Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ehehe.... salutare..Am fost si noi azi afara vreo 4 ore si am urcat doar sa facem papa... Am facut peste la cuptor cu sos de rosii... Yamiii .
Mai fetelor nu va mai plangeti cu greutatea.... ati vazut eu ce panicata am fost ... dar in sens opus... ca are prea multe kg.Acum m-am linistit... asta e ... daca asa e samanta ...acum nu a mai pus decat f putin pe el...si raul a avut perioade cand papam f f putin ...si acum e ditamai elefantul...
Ma chinui cu Raul la pireul de legume .... se stramba asa de urat ... dar incercam iar peste cateva zile... pana atunci papam numai lapte la masa de dupa masa ....

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am sa incerc sa il pun si eu in scaun de masa sa vad.. daca sta.. Deocamdata avem unul inalt de plastic ..
Am mai vazut mai scumpe... dar care se lasau pe spate ...si pot sa isi faca si somnul la masa... dar sincer asta mai lipseste sa si adoarma cand mananca cu lingura sau sa inteleaga ca asa e normal sa doarma in scaun la masa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by cristi07

Lixa, am citit mai devreme ca planifici o minivacanta la Viena. Il vei lua si pe Catalin? cu ce mergeti - masina sau avion?

Cristina mamica lui Radu Nicolae



Cristina, il luam si pe Catalin ca nu mai pot sa-mi inchipui iesire fara el... plus ca si alaptez exclusiv, si ar fi ceva mai complicat cu mesele .
Eu voiam sa mergem cu masina, ca mi-era mai usor cu bagajul... dar sotu a vrut cu avionul, sa nu oboseasca prea tare baiatu cu masina. Pana la urma cu avionul a ramas. Sper sa fie ok Planificati si voi o iesire in 3?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc


quote:
Originally posted by Amy26

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!





Noi la Robert n-am avut scaun de masa,deci mare lucru nu stiu despre ele.Acum is hotarata sa o pun pe Amira in scaun,dar nu stiu de care sa iau. Am vazut niste diferente de pret enorme si zau daca pricep de ce...



De fitze! Eu de aia il vreau pe ala de la IKEA: e ieftin (70 lei), simplu si ff usor de curatat, pentru ca nu are panza pe el.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by mariussimiuc


quote:
Originally posted by Amy26

hey,sunt baiat mare...priviti aici,va rog!





Noi la Robert n-am avut scaun de masa,deci mare lucru nu stiu despre ele.Acum is hotarata sa o pun pe Amira in scaun,dar nu stiu de care sa iau. Am vazut niste diferente de pret enorme si zau daca pricep de ce...



De fitze! Eu de aia il vreau pe ala de la IKEA: e ieftin (70 lei), simplu si ff usor de curatat, pentru ca nu are panza pe el.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



si e foarte stabil


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Noi la Robert n-am avut scaun de masa,deci mare lucru nu stiu despre ele.Acum is hotarata sa o pun pe Amira in scaun,dar nu stiu de care sa iau. Am vazut niste diferente de pret enorme si zau daca pricep de ce...


De fitze! Eu de aia il vreau pe ala de la IKEA: e ieftin (70 lei), simplu si ff usor de curatat, pentru ca nu are panza pe el.



ahaaa...deci asa sta treaba!
Am vazut aseara in Selgros unul de la Chicco la vreo 5 milioane si ceva si altul no name,dar la fel sau ma rog pe aproape,la fel de aratos,la 900 si ceva de mii. Pai?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by adinag
Totul s-a reglat de la sine, cu toate ca pana la 2 ani era ca o minge, o puteai rula prin casa ;-)



Robert la 10 luni avea 10 kile.apoi pana la 1 an si 2 luni,n-a mai pus un gram pe el si din "mingea pe care o rulai prin casa" a ajuns un slabanog.Acum la 3 ani si 3 luni are 14 kile cu mult mai putin decat altii de varsta lui.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



Parca ar fi trasi la indigo: Jasmina la 10 luni avea 9,700 kg iar la aproape 3 ani13,600kg. Acum la 4 ani jumate are 17,500 kg. dar e numai bine la inaltimea ei...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

mie iar mi-au venit musafirii si au stat 8 zile la fel cum stateau inainte de sarcina;
vreau sa vina ,dar sa stea mai putin


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Am mai intrebat eu odata, dar nu mi-a raspuns nimeni
Mi-e nu mi-a venit menstruatia, dar vreau sa iau anticonceptionale, cum fac??? Ma apuc asa de ele? Ca scrie pe ele ca trebuie luate din prima zi a CM...
Mi-e cam frica sa nu raman insarcinata, ca nu vreau bb2 acum, poate mai tarziu! Si alte metode de contraceptie nu suport..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna mamici,bulgarasi pufosi si globulete sclipitoare!ce faceti vad ca vb de papica,noi papam piure de fructe,suculet,facut dar si la borcanele,si supa si piure de legume si cereale numai seara,suntem mancaciosi,la inceput se stramba de mama focului apoi mananca.la noi mai rau e ca nu stiu sa ia ei din lingurita,sug lingurita parca ar fi tetina biberonului.de laptic papam 210,e putin sau mult,nu stiu dar ei atat vor atat le dau.maine mergem la vaccin si am emotii,ca la 2 luni am facut infarix si am avut febra noaptea,maine sper sa fie bine.ce sa va mai zic de noi...ne rasucim de pe burta pe spate,dar cred eu ca o fac involuntar,datorita greutatii cand se lasa pe o parte nu ca ar sti ei sa se intoarca.ei care au fost dependenti de suzeta inca din primele ore de viata,acum nici sa nu o vada,au degete si pumni ce le pasa,le mozolesc toata ziua,e o plescaiala pe ei...
hai mai citesc din urma si revin

aaaa,am uitat am pus poze cu gemenii mei la 4 luni.va pupacim

Mergi la inceput