Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Papadie si multa sanatate tuturor!

Am un pic de timp, dorm amandoi si in loc sa strang dupa ei stau si ma relaxez .
Ioana, Stefi a fost la inot, la singura piscina din Iasi acum 2 sambate. I-a placut tare mult, dar acolo a racit pentru ca e prea mare diferenta de temperatura intre interior si exterior asa ca o mai las pana prin mai.
Daria, multa sanatate Guliei, sa va faceti bine repede, repede.
Cristalina, cat lipsesti sa-l pui pe John sa ne povesteasca peripetiile fetelor, iar tu sa te odihnesti.
Andries, sa iasa bine botezul, Mircea sa fie cuminte si asteptam poze (inclusiv cu mingea care canta, ca Matei s-a cam plictisit de jucariile lui).

Ieri Matei a implinit 6 luni, asa ca va invit la o felie de tort si sper sa ma mobilizez sa va mai pun cateva poze.

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, e o serbare secreta si la noi, e vineri de la 11, nu stiu absolut nimik ... desi am incercat din rasputeri sa aflu :-)
Carmen, eu pe vineri seara duc un tort la un sarbatorit de 3 ani, voi face "krem a la krem" in forma rotunda.

Maine e ziua lui taca`mio, implineste 68 de ani (tanar, voinic, ink il cauta femeile, k el arata de vreo 55 de ani :-)
Sunt in criza k n am cumparat nimik si diseara gonim dupa ceva "cadou".

Amironeanu, sa ti traiasca feciorul !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

AndreeaM unde a fost Stefi la piscina?...io tocmai d'aia nici n-o dau pan la sase ani la inot,am zis!....vai ce frumos este Mateisa-ti traiasca cavaleru'...foarte delicios tort,vorba mandrei!
Carmencita nu mai cauta,mai bine baga o rugaminte la Adriana de pe forumul iesencelor,ca face niste torturi opere de arta,nebunie!!
Daria sa stii ca Giulik este talentata la desenat,a mea nu prea le are...mai ales acu' ca a descoperit ca este mai usor sa desenezi cu mouse-ul
Roxi multzam...da acu vine urmatoarea intrebare de unde-i cumperi gata facuti?am vreo sansa sa gasesc si io pe aici???
Auziti,poate nu veniti cu filmuletze si poze de la serbarile astea secrete ca ati incurcat-o...io as fi tare emotionata...sa va luati batiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pai, aia`i ca adi nu mai are blog da` am gasit catind pin deserturile nataliei nijte retete, mama, mama;))
dario, krem du krem:D vreau sa fac si io`n we nu jtiam ca`l poci construi la rotund, merci de idee
andrae, vazut matei, sa-ti tariasca, auzi, da` ce fel de tort e ala? cum se numeste ca sa gugalesc ca arata f bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amironeanu, sa pui poze, multe ! Tare frumos mai e Matei !!!
Torul e diplomat, asa i ?
Daca e asta, Carmen, diplomatul e super usor de construit si f bun la gust si l poti face dupa gust.
Kremu` l am tot refacut, glazura aia e dementiala :-) Sa o faci cu milka sau alta cioco buna.

Si iar vb lb straine cu mucenicii vostri, noi traim la draqu`, aici nu e nimik :(



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele!
Sper ca nu m-ati dat disparuta, sunt absolut ok, dar ieri si azi pina la prinz am participat la conferinta noastra de management...si desi ma asteptam sa fie o plictiseala maxima, ziua de ieri a fost chiar interesanta si atractiva... E drept ca am tot ajuns tirziu acasa, asa ca Stefan m-a pedepsit cu citeva crize de personalitate, dar una peste alta suntem ok!
Vreau sa-i urez si eu LA MULTI ANI lui Papa - multa fericire si numai bucurii de la zgitiile mici!
Ema - nu te supara pe Andries - cred ca ea a fost bine-intentionata vroia doar sa te scoata din indispozitie...Stii (si daca inca nu stii, te asigur si eu inca o data!) ca suntem alaturi de tine si te ascultam si incercam sa te sprijinim si imbarbatam cum putem mai bine, tocmai pentru ca tinem la tine! Sfatul meu, daca imi permiti, este sa nu te mai intrebi de ce tocmai tie ti-a fost dat asta...nu o sa afli niciodata un raspuns si in plus ai sa innebunesti gindindu-te la asta - gindeste-te doar la copii tai frumosi si la toate cite le-ai facut bune si frumoase in viata si pentru care merita la lupti si sa traiesti in continuare! Scuze ca m-am intins aici... si multa sanatate lui Ricu de asemenea!
Kim - apropos de reportajuld e pe travel cu Bucurestiul...am inteles ca au fost niste comentarii in ziare, mai ales ca respectivul reportaj a fost oarecum comandat si sponosrizat de guvernul nostru (sau de ministerul turismului). La intrebarile venite din Rom de ce reportajul a iesit atit de tendentios - rapunsul realizatorilor a fost ca noi nu prea le-am acordat sprijin, am incercam sa-i manipulam si sa "regizam" anumite momente asa ca ei s-au razbunat... Ce sa mai spui? Mai ales ca am inteles ca l-au dus la Locanta Jaristea care chiare ste un restaurant misto, traditional romanesc...dar in fine...

