Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by Amy26

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Ce mistoooo! Sa-ti traiasca! E scaunul de masa de la IKEA cumva? Ca pe asta vrem si noi sa-l luam!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



yap,.....acel scaun este de care vb tu;
l-a cumparat sora mea pt.nepotul meu si eu n-am rezistat tentatiei de-al vedea si pe Iustin al meu la ``masa``


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Lixa, am citit mai devreme ca planifici o minivacanta la Viena. Il vei lua si pe Catalin? cu ce mergeti - masina sau avion?

Cristina mamica lui Radu Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Lixa, a trecut furtuna! Floris e ceva mai bine, iar cu alaptatul tot mult mai bine, adica mai sunt ceva rani, dar din ce in ce mai mici. Ultimele zile, Floris papand putin, am alaptat exclusiv, insa sigur vom reveni la biberon, nu mai am nici ambitia sa renuntam. Recunosc ca si presiunea e destul de mare, cum e mai nelinistit si/sau plange, cum aud - da-i un biberon... Si sincer, nu mai am puterea. Dar nu mananca asa mult bib, majorotatea tot piept este, deci ok!

Aralia, fiica-mea tot elefantel era, la 3 luni 7kg cu alaptat integral. Floris e mai slabut, insa mai lung, deci chiar are fiecare ritmul sau. Si nu-ti fa griji, Jasmina acum la 4 ani jumate nu-i nici slaba, nici grasa. Totul s-a reglat de la sine, cu toate ca pana la 2 ani era ca o minge, o puteai rula prin casa ;-)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Sheritra
A mea dupa 10 zile de mancat relativ mai mult si luat 300 gr in greutate (Ajunsesem la 6.1 kile la 4 luni of-of) in trei zile le-a dat jos, a mancat mai putin si cand am cantarit-o si am vazut cantarul iar la cifra 5 mi-a stat inima in loc si am murit de nervi, Doamne ce-i cu copilul meu de nu trece o data la 6 kile?



Shery,depinde si cand ai facut cantarirea.Inainte sau dupa masa,a facut caca sau n-a facut...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by adinag

Lixa, a trecut furtuna! Floris e ceva mai bine, iar cu alaptatul tot mult mai bine, adica mai sunt ceva rani, dar din ce in ce mai mici. Ultimele zile, Floris papand putin, am alaptat exclusiv, insa sigur vom reveni la biberon, nu mai am nici ambitia sa renuntam. Recunosc ca si presiunea e destul de mare, cum e mai nelinistit si/sau plange, cum aud - da-i un biberon... Si sincer, nu mai am puterea. Dar nu mananca asa mult bib, majorotatea tot piept este, deci ok!

Aralia, fiica-mea tot elefantel era, la 3 luni 7kg cu alaptat integral. Floris e mai slabut, insa mai lung, deci chiar are fiecare ritmul sau. Si nu-ti fa griji, Jasmina acum la 4 ani jumate nu-i nici slaba, nici grasa. Totul s-a reglat de la sine, cu toate ca pana la 2 ani era ca o minge, o puteai rula prin casa ;-)



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Nu eu m-am plans de fii-mea ca-i elefantel! Ai gresit adresa.
Cu toate ca e mare si a mea, are 7400 la aproape 4 luni. Dar luna asta a luat mai putin, asa ca suntem in grafic.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Lixa, fata mea doarme de pe la o luna jumate fara sa se trezeasca deloc noaptea, eh, nu chiar asa de bine ca baiatul tau. Eva doarme de la 11-11.30 pana pe la 7-8, apoi papa si doarme la loc pana la 11. Problema era ca dormea cu mine in pat. Am mutat-o la ea in patut de 2 nopti si spre marea mea mirare nu a protestat.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



Ahaaaa, acu am pricipit. E bine ca n-a fost o intamplare prima noapte si ca ca repetat si a doua noapte. Si noi de la vreo 8 sapt dormim toata noaptea, dar parca nu asa mult ca asnoapte

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Am fost azi la dispensar si a spus in urma unui consult vizual ca-i sanatoasa si frumoasa, dar de ce nu ia in greutate?


Sheritra,
al meu bb are 6.300(in comparatie cu alti bb e un slabanog); si mie mi s-a zis la fel de catre dr.....ca e ok.
ce tip de cereale ii dai?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



De la Milupa cereale simple, i le completez eu cu 100 ml de lapte formula ca mai mult nu mananca la o masa. Dupa ce a invartit capul in toate directiile doar-doar o scapa de tetina, i-a dat de gust si la halit pe tot, dar e super satios, de dimineata abia a mai mancat.
De maine ii fac si suc de morcov, sa vad daca-i convine Majestatii sale !

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
Totul s-a reglat de la sine, cu toate ca pana la 2 ani era ca o minge, o puteai rula prin casa ;-)



Robert la 10 luni avea 10 kile.apoi pana la 1 an si 2 luni,n-a mai pus un gram pe el si din "mingea pe care o rulai prin casa" a ajuns un slabanog.Acum la 3 ani si 3 luni are 14 kile cu mult mai putin decat altii de varsta lui.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Sheritra
A mea dupa 10 zile de mancat relativ mai mult si luat 300 gr in greutate (Ajunsesem la 6.1 kile la 4 luni of-of) in trei zile le-a dat jos, a mancat mai putin si cand am cantarit-o si am vazut cantarul iar la cifra 5 mi-a stat inima in loc si am murit de nervi, Doamne ce-i cu copilul meu de nu trece o data la 6 kile?



Shery,depinde si cand ai facut cantarirea.Inainte sau dupa masa,a facut caca sau n-a facut...





Ahaaaa, ei asa da, mi-a mai venit inima la loc.
Inseamna ca face nu gluma in pampers . Ce-o face nu stiu, ca la cat mananca ... dar iese

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:


quote:
Originally posted by Amy26

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!





Noi la Robert n-am avut scaun de masa,deci mare lucru nu stiu despre ele.Acum is hotarata sa o pun pe Amira in scaun,dar nu stiu de care sa iau. Am vazut niste diferente de pret enorme si zau daca pricep de ce...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput