Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca bestiala faza cu ma-ta!Tu cind ti-am trimis banii aia prin pay pal...cum ai intrat in posesia lor..ai fost la banca...sau cum...eu stiu doar sa trimit:)

..si apropo de faza cu ma-ta..Ieri Luca facea baie si a venit vorba de cuc..si ca tati are cuc si el are cuc...What about mami? What mami has at the fundu?..apoi a realizat ca nu este vorba de fund...si mi-a aratat unde ...I-am spus ca mami are pasarica...si el uimit se uita la tati..Daddy why mami has a bird there?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

tare de tot Luca.. cu pasarica..

Olivia, mi-am setat contul de paypal sa pot sa fac transfer in contul de la banca... oricum banii din paypal nu poti sa-i iei cash... trebuie transferati intr-un cont bancar sau credit card.



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca merci..deci nu poti lua cash..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Oliv ahahahaaha ce tare e Luca dar mai ales cu mancatul!! bravo....sper sa o tina tot asa! si ptr tine unul special ca ai stiut cum sa il iei ce ma oftic de reteta aia de cozonac... ia incearca alta! ti-o scriu de acasa pe cea de la masina mea.... sa vedem care e buba. (cu toate ca inca iau in consideratie luatul biletelelor pan la tine sa vad ce nu iese ). da, mergem cu Mariuca, sa vb acum cu ele sa vad cand au ora.
Andreea m la multe lunisoare fericite inainte! frumos de tot tortul, precis a fost si tare gustos.
cont pay pal ptr romania: se poate face doar one way, adica doar sa trimiti bani, nu sa si primesti. bineinteles tot in cauza fraudelor anterioare. poate s-o rezolva si asta.
Ioana si Daria, mucenici sunt in metro & co. cel putin eu de acolo iau ca imi e mai la indemana. chiar sa iau dupa-amiaza, sa nu uit!
ma duc sa imi fac listuta
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la noi ie cuc/putzica pentru a nu bulversa copiii;)) misto fazele cu luca si bianca
olivia, moldo draguta is da` cu mucenicii nu te pot ajuta cu atit mai mult cu cit am o super patiserie la doi pasi;)) incerc sa-mi descos colegele si revin
edit, ilinca vb cam asa; tatal mea, mama meu, papusa mei n-ar nimeri-o never cum trebe:D aaa, si vea un "cintar" (pian) sa cinte la el
alice, gata tortu`???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Vivia ce dura ai fost cu Uka....,poate cheama educatoarele protectia copilului..io fac mucenici cu aceiasi reteta de la cozonac..in prima zi sunt deliciosi,a doua zi buni,a treia zi is beton.
Din categoria "filozof ma fac":))...mandra are tot timpul o broscutza in burtica careia ii da sa manance si sa bea apa...dupa ce a hranit-o ma intreaba.."auzi, cand eram in burtica ta,stateam de vorba cu broscuta ta?""...io "desiguuur,toata ziua vorbeai cu ea!"....."si cum imparteam mancarea ...in doua??":))
pupicei revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si pt Andreea_s care nu mai da niciun semn de viata ...
Buna dimineata tuturor ! E friggg ...
Raportam k mai tusim oleak, dar maine mergem la gradi pt serbare. Maine imi iau si io zi de conced, in care ne vom destrabala amandoo cu de toate, apoi seara mergem la kef :-)
Stiti k ma simt obosita ? :-)
Kim, ma bucur foarte tare ca Luca a papat tot, ba mai mult, a fost si foarte incantat ! Si io as fi vrut sa vad fetzele educatoarelor :-) Mi au placut si clarificarile cu pasarile :-)))
AncaMaria, asta e ritmul meu de 3 ani juma, daca nu ar fi asa, nu as sti ce sa fac :-) Dar sa stii k gasesc timp si pt mine, nu ma plang deloc :-)






Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele!
Tocmai m-am intors de la ecografie - bb Tudorica este bine, grasunel (are apx. 1500 g) si ceva mai dezvoltat decit virsta sarcinii. Problema este ca eu sunt tare obosita - o simt si eu si mi-a spus si dr - evident ca mi-a recomandat sa o las mai moale...de parca pot! La birou sunt o mie de lucruri de rezolvat, acasa Stefan trage de mine, lucrarile la casa ma consuma si alea...
Bine insa ca bb e ok si sper sa fie asa pina la capat!

Kim - asa este, decorul restaurantului este cam kitsch - in sensul ca au incercat un decor interbelic, dar asta nu inseamna ca le-a reusit neaparat - multe restaurante traditionale romanesti sunt asa - decoratorii exagereaza mereu cu decorul...dar ideea este ca la aceste restaurante te duci pentru mincare (care este foarte buna!) si pentru atmosfera generala. Normal ca la aceasta atmosfera contribuie si decorul general, dar la asta se adauga muzica, servirea etc - si sincer Locanta Jaristea nu e chiar asa de rea la ultimele capitole (desi trebuie sa recunosc ca e cam scumpa...)
Un mare bravo pentru Luca si progresele cu masa de la gradi!!
La Multi Ani pentru Andreea_s - poate arunca un ochi pe aici sa ne mai spuna de ea si Matei!!!!!

Mei, eu abia astept sa vina duminca sa pap mucenici - soacra-mea face din aia moldovenesti (stiu ca foloseste reteta normala de cozonac, iar cozonacul ei e cel mai bun pe care l-am mincat in viata mea!), dar mie imi plac mai mult aia cu zeama si am de gind sa-i fac simbata...


Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, ma bucur ca bb e bine, doar tu sa mai rezisti si sa fii atenta cu oboselile !

Rox, eu cand am mers acu` 2 ani in Metro in CT, am cumparat juma` din lipiile ce erau, pt k aici nu se aduc, asa k am avut congelatorul plin o buna perioada, mie mi plac la nebunie ... deci nici urma de mucenici, cel putin anul trecut, oricum trec pe acolo maine.

Io cand va zic k stau la naiba, voi nu ma credeti :(



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Leeloo bravo lu' Tudoricaiar tu ai grija de tine!!!!
Noi gagicile de la servici,ne-am sarbatorit in avans,am baut si sampanieasa ca sunt tare veseeelaa....
Va pun si io o poza cu Charlie Chaplin:))
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/?action=view¤t=P3050969.jpg

Mergi la inceput