Gata, ca m-am intins mult - mult sanatate la toti puisorii bolnaviori!

Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, ma bucur ca esti bine !
Ioana, nush cat e de talentata, cert e ca o apuca din senin activitatile, probabil este o fire mai mult artistica, decat sportiva ...

Chiar ma gandeam cum decurge seara la noi: ajung home, pregatim cina, apoi ea propune una-alta, sa desenam, sa jucam carti, ma pune sa ma uit pe minimax in timp ce ea se imbraca/dezbraca de toalele de printesa, o mai apuca si statul pe pc, sau scoate reviste, carti si discutam, dansam, imi mai "canta" la instrumente, sau ne facem freze, sau stam intinse pe pat, cu capetele atarnand in jos si discutam. Si asa repede trece seara ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sa va spun cum a fost la gradi ca vad ca ma intrebati..Ieri am rugat educatoarele asa cum v-am spus sa nu-l lase sa se ridice de la masa (primul soc pt ele)...apoi mi-au spus ca el de fapt nu maninca pt ca este prea ocupat cu vorbitul cu prietenul lui (asa ca ieri i-au separat)..in plus la plecare i-am spus ca daca nu maninca o sa ramian pitic..Trebuia sa fi vazut reactia/fizionomia educatoarei...cred ca am socat-o , nu a gustat gluma...Eu sint satula de bullshitul american si de modul cum considera ca trebuie ei,,copii sa decida ce este bine si ce este rau de la virsta de 3 ani..Rezultatul ? Ieri a mincat tot..si era si f mindru de el! A fost atit de impresionat de posibilitatea de a ramine pitic..ca a decis sa pape!

Ioana nu te mai juca de-a tentativele..da?Daca Maria este sensibila amina..Azi avem lectia nr 2..
Daria , tatalui tau si viata lunga! Sanatate hai ca acum va puneti pe picioare!
Gabi tu ai fost la Jiristea? Ce-am vazut de acolo...era de un kitsch ..Dar nu stiu daca a fost doar pt ca filmau..sau asa este mereu..Astept cu interes raspunsul tau
Roxana, chiar ma gindeam...ce bine ca nu sinteti bolnavi..si iaca tusiti acum! Unde mergeti la inot? Mergeti cu Mariuca? Sa-mi spui cit costa,te rog! Io iar am afcut cozonac..iar nu a iesit..ma declar invinsa si abandonez reteta..
Andrea yummy torul...La multi ani!! Ce-ai facut cu jobul?
Roberta cum esti? Alice la raport...De Carolina ce mai stiti..Pako..Adela...

Apropo..moldovence dragute..cine imi da si mie retata de mucenici moldovenesti (din aia copti si cu miere si nuca). Eu cu lichid nu am mincat niciodata, nu-mi plac si acasa mama imi facea din astia..Care ma ajuta si me mine?
ma duc la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat..care stiti cum ee poate face un cont pay pal in Ro? Cum se intra in posesia banilor in Ro? Cam arde ..am nevoie sa trimit tatalui meu niste bani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Carmen, primit PM-ul..

Olivia, eu chiar m-am uitat dar nu m-am prins cum sa creezi contul Paypal din Ro, poate cineva de la Umanitare care au facut asa ceva pot sa te ajute.. si felicitari cu inotul.. noi mai asteptam pana cand intru in vacanta.. apoi ne vom orienta la ceva scurt pana plecam in Ro..

Ema, la fiecare e sacul mai mult sau mai putin plin, si cateodata e atat de greu sa-l caram... multa putere iti doresc, in primul rand psihica!

Daria, eu te admir ca iti dedici timpul liber in totalitate Giuliei ... eu recunosc ca de multe ori nu am rabdare, o reped sa ma lase in pace ca vreau sa mananc, sau sa ma uit pe net etc... e greu cand nu ai pe cineva cu care sa faci cu randul.. La Multi Ani lui tati al tau!

Bianca scancea aseara "vreau sa dorm cu ma-ta, sa vina ma-ta" , asta dupa ce taica-su ii spune "ma-ta nu poate sa stea cu tine acum.." ce-am mai ras cand am auzit-o..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput