plin si sa aveti o viata plina de bucurii!!!
deci ce bem????? ca Papa s-a fofilat, n-a dat nimic , nici Andreea....
Oliv nu am fost ieri, nu am vorbit cu fetele. sa vedem saptamana aviatoare. hai ca ma uit la preturi de bilete
Adema, saru mana de intrebare.... tot cu fitze, mai ales la pranz. suntem in plina perioada de "cumintire"
tre sa fug la treaba, mii de scuze ca nu mai detaliez.
sa ma cheme careva cand se da de baut si mancat
pup tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Deci iar da cineva de baut??
LA MULTI ANI pentru Corina si Alice - sa fiti fericite!!!!

De dimineata am facut piine cu seminte de floarea soarelui - a iesit tare buna (de data asta am pus putin mai multa drojdie si am amestecat apa cu lapte si am pus mai putin faina - a crescut mai mult si e si mai pufoasa) - dar data viitoare o sa prajesc putin semintele la cuptor ca acum le-am pus crude.

Kim - la logoped mergem o data pe saptamina - deocamdata mi-a spus ca e ok asa. Voi de cite ori mergeati? Cu Jaristea - pai probabil au vrut sa faca si o regie din aia ieftina...
Cristalinule - asteptam impresii de la serbare!

Si noi am avut ieri lectie deschisa la gradi - nu mai stiu daca v-am spus - eu nu am putut ajunge, dar am trimis-o pe mama - mi-a spus ca Stefan s-a comportat foarte bine - s-a bucurat cind a vazut-o, dar a stat impreuna cu copiii, a facut tot ce i-a cerut Miss, asa ca mama a venit tare mindra dupa ce l-a vazut pe nepotu-sau!

Azi incepe weekendul - iuhuhu!!!!


Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Cu intarziere, LA MULTI ANI PAPA! Sa fii sanatoasa si tu si fetitele!

LA MULTI ANI ALICE! LA MULTI ANI CORINA! Fericire si impliniri pe toate planurile va doresc!


Noi avem astazi serbare, dupa care mergem doar noi doi la cofetarie. Sunt mandra de dau pe afara, ma scoate Matei in oras

Va doresc si voua un cald si din suflet LA MULTI ANI, dragi doamne speciale, sa fiti iubite si rasfatate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Bey, da scrieti intr-un ritm ametitor, si baba de mine nu mai poa sa tina pasul cu voi ! Multam mult pentru urarile de ziua mea, azi e o zi minunata in Bucuresti, haha, e si baba mea, si ma mir ca s-a indreptat vremea, ca de fiece data pe 7 martie era innorat !
Noi sintem bine sanatosi, cu gizmoul din dotare cu fitze la maxim, sotzul meu are mult de treaba zilele astea, asa ca nici de 7 si nici de 8 martie nu va fi acasa, so lasam aniversarea si beutele pe alta data !
Pentru voi insa avem de toate, tort, beuturici, name it si vineeee !! [
LA MULTI ANI pentru Oana-Papadie si pentru Cori , sanatate multa si sa fiti fericite alaturi de toti cei dragi voua !
Sper sa reusesc sa mai pun ceva poze si sa si citesc enshpeele pagini pe care le-ati terminat de cind nu am mai semnat pacilea !
O zi minunata va doresc tuturor ! Va pup cu drag pe toate !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!..:)

La multi ani Alice!
Multe bucurii si impliniri alaturi de toti cei dragi iti doresc!

Io vreau o portie mare de inghetata!...Si una de tort ca nu se pune!...:))))

La multi ani Corinai!

Olivia, marti plec si mi-e dor de pe acum de fete! Ma flescaiesc de tot cand ma gandesc...:)

Circ, super tare serbarea, scurta si frumoasa, astia mici sunt deliciosi, n-au frate stare deloc...
Maria s-a frichinit cat a spus poezia si nu s-a inteles mai nimic...Iar cand au dansat la sfarsit radeam cu lacrimi...Supersimpatiti sunt!
Acum sa vad cum pun filmuletul.
Doamna se minuna "nu are stare deloc, daca ii zici sa stea pe scaun si o ameninti se muta cu tot cu scaun unde vrea ea sa ajunga!"...:)))
O sa ne zapaceasca...
I-am vazut si pe printisorii ei, unul brunet cu care a vrut sa danseze cand dansau cei de la grupa mare si care s-a speriat si a fugit plangand la tati al lui si unul blond, mai infipt asa, cu care a dansat si cu care s-a dat cap in cap , ca nu stiau cine pe sub mana cui trebuie sa treaca...sa-si rupa mainile nu alta...
Iar al treilea, Iosif, care e cu doi ani mai mare ca ea, a facut-o sa jeleasca in drum spre casa ca nu a vrut sa o ia de manuta...asa ca ne-am oprit de urgenta la magazinul cu jucarii...Vai de noi!

O zi frumoasa sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Alice si Corina,, La Multi Ani! Sa fiti sanatoase, sa fiti iubite, sa va bucurati de tot ceea ce aveti si de cei dragi!

Roxi, sa stii ca si pe Codrut l-au cam apucat obrazniciile si am infiintat un calendar pt. el. La sfarsitul fiecarei zile analizam in plen cum s-a purtat. A fost cuminte- primeste acolo desenata o fata vesela, nu prea cuminte-fata serioasa si in cel mai nefericit caz fata trista. In we analizam saptamana si daca are mai multe fete vesele primeste o recompensa gen loc de joaca sau "coco" sau ...ceva de genul.Vad ca deocamdata functioneaza!

La noi ieri s-a deschis un festival.Tine pana pe 13 si in fiecare seara sunt spectacole in centru, artificii, muzica...cam in genul celor organizate in anul precedent la Sibiu. Anul asta- poate stiti- e Stavanger capitala europeana a culturii.A fost frumos si din fericire nu a plouat! Asa ca daca tine vremea buna, avem seara de seara program!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Andreea, Alice si Coriana La multi ani si numai bucurii alaturi de cei dragi! Va invit sa facem diseara o petrecere comuna


Leelook, bb Tudor seamana cu tine :-)))))))))))
_

La noi...eu am un monstru in ceafa spersa nu fie furuncul sau alta dihanie din asta (de fapt am o galma dureroasa) si otita. Si Mielu mai are o urma de otita si multa tuse da' a vrut la gradi sa-si vada printu'. Eu nu am vrut s-o duc dar educatoarea cica daca e vioaie si n-are febra de ce sa n-o duc. Doar ca tuseste si-o mai doare un pik urekea?! :O Evident ca toata gradinita e-n muci si tuse.



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

papa, sanatate muuulta la voi acolo! Sa va faceti bine toti!

ema, ce faceti? Cum mai e Ric?

mitzura, pako...voi????

Mergi la inceput