Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu tot pe fuga sint...ma alearga astia..Am avut o zi ieri,cu multa munca..si greu tare sa nu te ajute nimeni (nu vorbesc de sot)..Am venit la job, la 9.30 Sorin l-a luat pe Luca si au mers la logoped, inapoi la job, la 12 in lunch fuga la market sa facem aprovizionarea, la 4 fuga la Luca , la 4.15 m-au luat pe mine, mers acasa , papat, la 6 la inot, la 7 la story time la biblioteca, la 8 ajuns acasa,mincat, facut ceva pt prinzul lui Luca de la gradi, facut repejor si-o piine..culcat copilul..la 10.30 ne-am aseazat la un film..la 12 culcat...azi de la capat...vreau bunici!!!
La inot a fost super bine ma asteptam sa plinga sa nu vrea fara noi (nu avem voie nici pe marginea bazinului). I-a fost frica la inceput si insista sa foloseasca scara..baiatul meu asa stia ca trebuie:))..Pina la urma s-a lipit de gitul unui instructor..si nu l-a mai slabit(erau liceieni pe post de instructori)..La sfirsit mai ca-l lua cu plins..ca este asa distractiv..de ce plecam acasa?..cind mai venim?

La multi ani Papa..si sa ai parte de zile mai bune..care ste diagnosticul pina la urma..tot cele vechi? Cum adica nu sinteti de acord cu operatia? mey toti aveti printi si printese la gradi?
Ioana ai trecut la antibiotic?
Monica sanatate si tie...cind pleci?
Carmen sa treaca repejor otita!
Liliana...80 ?? mey lasati copilul in pace!
Andries sintem alaturi cu gindul..si o sa iasa bine..Eu astept poze cu toaleta ta:)
Roxana tot cu fiteze sinteti? Luca de o spatamina nu se atinge de mincare la gradi Asa ca azi iar m-am infipt in ele..Cica nu au voie sa-l forteze..i-am zis ca le dau eu voie Iar domnului i-am promis ca o sa ramina pitic daca nu papa..l-am cam pus pe ginduri...hi,hi
Sanatate daca am uitat pe cineva...aaa Daria, sanatate Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Andries,poti sa vi-i cu mama betelor,adevarul e ca m-am cam saturat sa tot vorbesc singura in fata oglinzii,,sa intreb de ce dau toate astea peste mine si sa nu-mi raspunda nimeni.O sa evit sa mai dau cu amaraciunea pe la voi,ptr. ca nu e nimeni obligat sa-mi suporte mie smiorcaielile si drama.Cine imi garanteaza mie ca e ok,imi spune cineva ca trec toate astea...?Putere...apoi de unde atita....ca sacu e greu de carat,cine n-a incercat povara...n-are idee cam cite tone are sacu asta.Ti-as pune aci o poza,ti-as spulbera toate gindurile de bine...oare cind m-a vad asa cum naiba sa sper la bine?Copilul mereu bolnav,trei kile minus in iarna asta...3 kg!!!!!!!!!!Barbatul acasa ca la hotel,s-a dus naibii totul.Altcineva nimeni in viata mea...ceva,cineva de care sa-mi agat sperantele....si atunci...tu ce-ai face in locul meu?
Papa draga,iarta-mi absenta felicitarilor....tu stii ca-ti doresc toate cele bune alaturi de ai tai...si multa putere sa treci peste toate astea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
Ema iubita noastra.... eu zic ca mai bine versi sacu amaraciunilor aici.... poate asa simti ca suntem langa tine, macar virtual, desi tare am vrea sa te putem ajuta si in alt fel. haide, te rog, ai incredere... lucrurile trebuie sa mearga spre bine!
Oliv hehe ce bine imi pare ca lui Luca i-a placut la inot, si noi vrem sa mergem maine cu o prietena care face deja de 2 ani.... Pat insista ca o sa ii placa.... om vedea. sper sa ai zile mai usoare!
Papa ai terminat bomboanele alea cu whisky? [hic] cum e Catrina azi?
Andreea de pupi hahaha ce tare e Philip cu aranjatul painii. eu fac mucenici cu zeama... si imi e frica sa nu mananc toata oala
Daria voi cum ati trecut peste noapte? si noi am avut aseara show cu vomitat.... tot de la tuse... las ca trece. macar e prima pe anul asta, ceea ce e un semn bun!
o zi frumoasa tuturor, aici se pune de ploaie si vad ca uraganul tot nu vrea sa plece de pe aici. dar macar e miercuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Multumim de intrebare, noaptea a fost ok, dat Nurofen, pus spre dimi sup cu paracetamol, baut ceai si lapte, mancare nimik. S a lasat cu urlaturi si crize de ambele parti la aspiratul mucilor, facut pace, echipat printesa, baut siropuri cu paiul :-)))
Ema, eu daca nu as putea scrie aici ... as innebuni.
Si cred ca stii ca de fiecare data cand ne scrii te cititm si suntem alaturi de tine, numa` ca scrii atat de rar ... Pupam Ricardo, sper ca este mai bine.
Rox, sanatate multa si la voi, sa treaca tusea repede !
Andries, tinem pumnii sa iasa asa cum iti doresti botezul, pupam feciorii cuminti !
Kim, felicitari lui Uka pentru statul la inot !!!
Si noi vom face o incercare mai spre primavara ... cred.
Alice , unde esti ??? ??? ???

Io`st prin zona, depresurizata rau de tat :-) Da`mi revin io, doar sa vina odata sambataaa :-)




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ema, eu cred ca dupa atatia ani putem spune ca suntem aici impreuna si cu bune si cu rele, e ca intr-o familie, trec impreuna prin toate. Sacul e greu, dupa cum zici, dar noi putem sa te ajutam sa-l ridici fiind aproape de tine macar virtual ...Eu va doresc multa sanatate si iti urez sa citesti impreuna cu Serban felicitarea pe care o vei scrie pentru cea de-a 45-a aniversare a lui!

Papadie, eu va tin pumnii sa fie bine! Sanatate fetelor si ai grija de tine. Sa ai un an mai bun iti doresc...mult mai bun!
Deci eu vreau o tzuica! Sa-mi revin de dimineata!

Andries, tinem pumnii sa iasa totul bine cu botezul!

Olivia, trebuia sa dormiti langa bazin pe o saltea...:)Sa ne zici daca a mers cu amenintarile si a mancat ceva.
Eu plec pe 11, marti...Asa ca a venit iar iarna pe la noi, ca asa e la mine, daca plec cu avionul (de care mi-e o frica de inebunesc) sigur vine vijelia!
Olivia, ieri acasa eu eram printesa si Maria era printul...:)...iar la gradinita il alearga pe "printul ei" si el nu se lasa defel...:)))
Il mai alearga si pe Iosif dar el e infipt si nu sta la jumuleala..
Suntem o tara de printi si printese...:)))...Avem si zmei si balauri cu sapte capete...:)))

Andreea, simpatic Philip...trebuie ca mancarea sa fie frumoasa...hihihi

Roxi, sanatate multa si voua si sa va treaca tusea.

Daria, sa o tineti tot asa (fara vomitaturi adica) si sa va treaca repede. Hai, presurizeza-te ca acusica vine uichendu'!

Sanatate multa la toata lumea!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

subscriu

quote:
Originally posted by cristalina
Ema, eu cred ca dupa atatia ani putem spune ca suntem aici impreuna si cu bune si cu rele, e ca intr-o familie, trec impreuna prin toate. Sacul e greu, dupa cum zici, dar noi putem sa te ajutam sa-l ridici fiind aproape de tine macar virtual ...Eu va doresc multa sanatate si iti urez sa citesti impreuna cu Serban felicitarea pe care o vei scrie pentru cea de-a 45-a aniversare a lui!
Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi


papa, sa treceti cu bine peste asta, sanatate gagicilor
is in zona, dorm pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..si io subscriu la tot ce a scris Cristalina..asa ca Ema multa putere si bafta!!La fel si pentru intreaga familie de papadici sa fie mult mai bine de acum incolo!!!
Vivia am avut doar o tentativa de a trece pe antibiotic...da vaz ca mi-a trecut gatul..cred ca de la sperietura...mamaaa daca ar ceti tati ca Uka merge la inot m-ar boscorodi zilnic...ca si el vrea sa o duca pe mandra da io nu-l las inca!...si io-s curioasa daca a mers cu amenintzarea:)...la noi nu prea mai functioneaza,ca are replica la toate..
Roxi vreau si io reteta de sfintisori fierti,pliiizzz...ca mie imi plac de moor,iar in moldova nu se fac decat copti!
...am mai cetit dar am uitat...hai sa avem o zi buna,pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si totusi unde ati disparut toate ???

Leeloo, unde esti, nici ieri nu ai trecut la semnat de condica ... sunteti bine, da ???

Io mi am mai revenit :-) Afara bate un vant de ti ia freza. Si beau a 5-a cana de capuccino, cafea nu poci k am palpitatii si ma ia cu rau, asa k ma rasfatz si io in timpul serviciului cum pot :-)))
Azi am fost la gradi. Erau prezenti 3 copii, restul bolesc :( Giulik este in continuare suparata ca nu merge ... sper pe vineri la serbare sa fim prezente amandoo :-)

cu acest desen m a asteptam ieri Giulik, a fost incantata k a "pictat" in blocul de desen mare :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria aveti serbare vineri? eu am aflat ca Patrick face ceva "secret", nici mamei mele macar.. om vedea.
Ioana eu iau mucenicii facuti deja, apoi ii fierb in apa ca pe paste, dupa ce sunt fierti adaug zahar, nuca taiata mai mare, scortisoara, rom si coaja de lamaie/portocala rasa... si gata.
mie mi-e somn de mor si ma doar spatele.... afara e de bleacks. ce zi aiurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io`st cu capu` p`in culinare cat reteta la un tort;))

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Si totusi unde ati disparut toate ???





Mergi la inceput